Zmiana formatu daty Windows 10

Witam,

mam problem w zmianie formatu daty w Windows 10. Standardowy format daty w Win10 to dd.MM.rrrr, ja potrzebuję format daty z Win7 rrrr-MM-dd.

Zmieniłem ustawienia w 

Jednak zmieniło to tylko datę w systemie oraz większości aplikacji, jednak nie w IBM Notes, gdzie format daty wciąż jest dd.MM.rrrr .

Znalazłem źródło problemu:


Data krótka w ustawieniach jest nadal dd.MM.rrrr, mimo zmiany w Ustawieniach dodatkowych w opcji Region w Panelu Sterowania.

Wydaje się to być błędem Windowsa, bo nijak nie idzie zmienić tego formatu w Ustawieniach na taki jak w Ustawieniach dodatkowych.

Jedyne wyjście to zmiana Formatu z Polskiego na Angielski (Kanada) w Opcji Region w Panelu sterowania. Wtedy data w formacie rrrr-MM-dd zgadza się i w Opcji Region i opcji Ustawienia.


Jednak takie rozwiązanie powoduje zmianę nazwy miesięcy i dni tygodnia na język angielski.

Czy można w jakiś sposób ustawić w Formacie Polski (Polska) date w formacie rrrr-MM-dd tak aby w ustawieniach też był ten sam format?

Pozdrawiam!

Witaj Lukas Giera

Jeżeli po wprowadzeniu zmian na pasku zadań po praeej stronie widzi Pan ten format daty, na którym Panu zależy, oznacza to iż wprowadził Pan właściwie te zmiany w ustawieniach.  Ostanie okienko ze zrzutu ekranu pokazuje 'Przykłady": 2018-11-29 i ten format powinien być wyświetlony na pasku zadań.

Jeżeli wyświetlany jest inny format, proszę napisać ponownie.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Katarzyna_O

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Dzień dobry Pani Katarzyno,

problem polega na tym, aby ustawić żądany przeze mnie format daty rrrr-MM-dd musze zmienić Format na Angielski (Kanada) <czerwona ramka>. W formacie Polski (Polska) niestety nie da się tego formatu daty ustawić, aby był w tych dwóch miejsca taki sam <żółte zakreślenie>. Problem z niezgodnością formatu w tych dwóch miejscach <żółte zakreślenie> generuje błędny format daty w IBM Notes - dd.MM.rrrr zamiast żądanego przeze mnie rrrr-MM-dd.

Proszę o wsparcie w rozwiązaniu problemu - jak ustawić w obu miejscach <żółte zakreślenie> żądany format daty rrrr-MM-dd zachowując przy tym Format Polski (Polska) <czerwona ramka>.

Dziękuję.

Pozdrawiam!

1 osoba uznała tę odpowiedź za pomocną

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: kwietnia 18, 2024 Liczba wyświetleń: 3 569 Dotyczy: