Windows 7 lisans anahtarım ile Windows 10 temiz kurulumunda yaşadığım sorun

Merhabalar,

Laptop' umun arkasında yazılı olan Windows 7 Home Basic lisans anahtarım ile Windows 10 temiz kurulum yapmaya karar verdim.

Bu anahtarımı daha önce yükseltme yapmak için hiç kullanmamıştım. Sonra Windows medya oluşturma aracı ile Windows 10 Home Single Language 64 bit sürümünü ISO dosyası haline getirip USB belleğime kurdum. USB belleğim üzerinden temiz kurulumu tamamladım.

En son ürün anahtarı girmek istediğimde ise şu hata ile karşılaştım: Windows 10 Single Language çalıştırıyorsunuz. Girdiğiniz ürün anahtarı bu sürümü etkinleştirmek için kullanılamaz. HATA KODU: 0xc004f210

Ben burada hangi aşamada hata yaptım, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Aklımda iki ihtimal var, birincisi yanlış bir Windows sürümünü indirmiş olabilirim( Windows 10 Home Single Language), ikincisi ise güncelleme ile alakalı bir durum olabilir çünkü direkt Win7 ürün anahtarı ile etkinleştirebilmenin 1511 güncellemesinden sonra geldiğini okudum, bu güncellemeyi kurulum tamamlandıktan sonra Windows kendisi kurdu fakat indirdiğim ISO dosyası bunu içermiyordu.

Yardımlarınız benim için çok kıymetli.

Şimdiden Teşekkürler, umarım sorunumu iyi anlatabilmişimdir.

Yanıt
Yanıt

merhaba

Windows 10'u edinin    buradan aracı şimdi indire tıklayın windows home sürümünü indirip önyüklenebilir usb hazırlayın   

şu şekilde temiz kurulum yaparak yükseltebilirsiniz

indirdiğiniz Windows kurulum dosyalarının olduğu klasörü açın sources klasörünün içinde gatherosstate.exe bulun masaüstüne kopyalayın yönetici olarak çalıştırın masaüstünde   GenuineTicket.xml     adında bir dosya oluşacak bunu usb nize yedekleyin

şimdi kuruluma geçin önyüklenebilir usb nizi takın biostan ilk sıraya alın kurulum ekranı geldiği zaman  lisans kısmına  lisans anahtarı girmeyin kurulum yapacağınız diskleri silin ve internete bağlanmayın

kurulum bittikten sonra yine internete bağlanmayın bilgisayarım simgesine tıklayarak C diskinin olduğu yeri açın adres çubuğuna yapıştırın %ProgramData%\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket  buraya başlangıçta oluşturduğumuz  GenuineTicket.xml  yapıştırın internete bağlanın bilgisarı yeniden başlatın orjinalleşir eger sorun olursa ikinci kez başlattıgınzda sorun kalmıyor

< Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa "faydalı olarak işaretle"butonuna tıklayınız.>

Kolay gelsin

9 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Aralık 15, 2023 Görüntüleme: 8.986 Şunlara uygulanır: