Windows 10 varsayılan yazı tipine geri dönme

Merhaba Windows 10 da kayıt defteri düzenleyicisi ile yazı tipini değiştirdim. eski yazı tipine nasıl geri dönebilirim teşekkürler. 

Merhaba BatualpAKSARAY,

Varsayılan yazı tipine geri dönmeniz konusunda size yardımcı olmaya çalışacağım.

Değiştirmiş olduğunuz kayıt anahtar değerini eğer hatırlıyorsanız, aynı şekilde tekrar değiştirmeyi denemenizi öneririm. 

Ek olarak, komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra aşağıdaki komutları giriniz:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Ardından aşağıdaki adımları izleyerek Sistem Dosyaları Denetleyicisi'ni çalıştırmanızı rica ederim:

• Windows ve X tuşlarına aynı anda basınız.
  • Komut İstemi'ni Yönetici olarak çalıştırınız.
  • Önünüze çıkan pencerede sfc /scannow yazıp Enter'a basınız.
  • Komut İstemi'nden çıkıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Eğer bu adımlar işe yaramaz ise, kayıt defterinde herhangi bir sorun olup olmadığını test etmek adına lütfen Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi Aracının (Scanreg.exe) Açıklaması makalesinde yer alan adımları takip etmenizi rica ederim. 

Eğer sorunuz devam ederse lütfen aşağıdaki soruların yanıtları ile iletişime geçiniz.

Windows versiyonunuz nedir? Başlat menüsüne winver yazarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüsünü iletmeden önce lütfen kişisel bilgilerinizi gizlemeyi unutmayınız. Ekran görüntüsü almak için bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Yukarıdaki adımların sonuçları ne oldu?

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Durumun nasıl gittiği konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. 

Herhangi bir konuda sorunuz olursa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar,

Berna 

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhaba

Öncelikle cevabınız için teşekkürler ancak sorunum çözülmedi. yazı tipini değiştirmek için .reg dosyası kullanmıştım. scanregw.exe de çalıştır a yazdığımda ise böyle bir hatayla karşılaşıyorum. ancak 3 cmd kodunu da kullandım. 

Sistemim 

Windows 10 Home Single Language x64  

Sürüm 1903 (İ.S. Derlemesi 18362.175 )

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Batualp Bey,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaya çalışacağım.

Almakta olduğunuz hata mesajıyla ilgili olarak, sistem dosyalarında bir bozukluk olması ihtimaline karşın aşağıdaki adımları izleyerek Sistem Dosyaları Denetleyicisi'ni çalıştırmanızı rica ederim:

• Windows ve X tuşlarına aynı anda basınız.
  • Komut İstemi'ni Yönetici olarak çalıştırınız.
  • Önünüze çıkan pencerede sfc /scannow yazıp Enter'a basınız.
  • Komut İstemi'nden çıkıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Umarım yanıtım faydalı olacaktır.

Başka bir konuyla ilgili olarak sormak ya da teyit etmek istediğiniz herhangi bir şey olursa, size yardımcı olmak adına her daim burada olduğumuzu belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Gözde

·

Merhaba oncelikle yanıtınız için teşekkürler . Cmd komutunu denedim bana bir değişikliğin olmadığını söyledi. Bilgisayar i açip kapatindca bir şey değişmedi.

·

Merhaba BatualpAKSARAY,

Öncek mesajımızda verilen çözümler sorunu gidermesine yardımcı olamadıysa, Windows 10'da kurtarma seçenekleri ile sistem geri yükleme noktasından geri yükleme veya bilgisayarınızı sıfırlama işlemlerini yapabilirsiniz.

Windows 10'da kurtarma seçenekleri adımlarını buradan takip edebilirsiniz.

Bağlantıyı görüntüleyiniz ve sistem geri yükleme noktasından geri yükleme veya bilgisayarınızı sıfırlama adımlarınız uygulayınız.

Bundan Windows'da kayıt defterinde bir işlem yapmadan önce yedekleme yapmanızı tavsiye ederim.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa, lütfen bize iletiniz.

Saygılarımla

Gökhan

Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa mutlaka "Yanıt olarak işaretle" butonuna tıklayınız. Bir başka topluluk üyesi de faydalanabilir.

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 3, 2024 Görüntüleme: 10.551 Şunlara uygulanır: