Windows 10 açılırken seçenek sunması hk.

Merhaba,

USB Belleğime Windows harici başka işletim sistemi kurarken, sehven pc üzerine kurulum yaptım. Lakin, pc üzerine kurulum yaptığım işletim sistemini windows üzerinden silemiyorum. Pc açılırken aşağıdaki gibi 2 seçenek sunmaktadır; 

Bilgisayarım açılırken sadece windows olarak açılmasını istiyorum. 2. Bir seçenek olmasınj istemiyorum. Konu hakkında yardımcı olur musunuz?

Merhaba Sherlock_Holmes,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, lütfen aşağıdaki çözüm adımlarını içeren makaledeki önerilenleri yapınız ve sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.Eğer aşağıdaki çözüm yoluna uygun bir sonuç alamazsanız bize bu soruların cevaplarıyla geliniz.

Linux nasıl yüklediniz yani ayrı bir partition da mı kurulum oldu?
Windows disk yönetimini gösteren bir ekran görüntüsü sağlayabilir misiniz?

Büyük olasılıkla ayrı bir bölüme yüklenmiş olabilir, bu durumda o disk yönetimi açabilirsiniz, Linux bölümünde sağa tıklayınız ve Linux bölümü siliniz. Bunu yaptıktan sonra Linux  sistemi boş alan olarak gösterecektir.Windows bölümünü kullanmanız için  extend volume  yapınız(genişletiniz).Yönetim sihirbazını takip edin Windows yükleme için gerekli alana atama yapacaktır.

Windows 10 yükleme medyası oluşturunuz
Yükleme ortamını açınız ve "bilgisayarınızı Onar" seçeneğini belirleyin
"sorun giderme" üzerine tıklayın
"komut istemi" ni seçin
Komut isteminde aşağıdaki komutu çalıştırın: Bootrec. exe/fixmbr

Aygıtı yeniden başlatın ve yükleme medyasını kaldırın. Şimdi normal olarak başlatınız.

Başka bir konuda yardımcı olabilirsek bizimle  iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.
Saygılarımla,
Aysan
Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa mutlaka "Yanıt olarak işaretle"butonuna tıklayınız.Bir başka topluluk üyeside faydalanabilir.

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhaba Sherlock_Holmes

sorunuzla ilgli olarak 

Bilgiayarda iki işletim sistemi kurulu bunun için sistemdeki 2. işletim sistemini kaldırın 

https://www.youtube.com/watch?v=oPzJ_MNyqaI

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 28, 2024 Görüntüleme: 2.153 Şunlara uygulanır: