windows vista home basic den 10 a

Arkadaşlar orjinal windows vista home basic kullanıcısıyım. Zamanında dell laptop aldığımda dvd si ile orjinal olarak verildi. Bu lanet olasıca sisteme ne 7 yükseltmesi ne 8.1 ne de 10 yükseltmesi geldi. Öyle mağduruyet ve eziyet durumu vista. Çevremdekilere bakıyorum orjinal kullanıcıların hepsi ücretsiz yükseltmiş sistemini. Orjinal kullanıcı olarak nasıl yükseltmem gerekir hiçbir güncelleme v.s. de görünmüyor sistem yükseltmesi yardımcı olabilirseniz memenun olurum.

Merhaba YUNUS EMRE BENGI,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

29 Temmuz 2016 tarihinde sona eren Windows 10 ücretsiz yükseltmesi teklifi, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemi için geçerli durumdaydı. Bu sebepten dolayı, Windows XP ve Windows Vista kullanıcıları Windows 10 işletim sistemine ücretsiz yükseltme teklifinden yararlanamadılar. Windows 10 işletim sistemini edinmek istiyorsanız, Microsoft Store üzerinden satın almanız gerekmektedir.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Peki genel olarak vista kullanıcılarının çektiği bu eziyet nedendir. Tamam gereksiz bir sürüm vista yapıldı, bolca reklamlar v.s. tanıtımlarla iyi bir şekilde satıldı. Diğer windows kullanıcılarına sunulan haklardan neden vista kullanıcıları mahrum bırakılıyor? Bize neden bir fırsat verilmiyor sayın modum bu konuya bi çözüm önerisi sunsanız yetkililere. Sonuçta kırma programlarda kullanmıyoruz. Tamamiyle orjinal windows ürünlerimiz...ows ürünlerimiz...

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Açıklamalarınızdan dolayı teşekkür ederim. Cem beyin bahsettiği gibi maalesef Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerine üçretsiz Windows 10 işletim sistemine geçiş teklifi verilmemektedir. İşbirliğiniz ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Metin

< Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa "yanıt olarak işaretle"butonuna tıklayınız.>

Rica ederim Metin bey. Olmayacağını sözleşmede olmadığını biliyorum. Benim demek istediğim bizlerde unutulmayalım, gerekli birimlere xp ve vista kullanıcılarının bu tür mağduriyetler yaşadıklarını modlarımız aracılığıyla bildirelim ve iyileştirmeye mi gidilir farklı bir tasarı mı sunulur bizlerin tercümanı olun lütfen...

Yanıtınız için teşekkür ederiz.

Windows Vista işletim sistemi için olan temel destek, Microsoft tarafından 10 Nisan 2012 tarihinde sonra ermiş olup, genişletilmiş destek süresi 11 Nisan 2017 tarihine uzatıldığından dolayı, Windows Vista kullanıcıları sadece güvenlik ve kötü amaçlı yazılım tanımları güncelleştirmelerini almaktadır. Aşağıdaki tabloda, Windows işletim sisteminin sürümlerine olan temel ve genişletilmiş destek durumlarını inceleyebilirsiniz.

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mart 11, 2024 Görüntüleme: 699 Şunlara uygulanır: