Nelze nainstalovat. Styl oddílů GPT.

Zdravím, mám problém s instalací WIN 10 TP. Při instalaci z USB na samostatný oddíl to píše, že nelze nainstalovat, vybraný disk má styl oddílů GPT.

Současný systém je WIN 8.1 Pro, nechci jej upgradovat, chci zachovat oba systémy.

Jak vytvořit USB instalátor z ISO souboru, aby se to nainstalovalo?

Když jsem použil pro vytvoření USB Rufuse, hlásilo to hned při bootování, že tam není žádný systém nebo je tam chyba (když bylo vytvořené USB pro GPT). V jiném případě (asi pro MBR) nastane výše uvedená situace - instalace se rozběhne a skončí na GPT...

Počítač je rok starý HP All-in-one, win 8 Pro, OEM od HP.

Díky za pomoc.

M.

Jakým způsobem provádíš instalaci? Pokud chceš používat současně oba systémy můžeš spustit instalaci v prostředí Windows 8,1 nebo nabootovat z mechaniky popřípadě z USB FLASH. na USB POUŽIJ následující návod pana Chaloupka http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows8_1-windows_install/jak-z%c3%adskat-instala%c4%8dn%c3%ad-m%c3%a9dium/fabe5d12-b281-49b2-b7f2-180b1b2483c1 lze použít i na Win 10. Ještě si přečti toto:http://www.yac.mx/cs/pc-tech-tips/windows/GPT_vs_MBR_Which_Hard_Drive_Format_for_Windows_81.html

Tato odpověď byla užitečná pro tento počet lidí 2

·

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Návod je na Win8, u Win 10 mám pouze ISO soubor, který musím dostat na USB jako bootovatelný. Ale to nefunguje. Boot z USB pro GPT nefunguje vůbec, MBR nefunguje až při výběru disku.

Nakonec jsem to risknul a udělal to upgradem. Zatím jsem nainstaloval, teď budu testovat.

Ten druhý odkaz je sice zajímavý, ale mimo dotaz. Mám GPT a nechci ho měnit. Šlo mi o to, že když připravím USB disk pro instalaci na GPT, tak to nefunguje - hned na začátku bootování. Ale teď je to už pasé.

Přesto díky za reakci.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Stejný problém. Řešil jsem to přes dvd

Tato odpověď byla užitečná pro 1 osobu

·

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Dobrý den Milane,

děkujeme za Váš dotaz ohledně instalace Windows 10 Technical Preview a mrzí nás, že s ní máte potíže.

Pokud chcete použít formátování oddílů GPT, je třeba nabootovat z instalačního média v režimu UEFI, nikoliv (Legacy) BIOS. Instalační médium musí být rovněž GPT a UEFI kompatibilní.  Pak by mělo být vše v pořádku.

Toto již bylo řešeno i na anglickém fóru.

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_install/install-windows-10-on-a-gpt-disk/a4d6f621-821b-43c8-8692-9ae7df3a0770

Dejte nám prosím vědět, zda se potíže podařilo vyřešit a rovněž se na nás neváhejte obrátit v případě dalších dotazů. Těšíme se na Vaši brzkou odpověď.

S přáním pěkného dne,
Patrik

Je-li pro Vás odpověď užitečná, označte ji prosím jako užitečnou, nebo přímo jako odpověď.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Dobrý den,

 

nakonec vše proběhlo v pořádku. Problém byl v tom, že bootování v UEFI možnost z USB nenabídlo, a (Legacy) BIOS nefungovalo jak jsem popsal.

 

Z nějakého záhadného důvodu se včera možnost UEFI v nabídce bootování objevila a už je vše O.K., WIN10 je jako druhý systém, při startu mám výběr z WIN10 i WIN 8.1.

 

Problém byl (je) pravděpodobně někde v hw či bůhvíkde, protože z pěti restartů se možnost USB neobjeví vůbec 4x. Dokonce nefungovalo ani bootování z DVD, které jsem nakonec vytvořil.

 

Ještě poznámka. Původně po neúspěchu s instalací jako druhý systém jsem riskl upgrade. Vše proběhlo bez problémů a zůstala všechna nastavení, šlo spouštět všechny programy, včetně navázané na SQL EXPRESS .

 

ALE druhý den se vše ztratilo. Po novém spuštění PC se ztratila všechna nastavení včetně plochy a nainstalovaných programů. Prostě jako čistá instalace. Ztratila se veškerá data i programy, nebyly ani nikde v žádném adresáři, čistá instalace jako vyšitá. Což mne opravdu zarazilo, protože původně po instalaci tam vše bylo...

 

Nicméně jsem využil možnosti RollBack a návrat k WIN8.1 byl rychlý a vše opět na svém místě.

 

No a včera s původním USB, který předtím nefungoval, to najednou jelo jako po másle. Jsou věci mezi nebem a zemí...

 

Příjemný den

Milan

 

P. S. Jak to bude s licencováním WIN 10? Někde jsem četl, že přechod z WIN 7 i 8.1 bude bezplatný, na rozdíl od dřívějších upgradů.

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Někde jsem četl, že přechod z WIN 7 i 8.1 bude bezplatný, na rozdíl od dřívějších upgradů.

Měl by být bezplatný, pokud upgraduješ během jednoho roku od vydání ostré verze Windows 10.

JCH 
Jak se ptát na webových fórech:   http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Návody, obrázkové návody a zajímavé odkazy: http://1url.cz/@Navody

Byla tato reakce užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

 
 

Informace o otázce


Poslední aktualizace: dubna 20, 2024 Zobrazení: 8 508 Platí pro: