Windows 10 OEM a BOX - czym się różni?

Witam, chce kupić windowsa 10 na nowy komputer, i moje pytanie czym sie rożni OEM od BOX? Coś czytałem że na OEM nie mozna zmieniać podzespołów komputera? Czyli jak bym kupił oem i w przyszłości wymienił grafikę/dodał ramy/dodał dysk ssd , to niemógłbym dalej legalnie korzystać z wersji OEM? Liczę na odpowiedź ! Pozdrawiam

Obecnie różnice to tylko wsparcie techniczne oraz prawo - wynikające wprost z licencji - do nieograniczonej liczby "odsprzedaży".

W Pana wypadku wystarczy OEM - pkt 4 licencji pozwala na przeniesienie systemu na nowy sprzęt, to tym bardziej, w jej ramach, dozwolone są dowolne zmiany konfiguracji.  

Szanowni P.T. Użytkownicy pamiętajcie, proszę, by posty zawierające rozwiązanie Waszego problemu oznaczać jako "Pomocne".To pozwoli innym, mającym podobny kłopot, łatwiej zidentyfikować rozwiązanie.

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 27

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Właśnie zakupiłem w RTV AGD , Windows 10 home, 32/64bit BOX PL, też może być? Jak kiedyś bede chciał zmienić sprzęt mogę przerzucić licencję na nowy komputer? Pozdrawiam

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 2

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Właśnie zakupiłem w RTV AGD , Windows 10 home, 32/64bit BOX PL, też może być? Jak kiedyś bede chciał zmienić sprzęt mogę przerzucić licencję na nowy komputer? Pozdrawiam

Tak.

Specjalnie, by Pana wątpliwości rozwiać, w moim poprzednim poscie umieściłem link do EULA-i (wskazując jej punkt o takiej sytuacji mówiący). 

Szanowni P.T. Użytkownicy pamiętajcie, proszę, by posty zawierające rozwiązanie Waszego problemu oznaczać jako "Pomocne".To pozwoli innym, mającym podobny kłopot, łatwiej zidentyfikować rozwiązanie.

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 8

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: grudnia 22, 2023 Liczba wyświetleń: 7 028 Dotyczy: