Hata 0x800f081f

Merhaba. Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve 1 yıla yakın süredir Windows 10 Education kullanmaktayım. Temmuz ayında gelen " 2018 x64 Tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1803 07 Toplu güncelleştirmesi (KB4340917) " güncelleştirmesinden yaklaşık bir hafta önce , ayarlardan bilgisayarımı sıfırlamıştım. Bu güncellemeyi yapmaya çalıştığımda windows güncellemeyi indiriyor fakat kurarken sorun yaşıyor. Bunu 3-4 kez denedikten sonra internetten konuyu araştırdığımda benzer bir soru sorulduğunu ve cevaplandığını gördüm. ( https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_10-update-winpc/hata-0x8e5e03fa-hata-sorunu/624e60ad-fbe1-4a35-a5ee-3f300b1eb620 ) Verdiğim linkteki yanıtta yazan seçeneklerden 

Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda  BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

bunları denedim.

İlk seçeneği denediğimde windows bozuk veya hasarlı dosyalar bulduğuna fakat bunları onarmada başarısız olduğuna dair bi dönüt aldım.

Verilen linkten Allupdate.bat dosyasını indirip çalıştırdım, ve işlem tamamlandıktan sonra tekrar dediğimde herhangi bir değişiklik yoktu.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

bunu denedikten sonraki console ekranının görüntüsü : 

Yanıt
Yanıt

Merhaba MuhammedAli&&,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, bu hata kodu 0x800f081f için lütfen aşağıdaki makaledeki çözüm adımlarını gerçekleştirerek sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Windows Güncelleştirme Bileşenlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:

1. Komut İstemi'ni Yönetici olarak çalıştır (Windows tuşuna basınız, arama çubuğuna cmd yazınız çıkan sonuca sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız.

2. BITS, Şifreleme, MSI Yükleyicisi ve Windows Güncelleştirme Hizmetlerini Durdurun. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:

Net stop wuauserv

Net stop cryptSvc

Net stop bits

Net stop msiserver

3: SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörünü yeniden adlandırın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old

4. BITS, Şifreleme, MSI Yükleyicisi ve Windows Güncelleştirme Servislerini yeniden başlatın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:

Net start wuauserv

Net start cryptSvc

Net start bits

Net start msiserver

Windows Update sorunlarını giderme

Başka bir konuda yardımcı olabilirsek bizimle  iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılarımla,
İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

11 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 14, 2024 Görüntüleme: 10.933 Şunlara uygulanır: