update sorunu 0x80070643

Merhaba.

x64 Tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 22H2 için 2024-01 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB5034441) updade edilemiyor sürekli hata veriyor nasıl gidere bilirim?

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80070643)

lütfen yardım edin microsft verdiği tüm yolu izledim her şeyi denedim hatta windows yeniden format atıp yükledim olmuyor

|

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba, iyi günler! Ben John Dev, sizin gibi bir Windows kullanıcısıyım ve bugün size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım. Bunun senin için zor olduğunu biliyorum, emin ol, sana yardım etmek için elimden geleni yapacağım.

Bu şu anda bilinen bir sorundur ve aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılardan birkaç rapor vardır. Windows'unuzda yanlış bir şey yok ve Microsoft'un önümüzdeki günlerde bu güncellemenin yüklenmesine izin veren daha kolay, otomatik bir çözüm sunmasını beklemenizi öneririm. Lütfen güncellemeleri 7 gün boyunca duraklatmayı deneyin.
https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/man...

Bunun yardımcı olup olmadığını veya başka endişeleriniz varsa lütfen bana bildirin.

İçten dileklerimle

John DeV
Bağımsız Danışman

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

geri bildirim için teşekkür ederim. umarım kısa zamanda sorun çözülebilir.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Rica ederim. Yardım etmekten memnuniyet duyarım.

Güvende kalın ve harika bir gün geçirin.

Google'a "Windows 10 Güncelleme Sorunu KB5034441 Hatası" yazın detaylı anlatımı var!

Şimdi Sağlam Kurtarma bölümünü "512MB" tan "1024MB" yükselteceğiz! (1GB yeterli.)

Yeni sistemlerde daha fazla kurtarma bölümü gerekyor!1GB gibi.

"C:\Windows\System32\Recovery" açın

Görünüm, Seçenekler'i açın + Klasör seçenekleri, Görünüm

Gizli dosyaları göster yapın! ve korunan işletim sistemi dos. gizle seçeneğini kaldırın!

Win10'un kurulu olduğu disk dışında ki tüm disklerin kablosunu çıkarın ki sıkıntı çıkmasın!

Bilisayar Yönetimini açın + Disk Yönetimi açın!

Komut istemini yani "Ara" kısmına "cmd" yazıp yönedici olarak başlatın!

reagentc /info

reagentc /disable

diskpart

lis dis

sel dis 0

lis par

sel par 4

det par

Partition 4 teki iki bilgiyi;

Type : de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac

Attrib : 0X8000000000000001

bilgilerini kopyalayın ve bir yere kaydedin, sora kullanıcaz!

del par override

Sağlam ön yükleme diskini genişlet deyin ve sağlam kurtarma bölümü ile birleştirin!

Sonra Sağlam ön yükleme diskini birimi küçült deyip 1024MB küçültün!

1GB lik alanı Yeni Birim yaparken, "Sürücü harfi atama" seçeneğini işaretleyin!

lis par

sel par 4

set

help set

set id=de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac

help gpt

gpt attributes=0X8000000000000001

exit

reagentc /enable

reagentc /info

exit

Windows Update yapın!

Görünüm, Seçenekler'i açın + Klasör seçenekleri, Görünüm

korunan işletim sistemi dos. gizle seçeneğini tekrar işaretleyin.

Eski yöntem;

wushowhide

"wushowhide" yi yükleyin çalıştırın "Hide updates" deyin! hatalı olan güncellemeyi bulunca seçin! sorun çözülüyor diyor.

Sonra tekrar win update güncellemesi yapın! Ben bu şekilde çözdüm.

11 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

wushowhide

"wushowhide" yi yükleyin çalıştırın "Hide updates" deyin! hatalı olan güncellemeyi bulunca seçin! sorun çözülüyor diyor.

Sonra tekrar win update güncellemesi yapın! Ben bu şekilde çözdüm.

Gerçekten çalışıyor. Teşekkürler Caner, internette çok fazla kirli bilgi var, bunlardan bağımsız kısa, net ve çalışır bir çözüm paylaşmışsın.

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

caner kardeşim sana nasıl teşekkür ederim bilmiyorum yoksa pc formatlayacaltım boşuna :)

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu asıl çözüm değil gibi görünüyor sadece şimdilik hatalı olan güncellemeyi gizliyor ancak ileride bu güncelleme hatası giderilir ise bunu atlamış olacaksınız dolayısı ile bu güncelleme yapılmadığı için ileride gelecek olan güncellemeleri de alamayabilirsiniz yada tekrar hata olabilir diye düşünüyorum.

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba John bu problem hala çözülmedi ? nasıl çözebiliriz

Google'a "Windows 10 Güncelleme Sorunu KB5034441 Hatası" yazın detaylı anlatımı var!

Değerli Kullanıcı,

Bu hata genellikle güncelleme dosyalarının eksik veya bozuk olmasından kaynaklanır. Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Güvenlik Yazılımını Devre Dışı Bırakma: Antivirüs veya güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın. Bazı güvenlik yazılımları, güncellemelerin doğru bir şekilde yüklenmesini engelleyebilir.

2. Sfc /scannow" komutunu Deneyin: Windows'un sistem dosyalarını tarayıp bozuk olanları bulmak ve düzeltmek için kullanılır. Bunuda deneyebilirsiniz. Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın (cmd) ve Sfc /scannow yazıp enterleyin. %100'e ulaşınca bilgisayarınızı yeniden başlatın.

3. Güncelleme Hizmetlerini Kontrol Etme: Windows Update hizmetini kontrol edin ve gerekli hizmetleri başlatın. Bunun için "Hizmetler" uygulamasını açın (Başlat menüsüne "services.msc" yazarak bulabilirsiniz), ardından "Windows Update" hizmetini bulun ve sağ tıklayarak "Başlat" seçeneğini seçin.

4. Güncelleme Veritabanını Sıfırlama: Güncelleme veritabanını sıfırlamak sorunu çözebilir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

• Bilgisayarınızı "Güvenli Mod"da başlatın.

• Bilgisayarınızın sabit sürücüsündeki "C:\Windows\SoftwareDistribution" klasörünü bulun ve içeriğini silin.

• Bilgisayarınızı normal modda yeniden başlatın ve Windows Update'i tekrar çalıştırın.

5. Güncelleme Sorun Gidericisi Kullanma: Windows'un yerleşik "Güncelleme Sorun Gidericisi"ni çalıştırarak sorunu tespit etmeyi deneyin. Başlat menüsünden "Ayarlar" > "Güncelleme ve Güvenlik" > "Sorun Giderme" yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

6. Güncellemeyi Manuel Olarak İndirme ve Yükleme: Güncellemeyi Microsoft Update Kataloğu'ndan el ile indirip yüklemeyi deneyin. Microsoft Update Kataloğu'nda güncelleme için arama yapın, uygun olanı seçin ve indirin.

7. Komut İstemini Kullanma: Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırasıyla çalıştırın:

arduinoCopy codenet stop wuauserv
    net stop cryptSvc
    net stop bits
    net stop msiserver
    ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
    ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
    net start wuauserv
    net start cryptSvc
    net start bits
    net start msiserver

Bu adımları denedikten sonra güncellemenin başarılı bir şekilde yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

Saygılarımla,

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 11, 2024 Görüntüleme: 2.242 Şunlara uygulanır: