KERNEL SECURITY CHECK FAILURE HATASI

Bilgisayarımı daha yeni almama rağmen stopcode hataları ile karşılaşıyorum. Karşılaştığım hata ise KERNEL SECURıTY CHECK FAILURE hatası. ve Bu hatayı sadece bilgisayarıma yüksek bir oyun, uygulama indirirken karşılaşıyorum başka ağır oyunlar oynamama rağmen böyle bir sıkıntı olmuyor sadece bir şeyler indirirken yaşıyorum bu sıkıntıyı ve çözümünü bulamadım yardımcı olur musunuz?

merhaba Abdullah Yıldızz

sorununuzla ilgili olarak 

mavi ekran hataları donanımsal olacagı gibi yazılımsalda olabilir bunun için yazılımsal olarak 11 adımda nasıl çözebiliriz  

https://www.youtube.com/watch?v=Z5CzIB15qo4

sorun devam ederse DONANIMLARINIZI TEST EDİN arızalı parça varsa değiştirin BUNUN İÇİN 

1.       Adım ▸▷ Ram bellekte sorun olup olmadıgını test etme : https://www.youtube.com/watch?v=Wv7MFqXqX-0

2. adım ▸▷  HDD ve SSD hatalarını denetleme ve onarma : https://www.youtube.com/watch?v=hY9vx2tSJeM

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

6 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhaba Abdullah Yıldızz,

Mavi ekran hatası ile ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Karşılaşmış olduğunuzKERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatalarına, çeşitli donanım, ürün yazılımı, sürücü veya yazılım sorunları neden olabilir örneğin;

·         Yanlış yapılandırılmış, eski veya bozuk aygıt sürücüleri. (Çok yaygın)

·         Son bir yazılım değişikliğinden Windows kayıt defterinde bozulma (yükleme veya kaldırma).

·         Windows sistem dosyalarını veya Windows İşletim Sistemi ile ilgili program dosyalarını bozan virüs veya kötü amaçlı yazılımlar olabilir.

Yöntem 1: Fare ve klavye haricinde tüm harici aygıtların (yazıcılar, tarayıcı, USB (evrensel seri veri yolu) sürücüler vb.) bağlantısını kesip daha sonra  tekrar başlatınız.

Yöntem 2: Mavi ekran hataları ileilgili sorunları giderme makalesindeki adımları sonuna kadar uyguladığınızdan emin olunuz.

Yöntem 3: Tam sistem taraması gerçekleştirerek hataya kötü bir yazılımın sebep olmadığından emin olunuz.

Windows Defender Çevrimdışı ile bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olun

Sorunun devam etmesi halinde soruların yanıtlarını iletmenizi rica ediyorum,  bu bir sonraki çözüm adımında bize yardımcı olacaktır. 

Bu sorun oluşmadan önce bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmış mıydınız? 

Windows versiyonunuz nedir? Başlat menüsüne winver yazarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü iletmeden önce kişisel bilgilerinizi gizlemeyi unutmayınız. Ekran görüntüsü almak için bağlantıdan yararlanabilirsiniz. 

Ne kadar süredir bu sorun mevcut?

Bilgisayar marka ve modeliniz nedir? 

Umarız  bu adımlar yardımcı olacaktır. Sorununuzun devam etmesi durumunda veya herhangi başka bir sorunuzda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla,

Berna

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba Abdullah,

Ben Paul, Microsoft Topluluğu Üyesiyim. Umarım endişende sana yardım edebilirim.

Lütfen aşağıdaki çözümleri deneyin.

1. Çalıştır Chkdsk
https://appuals.com/how-to-run-chkdsk-on-window...

2. Çalıştır Sistemi Dosya Denetleyicisi
https://support.microsoft.com/en-ph/help/402652...

3. Çalıştır Sistemi Geri Yükleme
https://www.windowscentral.com/how-use-system-r...

Umarım yardımı olur. Herhangi bir soru geri sormak ve beni yayınlanmıştır tutmak çekinmeyin.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Standart Yasal Uyarı: Microsoft'a ait olmayan web sitelerine bağlantılar vardır.
Sayfalar doğru ve güvenli bilgiler sağlıyor gibi görünüyor. PUP (Potansiyel Olarak İstenmeyen Ürünler) olarak sık sık sınıflandırılan ürünlerin reklamını yapan sitelerdeki reklamlara dikkat edin. İndirmeye ve yüklemeye karar vermeden önce sitelerde reklamı yapılan herhangi bir ürünü iyice araştırın.

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba Abdullah Yıldızz,

Mavi ekran hatası ile ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Karşılaşmış olduğunuzKERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatalarına, çeşitli donanım, ürün yazılımı, sürücü veya yazılım sorunları neden olabilir örneğin;

·         Yanlış yapılandırılmış, eski veya bozuk aygıt sürücüleri. (Çok yaygın)

·         Son bir yazılım değişikliğinden Windows kayıt defterinde bozulma (yükleme veya kaldırma).

·         Windows sistem dosyalarını veya Windows İşletim Sistemi ile ilgili program dosyalarını bozan virüs veya kötü amaçlı yazılımlar olabilir.

Yöntem 1: Fare ve klavye haricinde tüm harici aygıtların (yazıcılar, tarayıcı, USB (evrensel seri veri yolu) sürücüler vb.) bağlantısını kesip daha sonra  tekrar başlatınız.

Yöntem 2: Mavi ekran hataları ileilgili sorunları giderme makalesindeki adımları sonuna kadar uyguladığınızdan emin olunuz.

Yöntem 3: Tam sistem taraması gerçekleştirerek hataya kötü bir yazılımın sebep olmadığından emin olunuz.

Windows Defender Çevrimdışı ile bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olun

Sorunun devam etmesi halinde soruların yanıtlarını iletmenizi rica ediyorum,  bu bir sonraki çözüm adımında bize yardımcı olacaktır. 

Bu sorun oluşmadan önce bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmış mıydınız? 

Windows versiyonunuz nedir? Başlat menüsüne winver yazarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü iletmeden önce kişisel bilgilerinizi gizlemeyi unutmayınız. Ekran görüntüsü almak için bağlantıdan yararlanabilirsiniz. 

Ne kadar süredir bu sorun mevcut?

Bilgisayar marka ve modeliniz nedir? 

Umarız  bu adımlar yardımcı olacaktır. Sorununuzun devam etmesi durumunda veya herhangi başka bir sorunuzda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla,

Berna

Merhabalar Berna Hanım,

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Sizden önce cevap veren Tamer Tuğ adlı kullanıcının SSD ve Ram kontrollerini gerçekleştirdim ve hiç bir sıkıntı olmadığını söylemek isterim.

Ben bu başlığı açtıktan sonra bilgisayara temiz bir format attım ve tekrar yüksek boyutlu bir oyun indirmeyi denedim saat 11:00'de başladığım indirme saat 17:00'a kadar sıkıntısız devam ederken tekrar aynı hatayı aldım.

Bilgisayarım toplama bir kasa, masaüstü kullanmaktayım ve bilgileri şu şekilde: https://hizliresim.com/35aHAo

Windows Serisi ise Şu Şekilde: https://i.hizliresim.com/NrJ8hN.png

Bu hatayı bilgisayarı aldığım ilk zaman bir kez daha yaşamıştım fakat ondan sonra birdaha herhangi bir uygulama yüklerken ya da herhangi bir yüksek boyutta oyun yüklerken yaşamamıştım ta ki bugüne kadar. Bütün söylediklerinizi yaptım fakat maalesef problem çözülmedi ve bu iş artık sinir bozmaya başladı.

Merhabalar Abdullah Bey,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaya çalışacağım.

Lütfen bilgisayarınızın ağ bağlantısı sürücülerini, aşağıdaki adımlardan faydalanarak Uyumluluk Modu'nda yükleyiniz ve durumu kontrol ediniz:

• Sürücü yükleme dosyasına sağ tıklayıp Özellikler'e basınız.

• Uyumluluk sekmesine tıklayınız.

• Bu programı Uyumluluk Modu'nda çalıştır kutusunu işaretleyip Windows 7 ya da 8.1'i seçiniz.

• Uygula ve Tamam seçeneklerine basınız.

Bu adımlardan sonra sorun devam ediyor olursa; Windows'un başlamasını engelleyebilecek bazı sistem sorunlarını giderebilecek Windows kurtarma aracında Otomatik Onarım gerçekleştirmeyi denemenizi rica ederim.

Öncelikle Windows 10'a yükseltme için bir kurulum medyası oluşturduysanız, ya da sorun yaşadığınız bilgisayar dışında bir bilgisayara erişiminiz varsa bu kurulum medyasını oluşturma imkanınız varsa; buna ihtiyacımız olacaktır.

Kurulum medyası oluşturmak için, bağlantıyı takip ederek Aracı şimdi indirin butonuna tıklamanızı, Aracı kullanarak Windows 10'u farklı bir bilgisayara yüklemek için yükleme medyası oluşturma başlığı altındaki adımları izlemenizi rica ederim.

Daha sonra lütfen aşağıdaki adımları izleyerek Otomatik Onarım gerçekleştiriniz:

1. Oluşturduğunuz yükleme medyasını (USB veya DVD) takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  2. F12 tuşuna basın (genellikle F12'dir, ancak bilgisayar üreticileri arasında değişiklik gösterebilir) ve yükleme medyasını yerleştirdiğiniz sürücüyü seçin.
  3. Windows yükleme penceresi göründükten sonra aşağıdaki adımları izleyin:
    1. İleri butonuna tıklayınız ve Bilgisayarı onar seçiniz.
    2. Ardından mavi bir ekran ve seçebileceğiniz bir seçenek göreceksiniz. Sorun giderme seçeneğini seçiniz ve Gelişmiş seçenekler'e tıklayınız.
    3. Gelişmiş önyükleme seçeneğinden Otomatik Onarma'yı seçebilirsiniz.

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır.

Başka bir konuyla ilgili olarak sormak ya da teyit etmek istediğiniz herhangi bir şey olursa, size yardımcı olmak adına her daim burada olduğumuzu belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Gözde

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 15, 2024 Görüntüleme: 40.902 Şunlara uygulanır: