windows 10 internet simgesi kayboldu ve internete bağlı olarak gözükmüyor

merhabalar bilgisayarımda yeniden başlat yaptığımda internet simgesi sağ alttan kayboldu. bununla birlikte ayarlarda ethernet ve wifi kısmıda kayboldu ve internette yoktu. 3 veya 4 kez yeniden başlattığımda interneti kullanabilmeyi başardım ve ethernet le wifi kısmı da geldi. fakat yine sağ altta internet simgesi yok ve ayarlarda da "internete bağlı değil" şeklinde bir yazı var. wifi de kullanamıyorum wifi ağlarını görmüyor. 1 haftaya yakın bu sorundan muzdaribim fakat interneti kullanabiliyorum. şimdiden teşekkürler...

Merhaba EmreİLMEN,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, bilgisayarınızın ağ kartının, Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu olan güncel sürücüsünü kullandığınızdan emin olunuz.

Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin ve sonuca yönelik tarafımıza geri bildirimde bulununuz.

Ek olarak;

Ayarlar>Kişiselleştirme>Görev Çubuğu dizinini izleyin ve Bildirim alanı başlığı altındaki ''Sistem simgelerini aç veya kapat'' seçeneğine ilerleyiniz. Burada, simgesinin açık bir durumda olduğundan emin olunuz.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

66 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhaba 

C:\WINDOWS\system32>netsh int ip reset a.txt
Resetting Global, OK!
Resetting Interface, OK!
Resetting Unicast Address, OK!
Resetting Neighbor, OK!
Resetting Path, OK!
Resetting , failed.
Erişim engellendi.

Resetting , OK!
Restart the computer to complete this action.

sonuçlar bu ilk olarak diğerlerini yapmaya devam ediyorum

20 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

aynen uyguladım hepsini fakat sonuç aynı. bu sefer de "görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin" kısmında ağ tamamen kayboldu ve "sistem simgelerini aç" kısmında ağ üzeri silik durumda kullanılamıyor.

38 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba EmreİLMEN,

Yaşadığınız sorunla ilgili olarak, Başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Aşağıdaki komutları yazıp Enter'a basınız ve işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve tekrar deneyip sonucu bildiriniz.

regsvr32 netshell.dll
regsvr32 netcfgx.dll
regsvr32 netman.dll

Herhangi bir sorunuzda iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

Orkun

37 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

malesef sonuç aynı :(

11 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba EmreİLMEN,

Yaşadığınız sorunla ilgili olarak, önyüklenebilir bir USB bellek oluşturup Windows 10'u temiz kurulum yoluyla yüklemeyi deneyelim.

Bunun için, buradan Aracı şimdi indirin'e tıklayın ve yönetici olarak çalıştırıp Windows 10 sürümünüzü indirin. 32 bit veya 64 bit hangisi sürümü kullanıyorsanız USB'nizi takın Windows Media Creation Tool ile önyüklenebilir USB oluşturun.

Bunun için USB'nize sağ tıklayın => Biçimlendir => FAT32 varsayılan olarak seçin => Biçimlendir seçeneğini seçiniz. Biçimlendirme işlemi bitince indirdiğiniz Windows kurulum dosyasını USB'ye kopyalayın ve indirdiğiniz Windows kurulum dosyalarının olduğu klasörü açın.

Sources klasörünün içinde gatherosstate.exe dosyasını bulun ve bunu masaüstüne kopyalayın. Daha sonra bu dosyayı yönetici olarak çalıştırın. Masaüstünde GenuineTicket.xml adında bir dosya oluşacaktır. Bunu USB'nize yedekleyin ve kuruluma geçin.

Önyüklenebilir USB'nizi takın ve BIOS'tan USB'yi ilk sıraya alın. Kurulum ekranı geldiği zaman lisans kısmına lisans anahtarınızı girmeyin. Kurulum yapacağınız diskleri silin ve internete bağlanmayın. Kurulum bittikten sonra yine

internete bağlanmayın.

Bilgisayarım simgesine tıklayarak C diskinin olduğu yeri açın ve adres çubuğuna yapıştırın. %ProgramData%\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket kısmına başlangıçta oluşturduğumuz USB'ye yedeklediğiniz GenuineTicket.xml dosyasını kopyalayın. İnternete bağlanıp bilgisarı yeniden başlatın. Kurulumun tamamlanması gerekir. Eğer sorun olursa ikinci kez başlatın.

Herhangi bir sorunuzda iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,
Orkun

5 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

bu yapacağımız işlem format mı yoksa sadece windows dosyalarının sorunlu olanını düzeltmek mi? eğer format sa başka çözümü var mı? formatsa recovery yapmak mantıklı mı? şimdiden teşekkürler...

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba EmreİLMEN,

Yanıtınız için teşekkür ederiz.

Orkun Bey'in tarafınıza ilettiği adımlar temiz kurulum (format) işleminin gerçekleştirilmesini sağlayacak olan adımlardır. Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak sorunun çözülmesine yönelik tarafınıza uygulanabilecek tüm adımlar iletildiğinden, son adım olarak da temiz kurulum işlemini gerçekleştirmeniz belirtilmektedir.

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. en kısada temiz kurulum yapmaya çalışacağım.

rezillik. bendede aynısı var ve ne yaptıysam olmuyor. pc yi aldım ve win 10 kuruluydu 1 aydır pc yi garantiye yollamamaya calıstım en son yolladım yazılım dediler gönderdiler.aynı şekilde aynı sorunları vermeye devam  etti kendi kendine bir şeyler silme falan. Uğraştım uğraştım ne yaptıysam o wifi işaretini geri döndüremedim. aynı şekilde arkadaşın dediği şeyler var. hatta simgeleri açmada bile aynı şey var benimkinin de açık kısımdaki yer silik duruyor. yani ben bu bilgisayarı 1 ayda 4 defa sıfırladım 1 defa garantide sıfırlandı. yapıcağınız yazılım bu kadar oluyorsa güncelleme getirmeyin artık yeter. windows update kapattım yine geldi güncellendi yine pc perte çıktı. 2 dakikada açılıyor beyaz ekranla açılıyor pc. Reziillik yani ben daha hiç bir yazılım sisteminde bu kadar çok hatayı bir arada görmedim. win 7 8 kullandım xp kullandım vista xp ne ararsan ilk defa win 10 da bu kadar saçma sapan bir şeye rastlıyorum. pişmanım!.

142 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 18, 2024 Görüntüleme: 68.139 Şunlara uygulanır: