Microsoft Store'da hiçbir uygulama/oyun indirilmiyor.

Microsoft Store'u bir kaç kez sıfırladım ve onardım fakat sorun çözülmedi. Dediğiniz bir kaç yöntem vardı; wsreset.exe yazmak vs. gibi. Hepsini denedim ama olmuyor. Yükle tuşuna basıyorum ve yükle tuşu kararıyor ve devamı gelmiyor. Xbox uygulaması da aynı şekilde hiçbir oyun indirtmiyor. Oyun hizmetleri güncellenmiyor. Hiçbir şekilde güncelleme/indirme yapamıyorum ikisinde de.

Yükle tuşuna bastım ve böyle kaldı örnek olarak.

NOT: Tekrardan yükle tuşu açıldı ve tıklayınca aynı duruma geldi.

Bu yanıt otomatik olarak çevrildi. Bu nedenle, dilbilgisi hataları veya garip ifadeler görünebilir.

Merhaba Kitty,

Microsoft Topluluğu'nda yayınladığınız için teşekkür ederiz.

Oyun indirirken sorun yaşadığınızı görebiliyorum, bunun nedeni bozuk veya eksik bir sistem dosyası olabilir veya oyun hizmetleriyle ilgili bir sorundan bahsediyor olabilirsiniz.

Sorunu çözmeyi denemek için lütfen aşağıdaki sorun giderme adımlarına bakın.

Cihazınızı yeniden başlatın

Bu temel bir işlem olsa da, cihazınızı yeniden başlatmak birçok şeyi düzeltebilir.

Windows'un güncel olduğundan emin olun

1. Görev çubuğundaki Başlat düğmesine basın, ayarlar yazın ve ardından Ayarlar'ı seçin. 

2. Windows 10'da Güncelleştirme ve Güvenlik'i seçin. Windows 11'de Windows Update'i seçin.

3. Windows Update sayfasında, cihazınız için kullanılabilir güncelleştirme olup olmadığını görmek için Güncelleştirmeleri denetle'yi seçin.

4. Güncelleştirmeler karşıdan yüklendiğinde, yüklemeyi başlatmak için Şimdi indir'i seçin.

5. Yüklemeden sonra, en son güncelleştirmelerin etkili olması için cihazınızı yeniden başlatmanızı öneririz.

Daha fazla bilgi için şuraya gidin:

Windows'u ve aygıt sürücülerinizi güncelleştirme

En iyi oyun performansı için sisteminizin ekran kartı sürücülerinin (veya video bağdaştırıcısı sürücülerinin) güncel olduğundan emin olun. Sürücüler, bilgisayar üreticinizin destek web sitesinde veya bilgisayar sisteminiz bunun için özel olarak oluşturulmuşsa, ekran kartı üreticisinin destek web sitesinde bulunabilir. Ekran kartı sürücülerini güncellemek oyun çökmelerini çözebilir ve kare hızlarını ve genel oyun performansını iyileştirebilir.

Hem Xbox hem de Oyun Hizmetleri uygulamalarının güncel olduğundan emin olun

1.  Görev çubuğundaki Başlat düğmesine basın, store yazın ve ardından Microsoft Store uygulamasını açın.

2. Kitaplık'ı seçin.

3. Güncelleştirmeler ve indirmeler altında, Xbox uygulaması veya Oyun Hizmetleri uygulaması için bir güncelleştirme olup olmadığını kontrol edin. Bir güncelleştirme varsa Güncelleştir'i seçin.

Xbox uygulamasında ve Mağaza'da aynı hesapla oturum açtığınızdan emin olun

Cihazınızda Xbox uygulamasını açtığınızda, kendi Xbox hesabınızı kullanarak uygulamada oturum açtığınızdan emin olun. Satın alınan bir oyunu oynamak için Mağaza'da (xbox.com) oturum açmanız da gerekebilir.

Oyun izinlerinizin doğrulanabilir olması için hem Mağaza'da hem de Xbox uygulamasında oyunu satın almak için kullanılan hesabı kullanarak oturum açtığınızdan emin olun.

Oturum açma konusunda yardım için şuraya gidin:

Windows için Xbox Uygulamasından EA Play oyunlarını yüklerken sorun mu yaşıyorsunuz?

Hem Xbox uygulamasını hem de EA uygulamasını kapatmayı deneyin ve ardından Xbox uygulamasını yeniden başlatın.

Oyun Hizmetleri uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin

Oyun Hizmetleri uygulamasını Windows 10/11 cihazınıza yeniden yükleyin:

1. Görev çubuğunda Ara simgesini seçin, powershell yazın, Windows PowerShell'e sağ tıklayın ve ardından Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.   

2. Windows PowerShell'de aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

get-appxpackage Microsoft.GamingServices | remove-AppxPackage -allusers

get-appxpackage Microsoft.GamingServices | remove-AppxPackage -allusers

3. Aynı pencerede, aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

start ms-windows-store://pdp/?productid=9MWPM2CQNLHN

n style="">Uygulamayı bu sayfaya yükleyin ve Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) istemini gördüğünüzde Evet'i seçin.

• Cihazınızı yeniden başlatın ve oyunu yeniden yüklemeyi deneyin.

Bkz.: Windows için Xbox uygulamasında sorun giderme | Xbox Desteği

Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz. Açıklamamızla ilgili herhangi bir sorunuz veya yanlış anlamanız varsa, lütfen gönderiye yanıt verin.

• |Car.Tzy|
    | Microsoft Forum Moderator |
    | Microsoft Community |

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Dediklerinizi yaptım fakat tek değişen şey artık Xbox Oyun hizmetleri güncel! Başka hiçbir şey değişmedi. Sorun hala devam ediyor. Xbox uygulamasındaki hatanın görselini de bırakayım. Onun dışında Microsoft Store'da durum aynı fakat Oyun hizmetlerini güncellemesine şaşırdım.

Yıldızlar, insanları kâle almaz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Arkadaşlar, selam. Size kendi çözümümü söyleyeyim. Xbox uygulamasını ve onun eklentisi olan Xbox Live ve Xbox Oyun Hizmetlerini silin. Yeniden başlatın. Bende böyle düzeldi.

Bu yanıt otomatik olarak çevrildi. Bu nedenle dil bilgisi hataları veya tuhaf ifade biçimi görülebilir.

Merhaba Kedicikw,

Cevabınız için teşekkür ederiz. SFC taraması ve Temiz önyükleme gerçekleştirmeyi deneyin.

Eksik veya bozuk sistem dosyalarıyla ilgili sorunları gidermek üzere Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanma - Microsoft Desteği

Windows'ta temiz önyükleme gerçekleştirme - Microsoft Desteği

Anti-virüs veya oyun geliştirici gibi üçüncü taraf bir yazılım çalıştırıyorsanız bunları kapatmayı deneyin.

Ardından Microsoft Store'da sorun gidermeyi deneyin ve bu düzeltmenin olup olmadığına bakın.

Yöntem 1:

Windows işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun.

Yöntem 2:

Tarih ve saatin doğru ayarlandığından emin olun

Yöntem 3:

Yeterli depolama alanınız olduğundan emin olun

İndirme konumunu değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Yöntem 4:

Çalıştır'ı Aç

Aşağıdaki komutu yazın

ms-windows-store://home

Bu, Microsoft Store arayüzünü açacaktır .

Eylem simgesine veya sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayın

İndirme ve Güncellemeler'e tıklayın

Ardından güncellemeleri alın

Bilgisayarı yeniden başlatın ve oyunu indirip indiremediğinizi kontrol edin

Yöntem 5:

Komut İstemi'ni yönetici ile açın

Aşağıdaki komutu yazın

wsreset.exe

Bilgisayarı yeniden başlatın ve test edin.

Bir tarama daha gerçekleştirin

Yöntem 6:

Yönetici olarak yeni bir Windows Terminal açın (Windows+X tuşlarına basın ve Windows Terminal Yöneticisi'ni seçin).

Aşağı ok köşeli ayraç menüsünden Komut İstemi'ni veya PowerShell profilini seçin.

Aşağıdaki komutu yazın.

sfc /scannow

Taramanın tamamlanmasını bekleyin.

Herhangi bir hata yoksa konsolu şimdi kapatabilirsiniz.

Yardımcı olmazsa, bu komutla bir Bileşen Deposu  onarımı yapın:

dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Bilgisayarı yeniden başlatın ve taramayı yeniden çalıştırın .

sfc /scannow

|Car.Tzy|
    | Microsoft Community |

Dediklerinizi denemedim. Kendim çözdüğümü ve nasıl yaptığımı anlatmıştım. Sorun tekrardan ortaya çikarsa dediklerinizi denerim.

Bu yanıt otomatik olarak çevrildi. Bu nedenle dil bilgisi hataları veya tuhaf ifade biçimi görülebilir.

Sorunu çözdüğünüzü bilmek güzel.

Lütfen gelecekte herhangi bir sorunuz olması durumunda topluluğa istediğiniz zaman sormaktan çekinmeyin.

|Car.Tzy|
    | Microsoft Community |

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Şubat 8, 2024 Görüntüleme: 46 Şunlara uygulanır: