İşlemci değişiminden sonra mavi ekran ve PC donması

Sorunum Darboğaz yapan işlemcimi(ryzen 5 2600) değiştirip ryzen 5 5500 aldım ve sorunlar hala bitmiyor taktıkan sonra 1 kere mavi ekran 4 kere pc dondu ve reset atmak zorunda kaldım

Minidump dosyam;
https://drive.google.com/file/d/1ai86aIQ6Sruo3oQVbFcO4OQAG_23fJao/view?usp=sharing

Sistem
Rx 6600
Ryzen 5 5500
Gigabyte B450m s2h
120gb james donkey ssd
1tb wd blue hdd
550w Bronze+ psu
8+8 2666mhz ram

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba Orhun,
Benim adım Igor, başkalarına yardım etmek benim için bir zevk ve sana yardım etmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Dump, AMD grafik dalgıcı ile ilgili bir sorununuz olduğunu söylüyor. Lütfen bu sürücüyü yeniden yükleyin.
Ve lütfen CPU'nuz (Cezanne) için anakart RAM QVL için Gigabyte desteği isteyin. Ardından RAM modlarınızın (voltaj, frekans, zamanlamalar) bu listeye uygun olup olmadığını kontrol edin. Eski ve yeni CPU'nuz için farklı RAM ayarları olabileceğini unutmayın.
------------------
if you'll find someone's post helpful, mark it as an answer and rate it please. This will help other users to find answers to their similar questions.

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mart 10, 2023 Görüntüleme: 8 Şunlara uygulanır: