Windows 10 da yeni kullanıcı hesabı açma aynı bilgisayarı 2 farklı bilgisayar mış gibi kullanma?

Windows 10 da 2 kullanıcı açmak istiyorum.
biri olsun Diğer 
Kullanıcısı Kullanıcısının oluşturduğu dosyaları vs göremesin B kullanıcısı da A kullanıcısının
Melesa A kullaıcısı olsun şimdi İşim gereği bir çok program kuruyorum ve bunlar arka planda sürekli bilgisyar çalıştığı an çalışıyor ve bilgisayarı yavaşlatıyor.
B kullanıcısında A kullanıcısının programları arka planda çalışmasın ve dosya ve programlarıda gözükmesin
Ama B kullanıcısıda program yükleyip çalıştırabilsin
bu mumkunmu? nasıl?

Merhaba AEYMEN,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Windows 10 işletim sisteminde yeni bir Windows kullanıcı hesabı (yerel yönetici) oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

• Windows 10 Home ve Windows 10 Professional sürümlerinde:
    • Başlangıç  düğmesini, ardından Ayarlar  > Hesaplar  > Aile ve diğer kişiler > Bu bilgisayara başka birini ekle'yi seçin. 

• Bir kullanıcı adı, parola, parola ipucu girin ve ardından İleri'yi seçin. Not: Windows 10, sürüm 1803 kullanıyorsanız unutmanız durumunda parolanızı sıfırlamanıza yardımcı olması için yerel hesabınıza güvenlik soruları (ipucu yerine) ekleyebilirsiniz. 

• Windows 10 Enterprise sürümünde:
    • Başlangıç  düğmesini, ardından Ayarlar  > Hesaplar  > Diğer kişiler > Bu bilgisayara başka birini ekle'yi seçin.

• Sayfanın alt kısmından, Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim'i ve sonraki sayfanın alt kısmından, Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin'i seçin.

• Bir kullanıcı adı, parola, parola ipucu girin ve ardından İleri'yi seçin. Not: Windows 10, sürüm 1803 kullanıyorsanız unutmanız durumunda parolanızı sıfırlamanıza yardımcı olması için yerel hesabınıza güvenlik soruları (ipucu yerine) ekleyebilirsiniz. 

• Yeni hesabı bir yönetici hesabı olarak belirlemek için Başlangıç  > Ayarlar  > Hesap  > Aile ve diğer kişiler'i (veya Windows 10 Enterprise kullanıyorsanız Diğer kişiler) ve Hesap türünü değiştir'i seçin. Hesap türü bölümünden Yönetici > Tamam'ı seçin. Makinenizi yeniden başlatın ve yeni yönetici hesabı ile oturum açın. 

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

51 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 18, 2024 Görüntüleme: 43.617 Şunlara uygulanır: