mazání a editace slov ve slovníku

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, jak ve slovníku ve Wordu mohu smazat slovo, které tam už bylo (já jsem ho nepřidávala). Ten slovník totiž obsahuje chyby, a je-li slovo chybné, nelze si toho na první pohled všimnout, když se Word tváří, že je vše v pořádku. Například má ve slovníku uvedeno slovo "stádium", což je ovšem špatně, podoba s dlouhým á je nekodifikovaná, a tedy gramaticky chybná. Pořebuji, abych takové chyby viděla hned, ale to nemůžu, dokud to slovo nesmažu ze slovníku, aby mi to pak Word podtrhával červeně. Všude jsou návody, jak smazat slova, která si do slovníku uživatel přidal sám, ale nikde není vysvětleno, jak postupovat, když potřebuji opravit slova, která už jsou tam automaticky.
Děkuji
Odpověď
Odpověď

Ahoj,

pokud je ve slovniku dodavanem s MS Office slovo, se kterym nejsi spokojena, pouzij automaticke opravy pro jeho zamenu za korektni tvar - to je asi nejsnadnejsi reseni.

 

Jinak na http://word.mvps.org/faqs/general/excludewordfromdic.htm je clanek jak to udelat presne dle tveho pozadavku. Tedy konkretne do souboru (jedna se o prosty text, upravuj napr. v poznamkove bloku):

c:\Users\<tvojejmeno>\AppData\Roaming\Microsoft\UProof\ExcludeDictionaryCZ0405.lex

pridej slovo stádium a dalsi (malymi pismeny, oddeluj Enterem) slova, ktera chces oznacit za vyloucena ze standardniho slovniku

 

MP

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

 
 

Informace o otázce


Poslední aktualizace: října 7, 2021 Zobrazení: 169 Platí pro: