Masaüstü klasörünün ismini desktop yapma

Masaüstü klasörünün ismini c dizininden ulaşarak değiştirdim fakat komut satırından ulaşmaya çalıştığımda hala Masaüstü olarak kaldığını gördüm. Türkçe karakter barındırıyor olması sorun oluşturuyor. Sanırım regedit üzerinde de değişiklikler yapmam gerekiyor fakat hangi dizinde değişiklik yapmak gerketiğini bilmiyorum. Tabi sorun regedit olmayabilir de. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba Veli,

Ben Dave, bu konuda size yardım edeceğim.

1
Lütfen Masaüstü klasörünü yeniden adlandırmak için tam olarak gerçekleştirdiğiniz adımları açıklayın

2
Kullanıcı Profili klasörünüzdeki Masaüstü klasörünü veya Kullanıcı Profili klasörünüzdeki OneDrive klasöründeki diğer Masaüstü klasörünü yeniden adlandırdınız mı?

2
Başlat Düğmesini tıklatın, regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açmak için Enter tuşuna basın.

Görünüm'ü tıklatın ve 'Adres Çubuğu'nun açık olduğundan emin olun.

Bunu üstteki Adres Çubuğu'na yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Lütfen bu Kayıt Defteri Düzenleyicisi sayfasının ekran görüntüsünü sağlayın.

Power to the Developer!

MSI GV72 - 17.3", i7-8750H (Hex Core), 32GB DDR4, 4GB GeForce GTX 1050 Ti, 256GB NVMe M2, 2TB HDD

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba Veli,

Ben Dave, bu konuda size yardım edeceğim.

1
Lütfen Masaüstü klasörünü yeniden adlandırmak için tam olarak gerçekleştirdiğiniz adımları açıklayın

2
Kullanıcı Profili klasörünüzdeki Masaüstü klasörünü veya Kullanıcı Profili klasörünüzdeki OneDrive klasöründeki diğer Masaüstü klasörünü yeniden adlandırdınız mı?

2
Başlat Düğmesini tıklatın, regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açmak için Enter tuşuna basın.

Görünüm'ü tıklatın ve 'Adres Çubuğu'nun açık olduğundan emin olun.

Bunu üstteki Adres Çubuğu'na yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Lütfen bu Kayıt Defteri Düzenleyicisi sayfasının ekran görüntüsünü sağlayın.

Öncelikle direkt klasör ismini değiştirdim fakat komut istemcisinde kontrol ettiğimde değişmediğini gördüm. Daha sonra admin kullancıyı aktifleştirip kendi kullanıcımın masaüstü klasörüne gidip değiştirdim yine değişmedi. Ama daha sonra bilmeden yaptığım bir şey sebebiyle istediğim şey oldu. Bu sebeple atacağım ekran görüntüsü de istediğim şeyin olması sonrasında olan kayıt defteri verileri olabilir. Sözün özü nasıl yaptığımı bilmesem de yaptım. İlginiz için teşekkür ederim.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Veli

Kayıt defterinde, Masaüstü klasörüne yapılan başvuru hala kullanıcı profilinizdeki Masaüstü adlı bir klasöredir

Bu klasördeki adı değiştirmek için kullandığınız yöntemde net değilim, çünkü Windows'ta Masaüstü klasörü aslında bir klasör değil, sanal bir konum ve bu konuda yeniden adlandırma seçeneği yok.

Power to the Developer!

MSI GV72 - 17.3", i7-8750H (Hex Core), 32GB DDR4, 4GB GeForce GTX 1050 Ti, 256GB NVMe M2, 2TB HDD

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 21, 2024 Görüntüleme: 904 Şunlara uygulanır: