Ekran kartım Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı

Format attıktan sonra ekran kartım bu oldu. Oyuna girerken directx hatası veriyor lütfen ekran kartınızı güncelleyin diyor ama ekran kartım güncel. Lütfen yardım edin
Yanıt
Yanıt

Merhaba furkangülbaş ,

Ekran kartınızın sürücü yazılımını güncelleştirmenizi rica edeceğim. Bunun için,

1.YÖNTEM: Aygıt yöneticisi ile bilgisayarınızın ekran kartı sürücü yazılımını güncelleştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için Windows+R tuşlarına basım çalıştır bölümünü açalım. Buraya mmc devmgmt.msc komutunu yazalım. Aygıt yöneticisi penceresi açılacaktır. Burada ekran kartınızın ismini bulun (örneğin ati radeon 4500 gibi) ve sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştirin.

2.YÖNTEM: Başka bir güncelleme yöntemi ise uygun sürücüyü direk bilgisayarınızın veya ekran kartınızın web adresinden işletim sisteminiz için en uygun sürücü yazılımını indirip kurabilirsiniz.

Bazı ekran kartı üreticilerinin web adresini aşağıda paylaşıyorum.

NVIDIA: www.nvidia.com.tr/drivers

AMD(ATİ): www.amd.com/tr-tr

İNTEL: www.intel.com/p/en_US/support/detect/graphics

Paylaştığım adreslerden ekran kartı sürücü yazılımınızı güncelleyebilirsiniz Ayrıca bu konuda bilgisayar üreticinizden de destek alabilirsiniz.

Bunun dışında Directx sürümünüzde sorun oluşmuş olabilir. BURADAKİ yazılımı indirip kurarak problemi kontrol edin.

Ayrıca,

"Windows temiz önyükleme gerçekleştirme hakkında" makalesinde belirtilen işlemleri uygulayın.

Ardından bilgisayarı yeniden başlatıp sorunu kontrol edin.

Programı uyumluluk sorun gidericisi ile çalıştırarak kontrol edin.

Problem devam ederse oynamakta olduğunuz oyunun üreticisi ile irtibata geçerek destek almanızı rica edeceğim.

İyi çalışmalar dilerim.

< Bu ileti veya öneriler size yardimci olduysa “Yanit olarak işaretle” linkine tiklatiniz. >

Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” linkine tıklatınız.

66 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Yanıt
Yanıt

Arkadaşım,

Önce Ekran kartınızın donanımını destekleyen güncel sürücüyü ekran kartınızın üretici firma web sitesinden temin edip,kurulumu yapınız,daha sonra web ten ,instal drictx güncellemesi yapınız.

Suat Yılmaz
Sorunuza Aldığınız Yanıt Yararlı oldu ise ;

EVET
Seçeneğine Lütfen Tıklayınız.

56 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Ocak 30, 2024 Görüntüleme: 39.171 Şunlara uygulanır: