FORZA HORİZON 4 KLAVYE ALGILAMIYOR

merhabalar 

FORZA HORİZON 4 oyununa girerken oyunun giriş ekranında benden ENTER tuşuna basıp devam etmemi istiyor fakat ben o tuşa basmama rağmen algılamıyor ve ekran o şekilde kalıyor. Bundan öncede farklı bir problem yaşıyordum keza yine klavye ile oyun oynarken bastığım tuşları oyun içinde geç algılıyordu.

Merhaba TolgaG07,

Forza Horizon 4 oyununda klavyenin algılanmadığından bahsetmeniz üzerine herhangi bir çözüm adımı sağlamadan önce sorunun kaynağından emin olmak adına aşağıdaki soruları yanıtlayarak geri dönüş yapmanız üzerine size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Forza Horizon 4 oyununda şu an klavyeyi hiç kullanamamakta mısınız?

Bu sorun sadece Forza Horizon 4 oyununda mı meydana gelmektedir?
Klavyede takılma normalde de oluşuyor mu? 
Bu sorun ne zamandır oluşuyor? Öncesinde bir değişiklik yaptınız mı?

Windows'un hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? Arama çubuğuna winver yazarak bulabilirsiniz. 

Sizden gelecek cevapları beklemekteyim. Yardıma ihtiyacınız olduğu takdirde bizimle her zaman irtibata geçebilirsiniz.

Saygılar,

İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Forza Horizon 4 oyununda klavyeyi hiçbir şekilde kullanamıyorum.Oyundan çıkmak için Alt F4 veya windows tuşuna basıp pencereyi kapat diyerek oyundan çıkabiliyorum 

Evet bu sorun sadece Forza Horizon 4 oyununda yaşıyorum. Hatta internette  bu çözümü ararken bir video ile karşılaştım ve o kişide benle aynı durumu video olarak paylaşmış.

Hayır normalde klavyede hiçbir takılma olmuyor hatta emin olmak için test ettim bir problem var mı diye

Bu sorunu 2 3 gün önce farkettim ama ondan önce oyuna ara vermiştim oynamamak üzere.Ondan öncesinde bahsettiğim takılmalar vardı daha sonra da bu olay başıma geldi . Öncesinde hiçbir şey yapmadım fakat bahsettiğim diğer takılma olayından öncesinde oyunumu optimize etmek için kullandığım Nvidia Experience uygulamasından oyunumu optimize  ettikten sonra takılma olayı başladı ve daha sonra da klavye algılamama problemi ortaya çıktı.

Windows 10 kullanıyorum

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba TolgaG07,

Sorunun sadece Forza oyununda olması üzerine bunun oyun içi ayarlarından olması yüksektir. Bu nedenle aşağıdaki adımları uygulamanızı rica ederim.. Takılmalar ile ilgili ise sorun eğer Nvidia Experience üzerinde optimizasyon ayarlarıyla oynamanız üzerine oluştuysa bu ayarı geri alarak kontrol etmenizi rica ederim. 

Microsoft Store uygulamaları ile ilgili sorunları giderme makalesindeki güncelleme, sorun gidericiyi çalıştırma, oyunu sıfırlama adımlarını uygulamanızı rica ederim.

Eğer sorunun ne zaman meydana geldiğini ve bilgisayarınızın sorunsuz çalıştığı bir dönemi hatırlıyorsanız, sorunun olmadığı bir zamana geri yükleme yapmanızda mümkün olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirecekseniz yukarıdaki adımlardan önce yapmanızı tavsiye ederim. 
 Sistem geri yükleme noktasından geri yükleme 

Başka bir sorunuz varsa lütfen bu konuda bizimle iletişim geçiniz. Duruma göre nasıl gittiğinide bildirmenizi rica ederim.

Saygılar,

İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

merhaba ben forza horizon 4'ü klavye ile oynuyorum ama şöle bi sorun var ben sağ dönecekken D tuşuna bastığım zaman geç algılıyor mesela ben o tuşa bastımmı 3 saniye sonra algılıyor gamepad alsam düzelirmi ? bunun bir yolu varsa lütfen anlatırmısın  

5 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Ağustos 28, 2023 Görüntüleme: 3.014 Şunlara uygulanır: