Windows Update de yükleme hatası alıyorum (0x80070643)

Microsoft Defender Antivirus İçin Güvenlik Zekâsı Güncelleştirmesi - KB2267602 (Sürüm 1.333.485.0)

Durum: Yükleme hatası - 0x80070643

Hatası alıyorum lütfen çözmeme yardım edin

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

MERHABA Kağan-

Ben Kevin B. Bağımsız danışmanım ve sizin gibi bir Windows kullanıcısıyım. Şu anda yaşadığın rahatsızlık için özür dilerim.

Lütfen önce Windows bileşenlerinizi sıfırlayın:

Bu genellikle Windows Update hizmetleri bilgisayarınızda düzgün çalışmadığında oluşur. Bilgisayarı güncelleştirme sorunu yaşıyorsanız veya bir güncelleştirmeyi karşıdan yüklemeye veya yüklemeye çalıştığınızda bir hata kodu alıyorsanız.

Yapmanız gereken ilk şey, Windows Update Sorun Gidericisi'ni çalıştırmaktır. Sorun giderici sorunu tanımlamaya çalışır ve düzeltir. Güncelleştirme sorun gidericisini gerçekleştirmek için lütfen aşağıdaki bağlantıdaki adımları izleyin.

https://support.microsoft.com/tr-TR/windows/win...

Güncelleştirmeyi bilgisayarınızda yeniden çalıştırın ve aynı sorunun devam edip olmadığını denetleyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, lütfen aşağıdaki sorun gidermeyi bilgisayarınızda el ile gerçekleştirin.

İlk olarak, gerekirse daha erken bir noktaya geri dönebilmeniz için bilgisayarınızda bir sistem geri yükleme noktası oluşturmaktır. Aşağıdaki bağlantıdaki adımları izleyin:

https://support.microsoft.com/tr-TR/windows/cre...

Adımları izledikten sonra, lütfen aşağıdaki adımı izleyin:

1. Komut istemini bilgisayarınızda yönetici olarak açın
2. Aşağıdaki her komutu yazın ve her komutun ardından enter tuşuna basın

Hizmetin başarıyla durdurulduğunu belirten iletiyi görene kadar komutu birden çok çalıştırmanız gerekebilir.
(Not: Tüm bu komutların hizmetleri durduracağından emin olun, aksi takdirde bir sonraki komut çalışmaz)

3. Sisteminizde zaten indirilen ve zarar görmüş olabilecek dosyaları kullanmak yerine, Windows 10'un güncelleştirmeleri yeniden indirmesine izin vermek için Windows Update önbelleğini temizlemek için aşağıdaki komutları yazın

(Not: Bu komutlar çalıştırılarak bu klasörlerin yeniden adlandırılacağından emin olun)

4. Bilgisayardaki güncelleme hizmetlerini yeniden başlatın. Aynı komut isteminde (yönetici olarak çalışan), aşağıdaki her komutu yazın ve her komutun ardından ENTER tuşuna basın

Lütfen bu uygulamaların güncelleştirmelerin yüklenmesini engellememesini sağlamak için sahip olduğunuz üçüncü taraf güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncelleştirmeyi yeniden çalıştırın.
Lütfen bana ne olacağını söyle. Umarım bu yardımcı olur ve mübarek bir gün olur!

teşekkürler.
Kevin B.
bağımsız danışman

66 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Here is the command:

No. 2

net stop wuauserv
net stop bits
net stop cryptsvc
net stop trustedinstaller

No. 3

ren %systemroot%\softwaredistribution softwaredistribution.bak
ren %systemroot%\system32\catroot2 catroot2.bak

No. 4

net start wuauserv
net start bits
net start cryptsvc
net start trustedinstaller
net start appidsvc

100 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 30, 2024 Görüntüleme: 113.280 Şunlara uygulanır: