przeglądarka fotografii systemu Windows

Zmieniłem komputer na nowy - z systemem Windows 8.1 - od początku jest problem ze zdjęciami: chcę używać Przeglądarki fotografii systemu Windows (takie przyzwyczajenie... zresztą to fajna, wygodna przeglądarka, umożliwia m.im. obracanie zdjęć, drukowanie itp), niestety przeglądarka zdjęć nie pokazuje - otwiera się znajome okno a zamiast zdjęcia jest komunikat: "Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może wyświetlić tego obrazu z powodu niewystarczającej ilości dostępnej pamięci. Zamknij niektóre programy... itd" jednocześnie przycisk "Otwórz pokaz slajdów" działa i po jego naciśnięciu zdjęcie pokazuje się - rzecz jasna jako slajd a więc już poza możliwością podglądu, obracania itd. Zaznaczam że to nowy komputer z wielką ilością wolnej  pamięci, tak więc musi chodzić o coś innego  niż podaje komunikat.

Proszę o radę bo strasznie psuje mi to radość z nowego komputera :-)

Gp_2014

Odpowiedź
Odpowiedź

Witaj Gp_2014,

                              

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

                                              

W pierwszej kolejności, upewnij się że na dysku systemowym jest wolne miejsce.

Wykonaj kolejno:

1. Naciśnij na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybierz Rozdzielczość ekranu.

2. Kliknij Ustawienia zaawansowane i przejdź do zakładki Zarządzanie kolorami.

3. Kliknij przycisk Zarządzanie kolorami i wybierz z listy rozwijanej swój monitor.

4. Zaznacz opcję Użyj moich ustawień dla tego urządzenia.

5. Usuń wszystkie profile skojarzone z tym urządzeniem.

 

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

 

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 32

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: maja 14, 2024 Liczba wyświetleń: 20 510 Dotyczy: