gereksiz posta engelleme

Merhaba.

aslinda engellemeyi biliyorum. ama basima gelen farkli birsey.

gelen mailleri engelledigim halde yine geliyor yine geliyor kurtulamiyorum.

engellemek istedgim mail adresleri farkli bir tipte.

ornek verecek olursak

*** E-posta adresi gizlilik nedeniyle kaldırıldı ***

burda x degisken .yyyy sabit

gereksiz mailime gelen bu mailleri ne kadar engellersem engeleyeyim bir turlu kurtulamadim.

cunku @ isretinde sonraki bolum cok degisken.

bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

Merhaba CengizhanTORUN,

Bu e-postaları gereksiz olarak veya kimlik avı dolandırıcılığı olarak işaretleyebilirsiniz. Bunun için, posta kutunuzu görüntülerken ve bu ileti seçili iken sayfanın üzerindeki "Gereksiz" butonunu ve yanındaki aşağı ok işaretini kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu e-postaların göndericilerini engellemek için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz:

Bu gönderilen iletilerin asıl kaynağını veya adreslerini bulmak için lütfen aşağıdakiler yapın:

• Aldığınız bu iletilerden herhangi birinin üzerine farenizin sağ tuşuyla tıklayın
  • Açılan listeden mesaj kaynağını göstere tıklayın
  • CTRL + F tuşuna basıp yukarıda arama çubuğuna SMTP yazın ve Enter'a basın
  • Bu işlemden sonra iletiyi gönderen asıl adresi görebilmeniz gerekir. Göreceğiniz tanım smtp.mailfrom=*********@hotmail.tr gibi olacaktır. Daha sonra bu adresi aşağıda verdiğim adımlar doğrultusunda engellenenlere ekleyiniz.

Daha sonrada bu hesaplardan ileti almamak için aşağıdaki adımları uygulayarak Kimlerin size e-posta göndermesine izin verilmeyeceğini belirliyebilirsiniz.

1-Microsoft hesabınız ile oturum açın

2-Ekranın sağ üst köşesindeki çark işaretine  sonrada daha fazla ileti ayarlarına tıklayın

3-Gereksiz e-postaları engelleme altında Güvenli ve engellenen gönderenler’e tıklayın

4-Engellenen gönderenlere tıklayın

5-Açılan diyalog kutusuna engellemek istediğiniz e-posta adresini yazıp kaydet'e tıklayın.

Engellenen gönderenlerden gelen iletiler otomatik olarak silinir.  E-posta adresini veya etki alanını (e-posta adresinin @ işaretinden sonraki bölümü) engelleyebilirsiniz.

İstenmeyen e-postalar ve korunma yöntemleriyle ilgili daha fazla bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

Hesabınızı korumak için daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

Başka bir sorunuz veya sorununuz olması durumunda lütfen tereddüt etmeden yeniden bizimle iletişim kurunuz.

Saygılar,

Berk

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Tekrar merhaba. uzun bir tatilden sonar 20 gunde gereksiz e-posta kutusunda yaklasik 80 tane yine mail birikmis. bu sefer az gelmis

evet STMP den gondereni gorebiliyorum. ama tam bir mail adresi yok. onu anlayamadim. yani @ isareti yok. ornek verecek olursam

smtp.mailfrom=julie-and-kathy.info; hotmail.com

smtp.mailfrom=carol-and-angela.info; hotmail.com

smtp.mailfrom=deborah-and-nicole.info; hotmail.com

; var @ isareti yok anlayamadim nasil bir adres.

engellenen kullanicalara mail adresini eklemesini biliyorum. @ isaretinden sonraki bolum engellendiginide biliyorum.

asil sorunum su. @ isaretinden sonra ki bolum sabit degil. ornek verecek olursam

dikkat ederseniz @ isaretinden sonra isimler degisiyor sadece .info kismi kaliyor.

********@********.info

yani yine @ isaretinden sonraki bolumu engellemeye kalksam yine ayda 100-150 tane mail engellemem gerekiyor.

ben bu kullanicilardan gelen mailleri engelledim.

kimlik avi dolandiriciligi dedim.

ama her seferinde yine isim degisti @ isretinde sonraki iside degisti .info kismi sabit kaldi. yine geldi yine geldi yine geldi.

bu konuda baska bir cozumunuz var ise iletirseniz sevinirim.

Tesekkurler...

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Ekim 1, 2021 Görüntüleme: 128 Şunlara uygulanır: