Windows 10 açılış ekranı

Merhaba,

Win 10 ' a geçiş yaptığım ağustos ayından beri ilk açılış ekranı görseli hiç değişmiyor, Konuyla ilgili daha önceki yayınlanan makaleleri inceledim ve ayarlar doğru olarak görünüyor.

" Ayarlar/kilit ekranı/arka plan/Windows spot ışığı " kısmındaki önizleme görseli bölümüne her giriş yaptığımda yeni görsel gelmesine rağmen ilk açılış ekranı hep sabit kalıyor.

Konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşmanızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Merhaba AÜreten,

Windows 10 işletim sisteminde kilit ekranının arka plan görselinin sürekli değişmesini istiyorsanız, arka plan ayarını Slayt Gösterisi olarak ayarlamalısınız. Bunun için Ayarlar>Kişiselleştirme>Kilit ekranı dizinine girin ve Önizleme başlığının altındaki Arka Plan kutucuğunu Slayt Gösterisi olarak değiştirin. (Kilit ekranındaki arka planda hangi resimlerin slayt halinde gösterileceğini düzenlemek için resimlerinizin bulunduğu bir klasör seçin.)

İletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Cem Bey,

Kilit ekranı arka plan görselinin sadece ilk pc açıldığında farklı gelmesini istiyorum. Ve bunun benim seçtiğim resimlerle değil Windows'un kendi belirlediği ve bize bu resmi beğendinizmi sorusunun sorulduğu görselden bahsediyorum. Aşağıda bununla ilgili ekran örneğini gönderiyorum.

Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,

20 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mart 22, 2024 Görüntüleme: 7.090 Şunlara uygulanır: