Dosya sistemi hatası (-2147219196)

Bilgisayarda bulunan fotoğraf, resim gibi görselleri bir süredir açamıyorum "Dosya sistemi hatası (-2147219196)" bu hata ile karşılaşıyorum. Sanırım güncellemeden sonra böyle oldu. Nasıl çözebilirim?

Bilgisayarda bulunan fotoğraf, resim gibi görselleri bir süredir açamıyorum "Dosya sistemi hatası (-2147219196)" bu hata ile karşılaşıyorum. Sanırım güncellemeden sonra böyle oldu. Nasıl çözebilirim?

Merhabalar Ozan Bey 

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.Lütfen aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayarak sorununuzun giderilip giderilmediğini kontrol ediniz

Öncellikle bozuk sistem dosyalarıyla ilgili sorunları gideriniz 

Hala çözüm alınmazsa alternatif olarak aşağıdaki çözüm yolunu deneyiniz

Başlat'ı açın, şunu yazın: powershell

PowerShell'i sağ tıklayın

Yönetici olarak çalıştır'ı tıklayın.

Aşağıdaki komutu yazın ve Enter'a basın, PowerShell'den çıkın ve yeniden başlatın, ardından tekrar Magazayı güncelleyiniz.

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”}

Eğer bu yöntemler işe yaramıyorsa Sistem geri yükleme noktasından sistemi eski tarihlere geri yükleyin sorun yüksek ihtimal çözülecektir

3 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhabalar Ozan Bey 

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.Lütfen aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayarak sorununuzun giderilip giderilmediğini kontrol ediniz

Öncellikle bozuk sistem dosyalarıyla ilgili sorunları gideriniz 

Hala çözüm alınmazsa alternatif olarak aşağıdaki çözüm yolunu deneyiniz

Başlat'ı açın, şunu yazın: powershell

PowerShell'i sağ tıklayın

Yönetici olarak çalıştır'ı tıklayın.

Aşağıdaki komutu yazın ve Enter'a basın, PowerShell'den çıkın ve yeniden başlatın, ardından tekrar Magazayı güncelleyiniz.

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”}

Eğer bu yöntemler işe yaramıyorsa Sistem geri yükleme noktasından sistemi eski tarihlere geri yükleyin sorun yüksek ihtimal çözülecektir

Emre bey merhaba dediğiniz aşamaları sırasıyla yaptım fakat aynı hatayı almaktayım. En son olarak sistem geri yüklemeyi denedim ama geri yükleme noktası çok eski tarihli bulunmuyor bu sebeple o yöntemde işe yaramadı. Can sıkıcı bir durumdayım  pc de ki işlerimi yapamıyorum başka bir yöntem var mıdır?

2 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Ozan Olgun,

Fotoğraf ve resimlerinizin açılmamasının can sıkıcı bir durum olduğunu anlayabiliyorum. Birlikte en kısa sürede çözmeye çalışalım. 

Öncelikle lütfen Windows'unuzu güncelleyiniz;

Güncellemeleri denetlemek için Başlat  düğmesini seçin ve ardından Ayarlar  > Güncelleme ve güvenlik  > Windows Update ögesini ve ardından Güncellemeleri denetle seçeneğini belirleyin. Windows Update cihazınızın güncel olduğunu söylüyorsa şu anda kullanılabilir olan tüm güncellemelere sahipsiniz demektir.

Sürücüleriniz güncel mi? Üretici web sayfasını ziyaret ederek kontrol etmenizi rica ederim. 

Lütfen aşağıdaki adımları  izlemeden önce gizli dosyaların ve klasörlerin görünür olduğundan emin olunuz;

Dosya Gezgini'nde Görünüm sekmesine tıklayın> Göster / Gizle bölümünde, Gizli Öğeler yazan kutuyu işaretleyiniz.

Bu tamamlandığında, klasörün sahipliğini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz. 

1. C: \ Program Dosyalarına Gidiniz.
2. WindowsApps klasörüne sağ tıklayınız.
3. Özellikler seçeneğini seçiniz ve açılan menüden Güvenlik sekmesine gidiniz. 
4. Gelişmiş seçeneğine üzerine tıklayınız.
5. Sahibin sağ tarafında, “Değiştir” i seçiniz.
6. “Seçmek için nesne adını girin” bölümünde, kullanıcı adınızı yazınız ve “İsimleri Kontrol Et” e tıklayınız. Bu işlem, pencereyi tercih ettiğiniz hesapla doldurmalıdır. “Tamam” a tıklayınız
7. Bu adımdan sonra, otomatik olarak “Gelişmiş Güvenlik” penceresine geri dönecektir. Hesabın, kullanıcı adı altında sahip olarak listelendiğini onaylayınız, "Sahipleri alt kapsayıcılar ve nesneler üzerinde değiştir" kutusunu işaretleyiniz, "Uygula" yı seçiniz. Sistem güvenlik ayarlarını güncellediğinde, “Tamam” a tıklayınız.

Eğer sorun devam ederse lütfen aşağıdaki soruların yanıtları ile tekrar iletişime geçiniz. 

Windows versiyonunuz nedir? Başlat menüsüne winver yazarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüsünü iletmeden önce lütfen kişisel bilgilerinizi gizleyiniz. Ekran görüntüsü almak için bağlantıdan yararlanabilirsiniz. 

Umarım bu sorunu çözmede yardımcı olur. Durumun nasıl gittiği konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim. 

Herhangi başka bir sorunuzda  bizimle yeniden iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılar,

Berna

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Haziran 13, 2024 Görüntüleme: 16.249 Şunlara uygulanır: