TouchPad Yön Değiştirme

Merhaba,

Bilgisayarımda kullandığım touchpad yönü ters olarak çalışıyor. Yani mouse da kullanılan scroll özelliğinden bahsediyorum. İşletim sistemi Win10 kullanıyorum. 

Yardımcı olabilir misiniz,

Teşekkürler.

Merhaba Batu Jason,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Konu ile ilgili olarak, Denetim Masası>Donanım ve Ses>Fare dizinini izleyin ve açılan pencerede ClickPad kategorisine ilerleyiniz. Burada bulunan Ayarlar bölümünde söz ettiğiniz özelliğin ayarını değiştirebilirsiniz.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bahsettiğiniz bölüm ne yazık ki görünmüyor.

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Batu Jason,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Dokunmatik yüzey ayarları bilgisayar üreticinizin belirlediği ayarlar olup aşağıdaki adımları uygulayarak değiştirip değiştiremeyeceğinizi kontrol etmenizi rica ederiz.

Başlat menüsüne sağ tıklayıp kontrol panelini açınız ve fare ayarlarını inceleyiniz, dokunmatik yüzey için ayrı bir seçenek arayınız.

Bazı bilgisayar üreticilerinin touchpad/ dokunmatik yüzey ayarlarını içeren programları olabilir bunu kontrol ediniz. 

Bu ayarları nereden bulabileceğinizi kontrol etmek için üretici web sayfasını kontrol etmenizi rica ederiz.

Başka bir konuda yardıma ihtiyacınız olması durumunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. 

Saygılar,
İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 12, 2024 Görüntüleme: 4.052 Şunlara uygulanır: