Błąd 0xc000000f przy instalacji Windows10

Witam,

podczas instalacji systemu Windows10 wyskoczył błąd 0xc000000f (z tego co pamiętam to chodziło o to, że drugie uruchomienie komputera nie przebiegło pomyślnie i komputer należy naprawić). Kliknęłam więc klawisz systemu Windows, aby uzyskać więcej opcji, ponieważ ponowne uruchomienie nic nie dało. Resetowanie ustawień do stanu początkowego - nic. Przywracanie systemu - nic. Odzyskiwanie obrazu systemu - pokazuje, że nie ma obrazu, który można by użyć. Naprawa podczas uruchomienia - nic. Pozostały jeszcze dwie opcje takie jak "Wiersz polecenia" oraz "Ustawienie oprogramowania układowego UEFI", niestety nie wiem jak je wykorzystać.

Użycie "innego systemu operacyjnego" też nic nie dało. A dysku z Windows 8.1 - żeby "użyć urządzenia - użyj dysk USB, połączenia seiciowego lub dysku DVD odzyskiwania systemu Widnows" nie mam.

Odpowiedź
Odpowiedź

Witaj GabrielaBednarz,

 

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

 

Będziesz musiała ponownie zainstalować pierwotny system i wykonać jeszcze raz wykonać uaktualnienie.

Przed wykonaniem reinstalacji, zabezpiecz swoje dane poprzez skopiowanie ich na nośnik zewnętrzny. Aby skopiować dane, gdy nie można uruchomić komputera, podłącz dysk twardy do innego, sprawnego komputera.

Jeżeli nie masz takiej możliwości, wystartuj komputer z dowolnej płyty instalacyjnej Windows. Gdy pojawi się graficzny kreator instalacji, naciśnij klawisze shift+F10 - uruchomi się Wiersz polecenia. W wierszu poleceń wpisz komendę notepad, co otworzy notatnik. Kliknij Plik, a następnie Otwórz. W polu Typy plików wybierz Wszystkie pliki i użyj tego okna do skopiowania twoich danych. 

Nośnik instalacyjny systemu Windows 8.1 możesz pobrać z poniższej strony: 

 

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

 

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

 

Pozdrawiam,
Krystian

1 osoba uznała tę odpowiedź za pomocną

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: stycznia 7, 2024 Liczba wyświetleń: 3 852 Dotyczy: