Pobieranie w Windows Update przez sieć komórkową.

Witam

Posiadam tylko Internet bezprzewodowy(sieć komórkowa, Play HSPA+/UMTS). W Windows Update jest napisane że aktualizacje nie będą pobierane przez połączenie taryfowe (czyli moje) bo mogą być naliczane dodatkowe opłaty. Jestem tego świadom ale jednak chciałbym włączyć taką opcję.

O ile nie bardzo obchodzą mnie aktualizacje zabezpieczeń to na przykład nie mogę zainstalować Net.Framework 3.5 który jest wbudowany ale wymaga pobrania dodatkowych plików z Windows Update... Uniemożliwia to instalację wielu programów. Również ściąganie aplikacji z Windows Store.

* Spróbuj wybrać niższy numer strony.

* Wprowadź tylko liczby.

* Spróbuj wybrać niższy numer strony.

* Wprowadź tylko liczby.

Witaj DuddeYE,

 

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

 

Podana informacja pojawia się zawsze, bez względu na typ połączenia. Nie oznacza ona, że twoje połączenie jest ustawione jako taryfowe.

Aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję, naciśnij klawisze win+i i wybierz Sieć i Internet, a następnie z menu wybierz Komórkowe. Opcja ta powinna być dostępna we właściwościach twojego połączenia.

 

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

 

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 4

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Czy mógłby Pan wskazać która to dokładnie opcja, czy chodzi o "połączenie danych"? Ustawiłem ją na włączoną ale aktualizacje nadal stoją w miejscu. Chyba że zna Pan inny powód dlaczego one się nie pobierają.

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Witam, mam to samo jak można sobie z ty poradzić?

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 4

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Witam,prawdopodobnie w tym builidzie polaczeniem radiowym nie uda nam sie sciagnac poprawek,po kablu albo wifi tak.

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

nie  moge zalozyc nowego watku

jak usunac z aktualizacji)

uaktualnienie  do auktualizacji 10 pro ..

poczytalem troche watkow i  niestety on zastepuje win7 nie chce  tego  robic a ta aktualizacjia sie  sciagnela (2.7  gb) i czeka  na i przypomina o zalecanej aktualizacjie

jak sie tego  pozbyc jak ja odznaczam po restarcie znowu sie  przypomina ze jest  gotowa do instalowania

ukryj aktualizacjie w trybie administratora  na win7 64x nie dziala (po resecie jest znowu win 10 pro gotowy do instalacji)

jak  juz chcialbym  zainstalowac na drugi,  dysku w laptopie a nie na tym  samym co  Win7 z moimi danymi

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

 

@DuddeYE i AndrzejCzerskiVR

Naciśnij na klawiaturze klawisze win+r i wpisz komendę gpedit.msc

Przejdź do:

Konfiguracja komputera\Szablony administracyjne\Sieć\Usługa bezprzewodowej sieci WAN\Koszt użycia bezprzewodowej sieci WAN\Ustaw koszt połączenia 3G\Ustaw koszt połączenia 3G

Po kliknięciu dwukrotnie na Ustaw koszt połączenia... wybierz Włączone i z rozwijalnej listy poniżej wybierz Bez ograniczeń.

Wykonaj to samo dla:

  • Konfiguracja komputera\Szablony administracyjne\Sieć\Usługa bezprzewodowej sieci WAN\Koszt użycia bezprzewodowej sieci WAN\Ustaw koszt połączenia 4G\Ustaw koszt połączenia 4G
  • Konfiguracja komputera\Szablony administracyjne\Sieć\Usługa sieci WLAN\Koszt użycia sieci WLAN\Ustaw koszt

@Amiga_Rulez

Otwórz Panel sterowania (widok wg: małe ikony) i kliknij Programy i funkcje.

Kliknij Wyświetl zainstalowane aktualizacje z lewej strony. Odnajdź na liście aktualizację oznaczoną jako KB2990214, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.

Po ponownym uruchomieniu systemu, uaktualnienie do Windows 10 TP nie powinno być już oferowane do instalacji.

Jeżeli w Windows Update, aktualizacja KB2990214 pojawi się ponownie, kliknij na "Ważne aktualizacje: x jest dostępnych", aby wyświetlić ich listę, kliknij prawym przyciskiem myszy na KB2990214 i wybierz Ukryj aktualizację, a następnie zatwierdź zmiany.

 

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

 

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

1 osoba uznała tę odpowiedź za pomocną

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Witam,dzieki za odpowiec ale narazie nic z tego,zrobilem tak jak jest napisane i nic.

Gdy wlaczylem wifi wtedy sciaga tak jak trzeba,prawdopodobnie trzeba bedzie glebiej poszperac.

Pozdrawiam

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Zmieniłem te 3 wartości ale nadal to samo. Skoro aktualizacji nie da rady pobrać to może chociaż wie Pan jak zainstalować Net.Framework 3.5? Jest mi naprawdę potrzebny do jednego ważnego programu a nie działa bez niego. Gdy próbuje go zainstalować (pełnym instalatorem, 200MB) to wymaga włączenia funkcji i pobrania plików z Windows Update co jest niemożliwe. 

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedzi.

Proponuję jeszcze wykonanie ogólnych kroków przy problemach z Windows Update (dla systemu Windows 8.1):

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows8_1-windows_update/problemy-z-instalowaniem-aktualizacji/9214c091-5241-4a64-b871-38780f6362b6?tm=1412934317484

Jeżeli nie umożliwi to zainstalowania aktualizacji, zgłoście problem we wbudowanej w system aplikacji Windows Feedback.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Witam,nic nie daje,caly cza to samo.

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

* Spróbuj wybrać niższy numer strony.

* Wprowadź tylko liczby.

* Spróbuj wybrać niższy numer strony.

* Wprowadź tylko liczby.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: października 3, 2023 Liczba wyświetleń: 3 016 Dotyczy: