Dziwna klawiatura - niemiecka (umlauty) ale QWERTY

Witam.

Od jakiegoś czasu widuję dziwne, niespotykane przeze mnie wcześniej klawiatury.

Odpowiadają one typowemu układowi niemieckiemu ale są w standardzie QWERTY, nie QWERTZ.

Dołączam zdjęcie, które jaśniej niż mój opis może pokazać o co chodzi.

Otóż kupiłem taką klawiaturę. Ale nie znalazłem w Windowsie (wersja 10, z rocznicowym update'm, Surface 4 Pro) sterowników do tak

wyglądających klawiatur. Albo są QWERTZ, albo QWERTY bez umlautów. 

Czy ktoś z Was wie może co to za standard klawiatury i jak nazywa się sterownik (chodzi mi o to do jakiego języka przypisana jest taka nietypowa klawiatura)

Z poważaniem

K.D. 

Witaj KogutDomowy.

Prawdopodobnie jest to klawiatura Estońska.

Ja mam z identycznym układem klawiszy laptopa Fujitsu P702 jak u Ciebie poleasingowego.

Jednym słowem kupiłem naklejki i ponaklejałem na tych umlautach i podobnych znaczkach z prawej strony nasze znaczki i jest po problemie.

Generalnie u nas gdy były jeszcze maszyny do pisania obowiązywał jeszcze standard maszynistki zrobiony w oparciu o klawiaturę niemiecką.

Jednak gdy na rynek weszły komputery PC to się ten standard nie uchował mimo że próbowano takie klawiatury dla Polski produkować. Ja mam taką jedną firmy HP. Kupiłem kiedyś do XBOX'a 360, gdyż ten obsługuje tylko polski układ maszynistki, gdy się klawiaturę wetknie bezpośrednio do portu USB.

-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

"Jednym słowem kupiłem naklejki i ponaklejałem na tych umlautach i podobnych znaczkach z prawej strony nasze znaczki i jest po problemie."

Jak wspomniałem w liście, klawiatura dokupiona została do Surface, co oznacza, że nie ma mowy o naklejaniu nalepek, ponieważ są to klawiatury podświetlane w ten sposób, że świecą znaki na klawiszach. Zaklejenie ich likwiduje jedną z wielkich zalet tych klawiatur.

Niestety, nie jest to klawiatura estońska (na przykład położenie znaku @ - w estońskiej jest pod klawiszem z cyfrą 2, w niemieckiej zaś tak jak w tej na zdjęciu - pod klawiszem Q + Alt Gr.

Z poważaniem

K.D.

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Ok. To zostaje Ci po omacku wpisywać różne znaczki. Lub poszukać klawiatury z układem amerykańskim. Bo w warunkach polskich z tą więcej nic nie zrobisz  .
-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: marca 21, 2024 Liczba wyświetleń: 2 304 Dotyczy: