sınıf kaydedilmemiş hatası

Bilgisayarımda başlat menüsü açılmıyor, arama tuşuna bir şey yazamıyorum görev çubuğunda diğer uygulamalara basınca da sınıf kaydedilmemiş hatası veriyor. Herhangi bir virüs koruma programı da yüklü değil. 
Yanıt
Yanıt
I'll post again methods 3 and 4 without translation.

Method 3.
**Please try to run SFC and DISM to check for any system errors and corrupted files.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/402652...
After that, Restart your PC
Note: You can open Command Prompt as administrator by doing this,
Press Windows key+R to open Run then type: cmd
Press Ctrl+Shift+Enter to run as administrator
Proceed with the commands inside the support article

Method 4.
**Repair all Windows apps via Powershell
Windows key+X then select Windows Powershell (Admin)
copy paste the command below one at a time then press Enter. Please ignore the red errors and let the process complete.

Get-AppxPackage Microsoft.Windows.ShellExperienceHost | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Restart your Computer

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Yanıt
Yanıt

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba ilydbtn,

Ben John bağımsız bir danışmanım ve sizin gibi bir Microsoft kullanıcısıyım. Bugün size yardımcı olmaktan mutluluk duyardım. Ben başlat menüsü ve windows arama çalışmıyor ile ilgili bir sorun var anlıyorum. Son zamanlarda herhangi bir değişiklik yaptın mı? En son ne zaman düzgün çalışıyordu? Geçerli Windows işletim sisteminiz ve sürümünüz nedir? Çalıştır'ı açmak için Windows tuşu+R tuşuna basın ve sonra yazın: winver

Lütfen yardımcı olureğer aşağıdaki önerilen yöntemleri deneyin.

Yöntem 1.
Çalıştır'ı açmak için Windows tuşu+R tuşuna basın ve ardından aşağıdaki yolu yazın veya kopyalayın. Enter tuşuna basın.

C:\Windows\system32\ctfmon.exe

Yöntem 2.
**Lütfen önce bu destek makalesini kontrol etmeye çalışın.
https://docs.microsoft.com/tr-tr/troubleshoot/w...

Yöntem 3.
**Lütfen sistem hatalarını ve bozuk dosyaları denetlemek için SFC ve DISM'yi çalıştırmayı deneyin.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/402652...
Bundan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın
Not: Bunu yaparak Komut İstemi'ni yönetici olarak açabilirsiniz,
Çalıştır'ı açmak için Windows tuşu+R tuşuna basın sonra yazın: cmd
Yönetici olarak çalıştırmak için Ctrl+Shift+Enter tuşuna basın
Destek makalesiiçindeki komutlara devam edin

Yöntem 4.
**Powershell ile tüm Windows uygulamalarını onarın
Windows tuşu+X sonra Windows Powershell (Yönetici) seçin
aşağıdaki komutu teker teker kopyalayın ve Enter tuşuna basın. Lütfen kırmızı hataları yoksayın ve işlemin tamamlanmasına izin verin.

Get-AppXPackage Microsoft.Windows.ShellExperienceHost | foreach {Add-AppxPackage -kayıt "$($_. InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

AppXPackage Al | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_. InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Lütfen bana bu yardımcı olur ya da herhangi bir daha fazla endişeniz varsa bildirin.

Iç -tenlikle

John DeV
Bağımsız Danışman

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 9, 2024 Görüntüleme: 1.764 Şunlara uygulanır: