Fotoğraf uygulaması - Dosya sistemi hatası (-2147219196)

Bu konudan bu ileti dizisi.

İrem Hanım merhaba. Buna çok benzer bir sorunu 17 Temmuz 2018'deki güncellemeden beri ben de yaşıyorum ve bir türlü çözemiyorum. Şu andaki durum şu. Fotoğraflar uygulamasını başlatmak istediğimde, uygulamayı açmak için siyah ekranda 3-4 sn bekliyor ve sonra ekran kendisini kapatıyor. Herhangi bir resim dosyasının üzerine sağ klik yapıp fotoğraflar uygulamasıyla açmak istediğimde de "dosya sistemi hatası" verip resmi açmıyor.

Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Bu uygulamayı ben çok sık kullanıyordum...

Merhaba Fırat ÇELİK,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. WindowsApps klasörünün sahipliğini almanız, bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir.

Aşağıdaki adımları izlemeden önce gizli dosyaları ve klasörlerin görünür olduğundan emin olunuz;

Dosya Gezgini'nde Görünüm sekmesine tıklayın> Göster / Gizle bölümünde, Gizli Öğeler yazan kutuyu işaretleyin.

Bu tamamlandığında, klasörün sahipliğini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz. 

1. C: \ Program Dosyalarına Git
2. WindowsApps klasörüne sağ tıklayın
3. Özellikler seçeneğini seçiniz  ve açılan menüden Güvenlik sekmesine gidin. 
4. Gelişmiş seçeneğine üzerine tıklayın.
5. Sahibin sağ tarafında, “Değiştir” i seçin
6. “Seçmek için nesne adını girin” bölümünde, kullanıcı adınızı yazın ve “İsimleri Kontrol Et” e tıklayın. Bu işlem, pencereyi tercih ettiğiniz hesapla doldurmalıdır. “Tamam” a tıklayın
7. Bu adımdan sonra,  otomatik olarak “Gelişmiş Güvenlik” penceresine geri dönecektir. Hesabın, kullanıcı adı altında sahip olarak listelendiğini onaylayın, "Sahipleri alt kapsayıcılar ve nesneler üzerinde değiştir" kutusunu işaretleyin, "Uygula" yı seçin. Sistem güvenlik ayarlarını güncellediğinde, “Tamam” a tıklayın.

Sistem güvenlik değişikliklerini uyguladıktan sonra “Ekle”> “Sorumlu seçin ” e tıklayın.

Seçilecek nesne ismini girin (örnekler): ”Kullanıcı yönetici isimlerini (Yönetici hakları olan tüm kullanıcıları) ekle, Adları Denetle düğmesine tıklayınız. Tamam’a tıklayın. 

Tam kontrol onay kutusunu işaretleyin> Tamam'ı tıklayın.
Şimdi, Gelişmiş İzinler ana ekranına geri döneceksiniz> Basitçe Tamam'a tıklayın> Tam izinler sağlamak için biraz zaman alabilir.

Umarım bu sorunu çözmede yardımcı olur. 

Herhangi başka bir sorunuzda  bizimle yeniden iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılar,
İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

6 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

İrem Hanım merhaba;

Söylediklerinizi uygulamama gerek kalmadı çünkü dün akşam size yazdıktan sonra store uygulamasına girdim ve fotoğraflar uygulaamasına 80 MB'lık bi güncelleme geldiğini gördüm. o güncellemeyi indirince herşey düzeldi ve eski haline döndü. Yani şu an uygulamam çalışıyor.

Teşekkürler...

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Fırat ÇELİK,

Sorununuzun çözülmesine çok sevindik, başka bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa bizimle tekrardan iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılar,

İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mart 27, 2024 Görüntüleme: 16.548 Şunlara uygulanır: