Windows 10'dan 8.1 e dönüş

Bilgisayarımı 10 a yukselttim fakat cok yavaşladı, her türlü oyunda ısınmayan bilgisayar boş dururken bile aşırı ısınıyor ve fanı sürekli çalışıyor. 1 aylık dönüş süresi geçtiği için de geri dönemiyorum. Sitenizden 8.1 in iso dosyasını indirerek bootla dönüş yapmaya çalıstım fakat şu yazıyla karşılaşıyorum: ''BİR ŞEY OLDU, Kurulum Programı Desteklenen Yükleme Seçeneklerini Belirleyemedi''. Hiçbir şekilde geri dönemiyorum ve bu Windows 10 yüzünden bilgisayarım bir gün yanıp elimde kalacak. Ne yapmam lazım? Teşekkürler.

* Lütfen daha küçük bir sayfa numarası deneyin.

* Lütfen yalnızca sayı girin.

merhaba NecatiŞahin

eger recovery mod silmedinizse windows 8'e sıfırlama seçenegini kullanarak geri dönebilirsiniz  

Windows 8 10 Nasıl sıfırlanır : https://www.youtube.com/watch?v=UBcZZoOZSZE

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhaba NecatiŞahin

eger recovery mod silmedinizse windows 8'e sıfırlama seçenegini kullanarak geri dönebilirsiniz  

Windows 8 10 Nasıl sıfırlanır : https://www.youtube.com/watch?v=UBcZZoOZSZE

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

1 aylık süre geçtiği icin windows.old klasörü silinmis bu yuzden recovery ile dönüş yapılamıyor. Baska bir yöntemi yok mu ? Teşekkürler.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba NecatiŞahin,

Windows 8.1'e geri dönüş için  ilk iletinizde belirttiğiniz gibi ISO dosyalarıyla kurulum yapmanız gerekmektedir. Bu aldığınız hatanın sebebini belirlemek adına yaptığınız işlemleri sırayla özetlemenizi rica ederiz. 

Sizden gelecek cevabı bekliyoruz. 

Herhangi bir sorunuzda  bizimle yeniden iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılar,
İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

Merhaba NecatiŞahin,

Windows 8.1'e geri dönüş için  ilk iletinizde belirttiğiniz gibi ISO dosyalarıyla kurulum yapmanız gerekmektedir. Bu aldığınız hatanın sebebini belirlemek adına yaptığınız işlemleri sırayla özetlemenizi rica ederiz. 

Sizden gelecek cevabı bekliyoruz. 

Saygılar,
İrem

1.adım : Microsoft un sitesinden yaklasık 4.gb boyutunda 8.1 single language iso dosyasını indirdim.

2.adım : İndirdiğim iso dosyasını daemon tools programıyla çalıstırdım.

3.adım : Ekranın ortasına windows 8 smigesi gelerek hazırlanıyor dedi ve %100 olduktan sonra lisans koşulları geldi kabul deyip tamam a tıkladıgımda ''BİR ŞEY OLDU, Kurulum Programı Desteklenen Yükleme Seçeneklerini Belirleyemedi''. yazısıyla karşılaştım.

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba NecatiŞahin,

Konuyla ilgili yaptığınız işlemde yükseltme adımları uyguladığınızdan bu hatayı almaktasınız. Lütfen aşağıdaki adımları izleyerek yükleme işlemini gerçekleştiriniz. 

Bu işlem sonucunda, yüklediğiniz tüm kişisel dosyalar, uygulamalar ve sürücüler, bilgisayarınızın üreticisinin uygulama ve özelleştirmeleri ile ayarlarda yaptığınız değişiklikler kaldırılır. 

1. Çalışan bir bilgisayarda, Microsoft yazılım indirme web sitesine gidin.
  2. Medya oluşturma aracını indirip çalıştırın.
  3. Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur'u seçin.
  4. Dil, sürüm ve mimari (64 bit veya 32 bit) seçin.
  5. Yükleme medyası oluşturma adımlarını izleyin ve Son'u seçin.
  6. Oluşturduğunuz yükleme medyasını çalışmayan bilgisayarınıza takın ve bilgisayarı açın.
  7. Kurulum ekranını göremiyorsanız, bilgisayarınız bir sürücüden önyükleme yapacak biçimde ayarlanmamış olabilir. BIOS ekranından birincil önyükleme seçeneğini USB olarak ayarlayınız. BIOS ekranına F8 veya  F12 tuşuna basarak ulaşabilirsiniz fakat bu üreticiye göre değişiklik göstereceğinden bilgisayar üreticinizin sayfasından kontrol ediniz.  
  8. Bu adımdan sonra kurulum için yönergeleri izleyiniz.  
  9. İlk kurulum ekranında dilinizi ve diğer tercihlerinizi girip İleri'yi seçin.
  10. Şimdi yükle'yi seçin.
  11. Yönlendirmeleri takip ediniz.

Saygılar,
İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba NecatiŞahin,

Konuyla ilgili yaptığınız işlemde yükseltme adımları uyguladığınızdan bu hatayı almaktasınız. Lütfen aşağıdaki adımları izleyerek yükleme işlemini gerçekleştiriniz. 

Bu işlem sonucunda, yüklediğiniz tüm kişisel dosyalar, uygulamalar ve sürücüler, bilgisayarınızın üreticisinin uygulama ve özelleştirmeleri ile ayarlarda yaptığınız değişiklikler kaldırılır. 

1. Çalışan bir bilgisayarda, Microsoft yazılım indirme web sitesine gidin.
  2. Medya oluşturma aracını indirip çalıştırın.
  3. Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur'u seçin.
  4. Dil, sürüm ve mimari (64 bit veya 32 bit) seçin.
  5. Yükleme medyası oluşturma adımlarını izleyin ve Son'u seçin.
  6. Oluşturduğunuz yükleme medyasını çalışmayan bilgisayarınıza takın ve bilgisayarı açın.
  7. Kurulum ekranını göremiyorsanız, bilgisayarınız bir sürücüden önyükleme yapacak biçimde ayarlanmamış olabilir. BIOS ekranından birincil önyükleme seçeneğini USB olarak ayarlayınız. BIOS ekranına F8 veya  F12 tuşuna basarak ulaşabilirsiniz fakat bu üreticiye göre değişiklik göstereceğinden bilgisayar üreticinizin sayfasından kontrol ediniz.  
  8. Bu adımdan sonra kurulum için yönergeleri izleyiniz.  
  9. İlk kurulum ekranında dilinizi ve diğer tercihlerinizi girip İleri'yi seçin.
  10. Şimdi yükle'yi seçin.
  11. Yönlendirmeleri takip ediniz.

Saygılar,
İrem

Dediklerini anlamıyorum ki. Hazır kalıp mesajı gönderiyorsunuz. Bir kere  medya olusturma aracı dediğiniz iso dosyasıysa onu indirdim daha önce bilgisayarımda var zaten, başka birşeyden bahsediyordanız öyle bir şey cıkmıyor dediğiniz sayfada. Ayrıca indirip çalıştırın demişsiniz çalıstırınca hiçbir şey olmadıgını bir  önceki mesajımda yazdım zaten. Çalışan bilgisayar indirin çalışmayan bilgisayara takın dediğiniz şey nedir onu da anlamadım. Ben kurulum yapacagım bilgisayara indiriyorum çünkü bilgisayar calısır vaziyette yani kısacası hiçbir şey anlamadım teşekkürler.

windows 8'e geçmenin 2 yöntemi vardır 1. yöntemi yukarda verdim siz yanlış anladınız ve verilen yöntemi uygulamadan yorum yazdınız  önemli  olan recovery modun silinmemesi silinmedi ise  1 ayı geçse bile bilgisayarı sıfırladıgınız  zaman windows 8.1 e geçecektir 

2. yöntem ise format ile geçebilirsiniz bunun için not: daha  önce windows 8 hangi sürüm kullanıyorsanız  aynı sürüm yükleyin yoksa yanlış sürüm kurarsanız etkinleşmez

windows 7 8 10 temiz kurulum (format) USB’si nasıl oluşturulur 2 YÖNTEMLE

https://www.youtube.com/watch?v=lS7qEC_Xd6s

windows 8 temiz kurulum (format) nasıl yapılır:  https://www.youtube.com/watch?v=NmoTLVT-Gj0

Temiz kurulumdan sonra orijinal olup olmadıgını sorgulayın

▸▷Windows orjinal olup olmadıgını sorgulama  https://www.youtube.com/watch?v=3HHZxtCLKe8

umarım açıklayıcı olmuştur 

kolay gelsin 

windows 8'e geçmenin 2 yöntemi vardır 1. yöntemi yukarda verdim siz yanlış anladınız ve verilen yöntemi uygulamadan yorum yazdınız  önemli  olan recovery modun silinmemesi silinmedi ise  1 ayı geçse bile bilgisayarı sıfırladıgınız  zaman windows 8.1 e geçecektir 

2. yöntem ise format ile geçebilirsiniz bunun için not: daha  önce windows 8 hangi sürüm kullanıyorsanız  aynı sürüm yükleyin yoksa yanlış sürüm kurarsanız etkinleşmez

windows 7 8 10 temiz kurulum (format) USB’si nasıl oluşturulur 2 YÖNTEMLE

https://www.youtube.com/watch?v=lS7qEC_Xd6s

windows 8 temiz kurulum (format) nasıl yapılır:  https://www.youtube.com/watch?v=NmoTLVT-Gj0

Temiz kurulumdan sonra orijinal olup olmadıgını sorgulayın

▸▷Windows orjinal olup olmadıgını sorgulama  https://www.youtube.com/watch?v=3HHZxtCLKe8

umarım açıklayıcı olmuştur 

kolay gelsin 

Dikkat ettiyseniz konu başlığımız 10 dan 8 e dönmek. Sizin 1.yöntemde bahsettiğiniz ve benim anlamayıp uygulamadığımı düşündüğünüz seçenekte herşeyi sıfırlayıp tekrar windows 10 u kuruyor halbuki ben 8.1 e dönmeye çalışıyorum. 2.Yöntemi uyguladıgımda olusturdugum usb medyasını bilgisayardan başlatıyorum ve ekte fotoğrafını gönderdiğim  şekilde bekliyor.

recovery mod nedir biliyormusunuz ?  ben verdigim linkleri okuyarak veriyorum boşa vermiyorum evet sıfırladıgınız zaman recovery mod varsa windows 8.1'e geçecektir bunu 3. kez yazıyorum 

2. sorun ise 

1. bios ayarlarını dogru yapılandırmamışınız her bilgisayarın bios ayarlı farklıdır bunu kendinzi yapmalısınız googledan araştırarak 

2. ise usb de sorun vardır veya usb önyüklenebilir yapamamışınızdır 

3. neden bios eski ise sen uefi modunda hazırladınsa veya Bios uefi iken siz eski bios modunda hazırladınsa bu sorun olur  

kolay gelsin 

recovery mod nedir biliyormusunuz ?  ben verdigim linkleri okuyarak veriyorum boşa vermiyorum evet sıfırladıgınız zaman recovery mod varsa windows 8.1'e geçecektir bunu 3. kez yazıyorum 

2. sorun ise 

1. bios ayarlarını dogru yapılandırmamışınız her bilgisayarın bios ayarlı farklıdır bunu kendinzi yapmalısınız googledan araştırarak 

2. ise usb de sorun vardır veya usb önyüklenebilir yapamamışınızdır 

3. neden bios eski ise sen uefi modunda hazırladınsa veya Bios uefi iken siz eski bios modunda hazırladınsa bu sorun olur  

kolay gelsin 

peki sizin bilip benim bilmediğim recovery mod nedir açıklar mısınız? Olup olmadığını nasıl anlarım? Lütfen bilgisayarla ilk kez tanışan birine anlatıyormuş gibi anlatın sinirlenmeden lütfen.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 5, 2024 Görüntüleme: 4.826 Şunlara uygulanır: