PC, Wİ-Fİ Ağını Görmüyor

Merhaba, Asus i7 Dizüstü PC kullanıyorum, Windows 10 mevcut. PC'den evdeki ağa bağlanabilirken artık bağlanamıyorum, PC ağı görmüyor. Evdeki ağ tablet ve cep telefonundan görüyor ve bağlanabiliyorum. Ayrıca PC'den binadaki diğer ağlar da görüyor. İnternet sağlayıcı ile görüştüm tüm ayarlar yeniden yapıldı ama sorun devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler.

Merhaba İskender Kabul,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, bilgisayarınızın ağ aygıtınınWindows 10 işletim sistemi ile uyumlu olan güncel sürücüsünü edininiz.

Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin. Ayrıca bakınız: Ağ bağlantısı sorunlarını giderme ve Kablolu ve kablosuz ağ sorunları

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

182 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 22, 2024 Görüntüleme: 47.713 Şunlara uygulanır: