Bu ağa bağlanılamıyor hatası

Merhaba

2 aydır sorunsuz olarak kullandığım laptop um ile son 1 haftadır evimde ki wifi ye bağlantı sorunu yaşıyorum. Normal kullanırken bir anda wifi den bağlantı kopuyor ve tekrar bağlanmaya çalıştığım da bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Ama telefeon dan ya da diğer cihazlardan o anda wifi ye girebiliyorum. Bu kopukluk bazen bilgisayarı açıktan 10 dakika , bazen 4 saat bazen ise hiç kopmuyor. Fakat bağlantı gidince bilgisayarı yeniden başlatınca hiç bir şey olmamış gibi tekrar wifi ye bağlanıyor. Araştırdım fakat bir sonuç bulamadım. Varsa bir çözümü yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Merhaba YunusemreAYAZ,

Sorununuzla ilgili olarak öncelikle modem router'ınızın ara yüzüne girerek wireless kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Kullanıcı adı ve şifre bilgisayar tarafından kodlanarak algılandığı için bu kodlamada bir sıkıntı olduğu anda sizi internetten kopartmaktadır. Modem router'ınızın ara yüzüne giriş yapabilmemiz için modem router firması ile iletişime geçebilirsiniz. Sorununuz hala devam ediyor ise belirttiğim makaleyi inceleyerek burada ki çözüm önerilerini uygulayınız. Sonucu lütfen bize bildiriniz.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa "Yanıt olarak işaretle" butonuna tıklayınız.>

Saygılarımla,

Funda

Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa " yanıt olarak işaretle " butonuna tıklayınız

161 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhaba YunusemreAYAZ        

Microsoft destek forumuna hoş geldiniz

yaşadığınız sorunla ilgili olarak her adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemleyiniz

Windows 10'da ağ bağlantısı sorunlarını giderme microsoft sitesine giderek çözüm önerilerini  uygulayın her adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmedigini gözlemleyiniz

*Görev çubuğundaki arama kutusuna Komut istemi yazın, Komut istemi ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır >Evet'i seçin.

Komut isteminde, aşağıdaki komutları listelenen sırayla çalıştırın ve ardından bağlantı sorunun çözülüp çözülmediğine bakın:

netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.

netsh int ip reset yazıp Enter tuşuna basın.

ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.

ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.

ipconfig /flushdns yazın ve Enter tuşuna basın.

Windows logo tuşu + R tuşuna aynı anda basın ve açılan pencereye devmgmt.msc yazın > ağ bağdaştırıcılarını genişletin > wifi kartınızı çift tıklatarak açın > ve

sürücü kaldır : sorun varsa sarı ünlem işareti olur kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatarak test edin

sürücüye geri dön:  güncelleştirmenin ardından aygıt bozulursa eski sürücüye geri dönerek sorunları giderin

sürücü güncelleştir : sürücüyü güncelleştirip deneyin

ayrıca güç yönetimi:  güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutusundaki onay işaretini kaldırın

* sorun devam ederse temiz önyükleme gerçekleştirin

temiz önyükleme nasıl gerçekleştirilir makalesindeki çözüm önerilerini uygulayın sorunun çözülüp çözülmedigini gözlemleyin

* ayrıca bilgisayar marka üreticinizin web sitesine giderek sürücüler ve yazılımlar sayfasından Windows 10 için uyumlu ve yeni kablosuz ağ sürücünü indirin ve elle kurun deneyin

* DNS ayarlarını değiştirin bunun için denetim masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin > gelen ekrandan kablosuz ağ kartınızın üzerinde sağ tıklayın > özellikler > internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPV4) ÇİFT tıklayarak açın > ve iki seçenek olur

-dns sunucu adresini otomatik al seçeneği seçin deneyin sorun devam ederse

-aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan seçeneğini işaretleyip internetten güncel dsn bularak girin ve deneyin

* başlat menüsü > arama kutusuna > notepad yazın > sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve notepad menüsünden > dosya > >ve şu yolu takip edin bilgisayarım >C > Windows > system32 > Drivers > etc > hosts dosyasını bulun norepad ile açın içeriğinde 127.0.0.1 www.google.com vb ifadeler varsa silin  dosya menüsü > kaydet'e tıklayarak kaydedin

* sorun devam ederse modemi sıfırlayıp deneyin internet sağlayıcınızla irtibata geçerek bu kopmalar hakkında yardım ve destek alabilirsiniz

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

Saygılarımla,

tamer

251 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba

2 aydır sorunsuz olarak kullandığım laptop um ile son 1 haftadır evimde ki wifi ye bağlantı sorunu yaşıyorum. Normal kullanırken bir anda wifi den bağlantı kopuyor ve tekrar bağlanmaya çalıştığım da bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Ama telefeon dan ya da diğer cihazlardan o anda wifi ye girebiliyorum. Bu kopukluk bazen bilgisayarı açıktan 10 dakika , bazen 4 saat bazen ise hiç kopmuyor. Fakat bağlantı gidince bilgisayarı yeniden başlatınca hiç bir şey olmamış gibi tekrar wifi ye bağlanıyor. Araştırdım fakat bir sonuç bulamadım. Varsa bir çözümü yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Wifi Şifresini değiştir oluyor. Umarım işe yarar 

34 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Yardım için yazdıklarınız ve kimsenin bir şey anlamadığı makaleler hiç bir işe yaramıyorneden bunu göremiyorsunuz

303 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

ozhanmenderes merhaba 

Windows 7 8 10 kullanıcıları internet bağlantı sorunlarınız varsa bu sorunları12 Adımla çözmeye çalışalım her adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemleyin bunun için görseldeki adımları uygulayın

https://www.youtube.com/watch?v=2DfFwf84eUo

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

12 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Öncelikle ben bu sorunu hep yaşıyorum ama çok basit çözmesi bilgisayarı uykuya alıp tekrardan açtığımda düzeliryor :D

Kolay gelsin umarım yardımcı olmuştur :D

350 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 18, 2024 Görüntüleme: 322.881 Şunlara uygulanır: