Windows 10 hiç bir şey açmıyor!

Bilgisayarım açıldıktan sonra hiçbir şey açmıyor. Görev çubuğuna basamıyorum. Hiçbir şey açılmıyor. Lütfen yardım ederseniz çok sevinirim.

Merhaba Yiğit Yetgin,

Çalıştır'ı açın ve Powershell yazarak Tamam'ı tıklatın. Açılan pencerede $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest komutunu yazın ve ENTER tuşuna basarak bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Sorununuz giderilmez ise aşağıdaki çözüm yollarını uygulayınız:

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak Windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda; BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda; Windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Problem giderilmez ise; sisteminizde yüklü olan antivirüs programınız mevcut ise kaldırıpbilgisayarınızı yeniden başlatınız. Bundan da netice alamazsanız; yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Ama  bilgisayarı  açtığım  da  direk  donuyor.  Hiçbir  şey  yapamıyorum.  Acaba  bilgisayar  güncelleme  mi  yapıyor  yoksa  yazılımsal  sorun  mu  var?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Yiğit Yetgin,

Bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açmayı deneyiniz.

İletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

Şimdi de başlat menüsü, aramayı ve bildirimleri açmıyor. Görev çubuğundaki simgeler gitti. Pil,ses,Wi-Fi simgeside gitti. Onun çözümü var mıdır?

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR. Antivirüsümde tarama yaptım. Sonra Önyükleme taraması yaptım. C:\Windows\Installer içerisindeki bir dosyaya Malware bulaşmıştı. Sildim. Silince Windows düzeldi.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 16, 2024 Görüntüleme: 5.785 Şunlara uygulanır: