hata vermeden oyundan atma sorunu

merhaba. yaşadığım problem neredeyse her oyun başlatıldıktan 5-15 dakika içinden donup daha sonra kendini kapatıyor. bu esnada oyundaki sesler gelemeye devam ediyor. örnek vermem gerekirse silahlı bir oyunda ateş ettiğimde ateş etme sesi yürüme zıplama vs sesler geliyor sadece ekran donmuş oluyor. açmaya çalıştığım oyunlar bilgisayarın donanım seviyesinden düşük oyunlar olup sistemin rahatça açması gereken oyunlardır.

sorunu çözmek adına bilgisayarıma temiz kurulup yapıp tüm güncellemeleri yaptım.(ekran kartı, windows, BIOS vs ). ancak yine bir çözüm olmadı aynı şekilde oyundan atma sorunu devam etmekte. bu tip sorunu olan arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla bi çözüm bulunamamış. yada çözümü ben fark edemedim.

yardımcı olacak biri varsa çok mutlu olurum. şimdiden çok teşekkürler.

* Lütfen daha küçük bir sayfa numarası deneyin.

* Lütfen yalnızca sayı girin.

mrehaba teator_433

bu durumun bir çok neden olur yetersiz sisitem gereksinimleri ısınma güncelleştirmelerin eksik olması oyunun kaçak olması vb... bir çok neden sayabiliriz 

Oyun sistem gereksinimleri nedir :

https://www.youtube.com/watch?v=Jq6NiW19EvU

oyunlar için gerekli programlar güncelleştirmeler bilgisayarında kurulu olsun

https://www.youtube.com/watch?v=ArR_5sNJORY

ısınma varsa bu ısınma sorununu mutlaka giderin 

bilgisayarda ısınma var mı bunu kontrol edin 

https://www.youtube.com/watch?v=EEDHXsm6Mmo

10 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Benim adım Talita. Ben bağımsız bir danışmanım ve bugün size yardım etmekten mutluluk duyarım.

Bu yöntemlerden herhangi birini yaptınız mı bakın:

DirectDraw veya Direct3D'yi etkinleştirin.

DirectX Tanı Aracını (Dxdiag.exe çalıştırın). Bunu yapmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

Windows + Q tuşlarına basın, arama kutusuna dxdiag yazın ve ENTER tuşuna basın.
DirectX TanıLama Aracı'nın nasıl çalıştırılabildiğini anlatan bu akışlı medya demosu için Oynat düğmesini tıklatın.
Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

DirectX Son Kullanıcı Çalıştırma Zamanı Web Yükleyici'nin en son sürümünü indirin ve yükleyin.

Bunu yapmak için aşağıdaki Microsoft web sitesini ziyaret edin:

https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/en-so... 246c-91b1-ee1e973ed8c2

Not: Yükleme sırasında aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Yüklediğiniz yazılım, Windows'un bu sürümüyle uyumluluğunu doğrulayan Windows logo testini geçmemiştir. (Bu test neden önemlidir.)

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi okumak için aşağıdaki numarayı tıklayın:

822798 Bazı güncelleştirmeleri veya programları yükleyemez
Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Video sürücüsünü güncelleştirin.

Windows 8.1 işletim sistemiyle uyumlu video sürücüsünü indirmek ve yüklemek için bilgisayar üreticinizin web sitesine gidin.
Davranışın tekrarlanıp tekrarlanmayolmadığını test edin ve bakın, davranış devam ederse, bir sonraki yordamı gerçekleştirin.

Temiz bot.

Temiz önyükleme, bir arka plan programının sistemi müdahale edip etmeyerek müdahale edip etmeyini belirlemek için kullanılır.

Windows + R tuşlarına basın, MSconfig yazın ve Tamam'ı tıklatın;
Sistem Yapılandırma penceresinde hizmetler sekmesine tıklayın;
Ekranın alt kısmında tüm Microsoft hizmetlerini gizle kutusunu işaretleyin ve tümünün Devre Dışı Aç'a tıklayın;
Şimdi Programlar Başlangıç sekmesine tıklayın ve Görev Yöneticisi'ni Aç'a tıklayın;
Başlangıç sekmesindeki görev yöneticisi penceresinde, Microsoft'a ait olmayan tüm programları devre dışı, görev yöneticisini kapatın ve sistem yapılandırmasında tamam'ı tıklatın ve istenirse bilgisayarı yeniden başlatın.

NOT: Bu yordam, tüm üçüncü taraf hizmetlerini ve programlarını devre dışı kılabilir. Daha sonra, sorun bu şekilde çözülürse, tüm devre dışı tutmak yerine Windows ile başlayacak programları ve hizmetleri seçarak etkinleştirebilirsiniz. Sorun, belirli bir hizmet in başlatılmasını etkinleştirdikten sonra geri dönerse, sorun tam olarak bu yazılımın başlangıçta ve kaldırılması önerilir.

Davranış devam ederse, sonraki yordamı gerçekleştirin.

Yeni kullanıcı profili.

Kullanıcı profiliniz, bilgisayarınızın istediğiniz gibi görünmesini ve çalışmasını sağlayan bir ayarlar topluluğudur. Masaüstü arka plan ayarlarınızı, ekran koruyucularınızı, işaretçi tercihlerinizi, ses ayarlarınızı ve diğer özelliklerinizi içerir.

Windows + X tuşlarına, Denetim Masasına basın;
Kullanıcı hesapları ve aile koruması tıklayın;
Kullanıcı hesaplarına tıklayın;
Başka bir hesabı yönet'e tıklayın;
Şimdi bilgisayar ayarlarında yeni bir kullanıcı ekle'ye tıklayın;
Yeni profilin adını ekleyin ve yönetici olarak ekleyin.

Uyumluluk modu seçeneğini denetleyin.

Oyuna sağ tıklayın ve özellikleri tıklayın.
Uyumluluk seçeneğini tıklayın
Şimdi seçeneği kontrol edin Uyumluluk modunda bu programı çalıştırın ve ilgili işletim sistemini seçin ve Tamam'ı tıklatın.

Sorun giderme uyumluluğu sorunu seçeneğini kullanın.

Oyun simgesine sağ tıklayın ve uyumluluk sorunlarını çözme seçeneğini seçin.
Şimdi Sorun Giderme Programı'na tıklayın.
Hangi sorunların bulunduğunu açıklayan bir pencere görüntülenir? zorlukunuzu karşılayan seçenekleri kontrol edin ve İleri'yi tıklatın.
Windows'un hangi sürümü ile bu program ile çalıştı olarak açıklanan yeni ekranda? İlgili sistemi işaretleyin ve sonrakini tıklatın.
Son ekranda sonraki tıklatın.

Not: Bu davranış yalnızca birkaç oyunda oluştuğundan, bilgisayarınızın oyunları çalıştırmak için temel gereksinimleri karşıladığını doğrulamak önemlidir.

Umarım yardımı olur. Başka sorunuz varsa lütfen bana bildirin

Iç -tenlikle
Talita C.
talitacari

13 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

merhaba. öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. ancak tavsiyelerinizin sorunumun çözümüne yardımcı olmadığını üzülerek belirtiyorum. sistemle ilgili bir problem yok. sistem bilgilerim şu şekilde ; w10 home sürümünü kullanmaktayım.

Intel® Core™ i7 9750H (2,6 GHz temel frekans, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 4,5 GHz'e kadar temel frekans, 12 MB önbellek, 6 çekirdekli), bellek 16 GB DDR4-2666 SDRAM (2 x 8 GB), ekran kartı nvidia gtx 1650 daha detaylı bilgi için https://support.hp.com/tr-tr/document/c06401352 

ısınma seviyesi normal, güncellemeler daha önce belirttiğim gibi güncel durumda ekran kartı windows vs... , oyunlar steam vb. platformlardan satın alındı. 

videolarda bahsi geçen her şeyi uyguladım ancak bir çözüm sağlamadı. ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler. çözüm sağlayacağını düşündüğünüz başka yöntemler varsa deneyeceğimi belirtmek isterim. tekrar teşekkürler. 

7 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

merhaba. cevabınız için teşekkürler. tavsiyelerinizi uyguladım ancak sorun çözülmedi. DirectX versiyonum DirectX 12. DirectDraw veya Direct3D'yi etkin. video sürücülerim güncel. yeni kullanıcı profili oluşturup yine denedim ancak problem devam etti ve bir çözüme ulaşamadım. kısacası problem devam ediyor. yardımlarınız için teşekkür ederim. önerebileceğiniz başka bir çözüm varsa uygulayacağımı belirtmek isterim. tekrar çok teşekkürler. 

sitem bilgilerim: w10 home , Intel® Core™ i7 9750H (2,6 GHz temel frekans, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 4,5 GHz'e kadar temel frekans, 12 MB önbellek, 6 çekirdekli), bellek 16 GB DDR4-2666 SDRAM (2 x 8 GB), ekran kartı nvidia gtx 1650 daha detaylı bilgi için https://support.hp.com/tr-tr/document/c06401352 

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Lütfen bilgisayarınızın seçilen oyunların gereksinimlerini karşılayıp karşılamadına bakın

https://support.xbox.com/tr-TR/help/games-apps/... windows-10-cihaz

Eğer bu hala sorununuzu çözmediyse, en iyi çözümü bulmaya çalışabilmemiz veya iş arkadaşlarınızdan yardım isteyebilmemiz için bana bildirin.

Umarım yardımı olur. Başka sorunuz varsa lütfen bana bildirin

Iç -tenlikle
Talita C.
talitacari

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

tekrar merhaba. sorun yaşadığım oyunların sistem gereksinimlerini kontrol ettim ve bilgisayarım önerilen oyun gereksinimlerini karşılamaktadır.

yaşadığım problem farklı bir nedenden kaynaklı olabilir. sorun hala devam etmekte. sorunun çözümü için tavsiyelerinizi uygulamaya devam edeceğim. tekrar teşekkürler.

·

Lütfen tavsiye izleyin ve sorun hala varsa bana söyleyin.

Iç -tenlikle

Talita C
talitacari

·

Bios ve chipset güncel mi kontrol edin  güncel değilse güncelleyin ve oyunlarda NVIDIA ekran kartınızın devreye girdiğinden emin olun varsayılan ekran kartı olarak nvidia ayarlayın test edin sorun devam ederse sorunun olmadığı zamana sistem geri yükleyin veya yeni bir kullanıcı hesabı oluştrun test edin

▸▷ Bios nasıl güncellenir :

https://www.youtube.com/watch?v=ZLUdhkX0DvU

▸▷ chipset nasıl güncellenir :

https://www.youtube.com/watch?v=u-OiXiulpf8

BIOS ve chipset güncel durumda sorun hala devam etmektedir. sorun hep vardı geri dönebileceğim bir nokta yok. yeni kullanıcı ile de denedim. ancak sonuç değişmedi. yardımınız için teşekkürler.

yazılımsal en son aşama windows yeniden kurun 

Windows 10 usb ,bios olmadan komutlarla format nasıl atılır:

https://www.youtube.com/watch?v=3mLWt6OqKLQ

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 11, 2024 Görüntüleme: 59.897 Şunlara uygulanır: