Kendiliğinden Yerel Disk Z'nin oluşması.

Bilgisayarımda kendiliğinden bir Yerel Disk Z oluştu ve buna ulaşamıyorum, yönetici olarak açmak için devama tıklayın diyor; tıkladıktan sonra erişime izin verilmedi yazıyor. 

Oluşan Yerel Disk Z'nin boyutu: 256 MB
Kullanılan alan: 165 MB
Dosya sistemi: FAT32

Bu nedir? Neden kendiliğinden ortaya çıktı? Neden yönetici olarak bu dosyaya ulaşamıyorum? Bu Yerel Diskin içerisinde ne var ve ne işe yarar?

NOT: Bilgisayarım sağ tık>Yönet>Disk Yönetimi yolunda bu diski göremiyorum. Onun yerine Yerel Disk C ve 2 tane RECOVERY D sürücüsü gözüküyor. Bu iki D sürücüsünün bir tanesinin dosya sistemi NTFS olarak gözüküyor diğerinin dosya siste mi yok

Yanıt
Yanıt

merhab ozangülcü

Microsoft destek Forumu'na hoş geldiniz

yanlış yapmamak için görsel hazırladım yanlış bölüntü gizlemeyin bu sonradan ortaya çıkan bölüntü sistem bölüntüsüdür bunu silmeye kalkmayın  görseldeki adımları uygulayın sorununuz çözülecektir :

https://www.youtube.com/watch?v=jaJHHZQ2RK0

Windows logo tuşu + X aynı anda basın ve komut istemini yönetici olarak çalıştırın

diskpart

list disk

sel disk 0

list partition ENTER  gelen bölüntülerde varsa buradan kaldırabiliriz

hiç bir zararı olmaz eğer şüpheleniyorsanız sistem taraması yapın bunun için

Windows defender ile tam tarama yaptırın ayrıca windows defender ile çevirim dışı tarama nasıl yapılır  buradaki çözüm önerisini uygulayın

* malwarebytes'in buradan ücretsiz sürümü indirin kurun tam tarama yaptırın bu programın özelliği offline çalışması ve sisteminizde var olan Windows defender'ı etkilememesi sadece tarama amaçlı kullanılması kurarken ücretsiz versiyonunu işaretleyin

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

Saygılarımla,

tamer

101 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Kasım 22, 2023 Görüntüleme: 8.855 Şunlara uygulanır: