fazla ram kullanımı

Google Chrome, Microsoft Edge veya Brave gibi tarayıcılarda sadece bir kaç sekmede işlem (işlem sadece kodu tekrarlamak) yapmama rağmen resimde gördüğünüz gibi çok fazla ram yiyor. Görev yöneticisinden baktığımda çok fazla tarayıcı açıldığını gösteriyor ama sadece 4 tane sekme açık. 2 tane laptopum var ikisinde de aynı işlemi yaptım ve ikisinde de aynı sorun var. ADWcleaner dan temizleme işlemi yaptım ve virüs programından tarama yaptım fakat herhangi bir şey çıkmadı. Eklentilerden veya site kısa yollarından olabilir mi diye düşündüm fakat Edge tarayıcısında hiçbiri olmamasına rağmen o da aynı sorunu yaratıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

(brave de sadece 1 sekme açık)

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba Sercan,
Ben Bağımsız Danışman, Microsoft çalışanı veya destek kişisiyim. Ben yeterince derin Windows bilgisine sahip ve bana güvenebilirsiniz. Başkalarına yardım etmek benim için bir zevk ve sana yardım etmek için elimden geleni yapacağım.

Ne yazık ki bu tarzı Krom tabanlı tarayıcılar çalışır - onlar ayrı işlemler değil aynı işlemin ayrı iş parçacığı (Internet Explorer yapar) kullanın. Bu tasarım gereğidir ve değiştirilemez.
Krom'a dayanmayan başka bir tarayıcı bulmaya çalışabilirsiniz.
Kötü haber için özür dilerim.
------------------
if you'll find someone's post helpful, mark it as an answer and rate it please. This will help other users to find answers to their similar questions.

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mart 13, 2023 Görüntüleme: 156 Şunlara uygulanır: