Microsoft Store 0x80131500 Hatası

Merhaba, Dün akşam girebildiğim Microsoft Store bu sabah bu hatayı verdi Bu hata nasıl bir hata ise bırakın Microsoft Store'u Geri Bildirim Merkezi ve Xbox Game Overlay dahi açılmıyor (Umarım Xbox uygulamasının adını doğru hatırlamışımdır) onun dışında tüm internet sitelerine girebiliyorum virüs programlarını kapatıp da denedim ama şu hata gitmiyor! Bölgeyi ve dili ayarladım herşeyi sıfırladım internette ve forumlarda yazan tüm konuları denedim bu sorun yüzünden Oyunda online bile oynayamıyorum DLC lerim yüklenmediği için çoğu şeyim hatta herşeyim eksik lütfen şu soruna bir çare bulurmusunuz (çıldırıcam)

Merhabalar Emirhan Bey,

Microsoft Store’u açarken karşılaşıyor olduğunuz bu hata koduyla ilgili olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle Windows’unuzun güncel olduğundan emin olmanızı rica ederim.

Ardından lütfen aşağıdaki adımları izleyerek Microsoft Store önbelleğini sıfırlayınız:

• Windows ve R tuşlarına basarak çalıştır komutu kutusunu açınız.
  • WSReset yazınız, ardından Microsoft Store'u açmayı deneyiniz.

Eğer bu aşamalara rağmen aynı hatayı alıyor olursanız, lütfen Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler yolunu izleyerek listede Microsoft Store’u bulunuz.

Microsoft Store’un üzerine tıklayarak, hemen altında çıkan Gelişmiş Özellikler kısmına basınız.

Ardından karşınıza çıktığınız pencerede sayfayı biraz aşağı kaydırıp Sıfırla seçeneğini bulunuz ve karşınıza çıkan talimatları izleyerek Microsoft Store uygulamanızı sıfırlayınız.

Bu adımların sorunu çözeceğini umuyorum. 

Fakat tüm bu aşamalardan sonra sorun devam ediyor olursa lütfen aşağıdaki soruların yanıtlarıyla bize dönüş yapınız:

1. Bilgisayarınızda yakın zamanda sistemsel bir değişiklik yapmış mıydınız?
  2. Yakın zamanda herhangi bir üçüncü taraf program ya da yazılım indirdiniz mi?

Başka bir konuyla ilgili olarak sormak ya da teyit etmek istediğiniz herhangi bir şey olursa, size yardımcı olmak adına her daim burada olduğumuzu hatırlatmak isterim.

Saygılarımla,

Gözde

20 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Hayır yapmadım ve Virüs programlarım vardı kapatıp denedim yine de olmadı wsreset.exe komutunu denedim oda işe yaramadı powershell ile denedim yine olmadı sıfırladım yine olmadı bir türlü çalıştıramıyorum.

• Bilgisayarınızda yakın zamanda sistemsel bir değişiklik yapmış mıydınız?
  • Yakın zamanda herhangi bir üçüncü taraf program ya da yazılım indirdiniz mi?
  • 18 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

merhaba Emirhan ÖNDER

sorununuzla ilgili olarak yazılımsal olarak yapacagın adımlar 

1. adım 

Windows 8-10 magaza açılmıyorsa yapacaklarınız  : https://www.youtube.com/watch?v=HnodA4HG6Kg

2.adım eger bu sorun windows güncelleştirmenin ardından oldu ise bu güncelleştirmeyi kaldırarak test edin bunların haricinde yapacagın pek bir adım bulunmuyor 

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu Sorun güncelleştirmeden önce de vardı güncelleştirirsem açılır diye bilgisayarı güncelledim ve o videodaki herşeyi dün akşam yaptım tık yok açılmıyor

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

temiz kurulum yapın bunun için 

Windows 10 usb dvd olmadan komutlarla format nasıl atılır: https://www.youtube.com/watch?v=3mLWt6OqKLQ

kolay gelsin

7 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 2, 2024 Görüntüleme: 20.840 Şunlara uygulanır: