Downgrade z Windows 10 , nejlépe na Windows 7 , nejhůře Windows 8.1

Pochybuji , že se najde kdokoli , komu se zvedla rychlost po upgradu z W7 na W10. Volba je jasná , vrátit se zpět na W7.

W10 se prostě nepovedl. Edge je hrozný . Bohužel jsem si koupil nový laptop , sice výkonnější , ale s W10 . Rychlostí jsem se vrátil snad někam k DOS. Neustále to hlásí nedostatek paměti. První 2 Asusy jsem vrátil , protože se internet skoro nedal použít. Bohužel s HP je to stejné. Jak mám u PC koupeného s předinstalovanými W10 home docílit downgrade nejlépe na W7 ?

* Zkuste nižší číslo stránky.

* Zadejte pouze čísla.

* Zkuste nižší číslo stránky.

* Zadejte pouze čísla.

Doporucuji obratit se na vyrobce pocitace

MP

P.S. jake byly parametry tech pocitacu? Win 10 nejsou nikterak narocne, samozrejme vyzaduji moderni procesor (NX/SLAT) a kompatibilni grafickou kartu. Nicmene pokud jsi pouzival windows 10 predinstalovane vyrobcem (coz nechapu), chapu, ze jsi byl zklaman. Nainstaluj W10 nacisto a bud stastnym uzivatelem.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Pochybuji , že se najde kdokoli , komu se zvedla rychlost po upgradu z W7 na W10. Volba je jasná , vrátit se zpět na W7.

Samozdřejmě že je Windows 10 rychlejší než Windows 7. Stačí třeba změřit čas náběhu.

Rychlost Windows 10 a Windows 8.1 je cca srovnatelná.

Předpokládá to ale čistou instalaci a kompatibilní HW.

Nefunkční Windows 10 - přeinstalace.

Pokud ti systém hlásí že máš málo paměti **** ji málo máš. Kolik GB pameti RAM máš?

I 4GB je dnešním internetovým prohlížečům málo, pokud otevřeš několik záložek najednou!

Ve Windows 10 je kromě Edge i Internet Explorer a samozdřejmě můžeš nainstalovat jakýkoliv jiný internetový prohlížeč.

--

Pokud sis koupil předinstalovaný Windows 10 Pro (Home edice nelze legálně downgroudovat), můžeš downgroudovat na Windows 8.1 Pro nebo Windows 7 Profesional do doby dokud bude příslušný OS oficiálně podporovaný (přečti si konečně licenční smlouvu - je to tam popsané). Později musíš použit podporovaný OS nebo se vrátit k Windows 10.

JCH 
Jak se ptát na webových fórech:   http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Návody, obrázkové návody a zajímavé odkazy: http://1url.cz/@Navody

Tato odpověď byla užitečná pro 1 osobu

·

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

První 2 Asusy jsem vrátil , protože se internet skoro nedal použít. Bohužel s HP je to stejné.

Bojím se že toto downgroudem nevyřešíš.

Dnešní levné počítače jsou prostě pomalé. Ten výkon procesoru tam prostě není.

Koneckonců co očekáváš za výkon od notebooku za cca 10 000Kč?

JCH 
Jak se ptát na webových fórech:   http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Návody, obrázkové návody a zajímavé odkazy: http://1url.cz/@Navody

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Nez něco koupite, je dobre se poradit. Osobne bych dnes uz koupil pocitac s RAM vice nez 4GB, nejlepe 8 a vice. Pro W 10 32 i 64 bit je limit 2GB. To ale není pro praci a hrani uz vůbec ne.

Pokud koupite notebook, tak se zde pracuje s promennou frekvenci procesoru. Nedavno jsem cetl srovnani s vyplynulo, ze horniho knitoctu prakticky nedosahl zadny z testovanych pocitacu.

Pokuste se vyloucit i část infrastruktury pristupu na Internet.

Odstrante antivirove programy tretich stran. Ponechte Windows Defender.

Ohledne downgrade se informujte u podejce, respektive podpory výrobce, respektive na aktivacni lince MS.

M.

PS: Vy jste pracoval s Internetem z DOSu? To jste mel něco jako Arachne?

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Samozřejmě , že 2I3 s 4 GB není žádný zázrak. Tedy není pod W10. Samozřejmě , že W10 , respektive vnucený upgrade počítač zpomalí až k nepoužití. Hezky je to vidět na tchyniném 2I2 Asus , kde všechno fungovalo až do upgradu , teď i tam vyskakuje hláška o nedostatku paměti a kolapsu prohlížečů. Není důležitá statistika dodaná MS , ale vlastní zjištění. Pokud modernější a výkonnější zařízení nepostačují kompenzovat zpomalování W10 , neměly i nadále běžet skoro vychytané W7 ?

Tato odpověď byla užitečná pro 1 osobu

·

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Resenim pameti tchyne bychom se dostali na tenky led...

Ja jsem zadnou statistiku MS neuvadel. Uvadel jsem minimalni požadavky, coz je něco zcela jiného.

Co ten AV? Tohle jste nejak ignoroval... (!)

Co infrastruktura? Tohle jste také ignoroval...

Mne ty vase stiznosti nepripadaji uplne verohodne. Nakonec můžete používat W 7 - budou podporovane do roku 2020. Mezitím vyspekulujete nejake skvele reseni.

M.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Na ledu už dávno nejsem , W10 mi drží hlavu dost dlouho pod vodou. Jako AV mám bit defender , ale dělalo to na asusu již první den. Co si mám představit pod infrastrukturou ? Jestli různá wifi připojení , tak jsem vyzkoušel 4 a ta hláška mi vyskakuje na všech. Před W10 to na 3 z nich chodilo. No a ad poslední bod. O co myslíte , že mi jde ? Chci mít legálně na svém novém noťasu W7 !

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Mně se zrychlil.

**** Vás vaše počítače nemají rádi.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Tohle jste zkousel?

"Ohledne downgrade se informujte u podejce, respektive podpory výrobce, respektive na aktivacni lince MS."

Telefon na MS aktivacni linku 800 100 074.

M.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

"Ohledne downgrade se informujte u podejce, respektive podpory výrobce, respektive na aktivacni lince MS."

Práva na downgroude jsou popsaná v licenci.

Stačí si licenci přečíst, když už všichni odklikáváme že s ní souhlasíme.

--

7. Práva na přechod na starší verzi.

Pokud jste získali zařízení od výrobce nebo instalátora s předinstalovanou verzí systému Windows Professional, můžete používat verzi Windows 8.1 Pro, nebo Windows 7 Professional, ale pouze po dobu, po kterou společnost Microsoft pro takovou dřívější verzi poskytuje podporu, dle popisu na adrese (aka.ms/windowslifecycle). Tato smlouva se vztahuje na užívání předchozích verzí. Pokud předchozí verze zahrnuje různé součásti, vztahují se na jejich používání veškeré podmínky pro tyto součásti zahrnuté ve smlouvě dodávané s předchozí verzí. Výrobce, instalátor ani společnost Microsoft vám nejsou povinni předchozí verze poskytnout. Předchozí verzi si musíte opatřit zvlášť a může se na ni vztahovat poplatek. Dřívější verzi můžete kdykoli nahradit verzí softwaru, kterou jste původně získali.

--

Jinak řečeno právo na downgroude máš pokud se jedná o předinstalovcaný Windows 10 a to pouze edice Windows 10 Pro (Home edice legálně downgroudovat nesmíš).

Máš právo používat Windows 7 Profesional nebo Windows 8.1 Pro ale pouze po dobu kdy bude tento OS podporovaný. U Windows 7 tedy do 14. ledna 2020.

Máš právo takový downgroude provést ale nikdo (ani Microsoft ani výrobce počítače) nemá povinnost ti s tím pomoci. To nezmaneá, že ti s tím nepomohou, jen nemají povinnost to udělat. Jinak řečeno očekává se že instalační médium a produkt key máš ze svých zásob (třeba z jiného počítače).

Možnost je tedy hlavně cílena na firmy, které nemají multilicenční smlouvu s Microsoftem (ta smlouva jim umožní na včechny počítače nainstalovat OS podle vlastního výběru) aby mohli docílit stejného OS v celé firmě. To ovšem nevylučuje domácí použití downgroude.

JCH 
Jak se ptát na webových fórech:   http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Návody, obrázkové návody a zajímavé odkazy: http://1url.cz/@Navody

Tato odpověď byla užitečná pro 1 osobu

·

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

* Zkuste nižší číslo stránky.

* Zadejte pouze čísla.

* Zkuste nižší číslo stránky.

* Zadejte pouze čísla.

 
 

Informace o otázce


Poslední aktualizace: dubna 26, 2024 Zobrazení: 3 806 Platí pro: