Windows 10 kimlik bilgisi doğrulanamadı

Windows 10 da şifre girmeye geçtiğimde şifremi yazdığımda kimlik bilgisi doğrulanamadı hatası alıyorum 

Merhaba emirkasdawd,

Windows 10'a girişte karşılaştığınız "kimlik bilgisi doğrulanamadı" hatası ile ilgili Microsoft hesabınızla giriş yaptığınızı düşünerek aşağıdaki adımları denemenizi rica ederim. 

Öncelikle Microsoft hesabınıza telefon veya farklı bir cihazla giriş yapıp şifrenizin doğru olduğundan emin olmanızı rica ederim.  Şifreyi yazdıktan sonra, karakterleri görüntülemek için parolanın sağındaki "göz" simgesine tıklayın ve kontrol ediniz.

Sorunun diğer sebebi internet bağlantınız olabilir, bu nedenle güvenli bir internet ağına bağlandığınızdan emin olmanızı rica ederim. 

Bilgisayarı güvenli modda başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu, Windows'u sınırlı sayıda dosya ve sürücü kullanarak başlatacaktır. Güvenli moddayken,  şifrenizi kullanarak Microsoft hesabınıza giriş yapıp yapamayacağınızı kontrol edin. 

Windows 10'da bilgisayarınızı güvenli modda başlatma

Pin ile mi giriş yapıyorsunuz?

Üçüncü parti bir anti-virüs programı kullanıyor musunuz? 

Bu sorunu yaşamadan önce herhangi bir değişiklik yaptınız mı?

Diğer oturum açma seçeneklerini kullanarak bilgisayarınızda oturum açabiliyor musunuz? 

Durumu kontrol edip, yukarıdaki soruların cevaplarıyla dönüş yapabilirsiniz. Umarım sorun çözülecektir, başka bir konuda iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılar,

Irem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhaba, öncelikle yanıtınızı gördüm ancak ben bu sorunu yaşarken bilgisayarı sıfırladım yanıtınız için sağolun bazı programların gitti ama bilgisayarı açtım güvenli moda geçtiğimde geri dönemedim ve bende uzun uğraşlar sonrası bilgisayarı yeniledim

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba emirkasdawd,

Sorununuzun farklı bir şekilde olsada çözülmesine çok sevindim, ileride ihtiyacınız olursa güvenli moddan çıkmak için Windows 10'da bilgisayarınızı güvenli modda başlatma makalesinden faydalanabilirsiniz; 

Başka bir konuda yardıma ihtiyacınız olması durumunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılar,

İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 26, 2024 Görüntüleme: 2.696 Şunlara uygulanır: