Bir sorun oluştu, PIN kodunuz kullanılamıyor

Merhaba,

PIN kodunu bildiğim ve 1 yıldır giriş yaparak hiçbir sorun yaşamadığım Windows10'da artık açılışta PIN kodumu girmek için seçenek çıkmıyor.

PIN kodu seçeneği olmadığı için işletim sistemi açılmıyor ve şu hata ile karşılaşmaktayım.

Bir sorun oluştu, PIN kodunuz kullanılamıyor.

PIN kodunuzu tekrar ayarlamak için tıklayın.

Yeniden PIN oluşturmak için "PIN'imi ayarla" yazısına tıklıyorum ve yeniden başa sarıyor.

İşletim sistemini hiçbir şekilde açamıyorum. Hayatımda böyle bir işletim sistemi rezaleti görmedim.

Arkadaş 10 yıldır Mac OS kullanıyorum. Böyle bir salakça hata ile 1 kere bile karşılaşmadım. O kadar lisans ücreti ödüyoruz. Bu ne ya? Oturum açılmayan bir işletim sistemimi olur. Kullanıcı istese bile böyle bir hataya sebep olamaması gerekir. Windows kesinlikle MAC OS'un en az 20 yıl gerisinden geliyor.

Merhaba Spam Mağduru,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

PIN'inizle ilgili sorun yaşıyorsanız oturum açmaya çalışırken veya başarıyla oturum açtıktan sonra PIN'inizi sıfırlayabilirsiniz.

• Not: Yetkisi olmayan kişilerin hesabınıza erişim sağladığından endişe ediyorsanız Microsoft hesabınızı kurtarma ve Güvenlik bilgileri ve doğrulama kodları başlıklı makalelere bakın.                   
  • Oturum açmaya çalışırken PIN'i sıfırlamak için:
    • Oturum açma ekranında, PIN metin kutusunun altındaki PIN'imi unuttum öğesini seçin. Bilgisayarda birden çok hesap varsa sıfırlamanız gereken hesabı seçin. PIN'imi unuttum seçeneğini görmüyorsanız Oturum açma seçenekleri'ni seçin ve parola seçeneğini belirleyin. Ardından oturum açtıktan sonra PIN'inizi sıfırlayın.                                                     

• Parolanızı girin ekranında, Microsoft hesabınızın parolasını yazın ve İleri'yi seçin. Parolanızı da unuttuysanız parolanızı sıfırlayabilirsiniz.                                                                                      

• Bilgilerinizi korumamıza yardımcı olun ekranında, güvenlik kodunuzu kısa mesajla veya e-posta ile almak istediğinizi seçin. Kısa mesajla almayı seçerseniz telefon numaranızın son dört rakamını yazın ve Kodu Gönder'i seçin. Güvenlik bilgileri ve doğrulama kodları hakkında daha fazla bilgi edinin.                                                                                                                           

• Kodu kısa mesaj veya e-posta iletisi olarak farklı bir cihaza aldığınızda, Aldığınız kodu girin sayfasında kodu girin ve ardından İleri'yi seçin.                                                                           

• Bir PIN ayarla iletişim kutusunda yeni PIN'inizi girin ve onaylayın. Yeni PIN'iniz ayarlanır.          

• PIN'inizi hatırlar ve başarıyla oturum açarsanız PIN'inizi bir dahaki sefere daha kolay hatırlayabileceğiniz bir sayı olarak değiştirebilirsiniz.                                                                            
  • Oturum açtığınızda PIN'i değiştirmek için:
    • Başlangıç   > Ayarlar  > Hesaplar Oturum açma seçenekleri'ne gidin. Not: Bilgisayarınızı Windows 10'a güncelleştirdiyseniz Başlangıç   > Ayarlar  > Ağ ve İnternet'e gidin. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun. Bağlı değilseniz bağlanın ve ardından PIN'inizle oturum açmayı yeniden deneyin.

• PIN'imi unuttum'a dokunun veya tıklayın ve ardından yeni PIN'inizi ayarlayın.

Diğer doğrulama seçenekleriyle oturum açma hakkında bilgi edinin

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

5 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Başlangıçta  hizmetlerinden kaldırmışsın o sorunu yaşıyorsun

97 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

peki nasıl etkinleştiricem nolur söyle allah için 3 saattir pcyi açmaya çalışıyorum 

109 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 18, 2024 Görüntüleme: 18.540 Şunlara uygulanır: