BİLGİSAYAR RASTGELE TUŞLARA BASIYOR

Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür ayni sorunu yaşamaktayım. Bilgisayar kendi kendine gorev yoneticisini açıyor. Klavyemin ışıkları kendi kendine yanip sönüyor yada hep açık kaliyo. Tuşlarla birşeyler yazmaya çalıştığımda çok alakasız şeyler yazıyor. Sorun klavyede sanmıştım ama klavyenin kablosunu çektim. Youtube girdim mouse'un tekerlegini aşağı indirmeye çalıştım, ancak bilgisayar ctrl tuşu basılı kalmış gibi sayfayi büyütüp uzaklaştırıyodu. Sorunu birtürlü çözemedim birçok kez formatta attim duzelmiyo lütfen yardim. Ve son günlerde ctrl de çalışmıyor rastgele bazı şeylerde açiyor.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba, Ege072

Benim adım Evelyn ve bağımsız danışmanım. Bugün size yardım etmekten mutluluk duyarım.

SFC kullanmanızı öneririm

Başlat tuşuna basın ve CMD sözcüğüne yazın, komut istemine sağ tıklayın ve yönetici olarak Çalıştır'ı seçin, aşağıdaki komutları tek tek girin ve ardından Enter tuşuna girin:

•- DISM.exe /Online /Temizleme-görüntü /Scanhealth
•- DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
•- DISM.exe /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
•- sfc /scannow

https://answers.microsoft.comrepara/en-us/windo...

25 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba, Ege072

Benim adım Evelyn ve bağımsız danışmanım. Bugün size yardım etmekten mutluluk duyarım.

SFC kullanmanızı öneririm

Başlat tuşuna basın ve CMD sözcüğüne yazın, komut istemine sağ tıklayın ve yönetici olarak Çalıştır'ı seçin, aşağıdaki komutları tek tek girin ve ardından Enter tuşuna girin:

•- DISM.exe /Online /Temizleme-görüntü /Scanhealth
•- DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
•- DISM.exe /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
•- sfc /scannow

https://answers.microsoft.comrepara/en-us/windo...
sorunda bu ya zaten giremiyorum cmd yazarken rastgele seylere basiyor. giremiyorum hem bunlarida yazarken rastgele tuşa basar hem kopyala yapistirda yapamiyom ctrl calismiyor

14 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Windows'u onarmak için Güvenli Mod'a girmeyi deneyin.

Otomatik onarım modunu etkinleştirmek için, normal önyükleme işlemini art arda üç veya daha fazla kez kesmeniz gerekir: Windows 10 yüklemeyi bitirmeden önce başlatma sırasında durdurmak için Windows 10 pc'nizdeki sıfırlama veya güç düğmesini kullanın. Evet güç düğmesini kullanın, güç kapalı zorlamak için en az 5 saniye basılı tutmak zorunda klabilirsiniz

Bu işe yaramazsa diğer yolu deneyin: güç kapatın, basın ve 20 saniye boyunca güç anahtarı tutun, sonra on bekleyin ve yeniden başlatın

Sonra bilgisayarı onarmaya devam emtersiniz:

Yeniden başlatma yla, yüklediğiniz tüm uygulamalar kaybolur, ancak isterseniz dosyalarınızı kaydetme seçeneğiniz vardır. Kurtarma bölümü adı verilen bir OEM sistem görüntüsü varsa, size geri yükleme seçeneği de sunar. Bilgisayarınızın fabrika varsayılan ayarlarına yüklenmesine neden olur.

Sorun Giderme bölümüne tekrar gidin.

Sıfırla'yı seçin.

Dosyalarımı saklamayı seçerseniz, dosyalarınız korunur. Ayrıca üçüncü seçeneği de alabilirsiniz: PC'de geçerli olmayan fabrika ayarlarını geri yükleyin.
İstenilen seçenekleri seçtikten sonra, size bir onay, bunun gibi bir şey sunulacaktır: bu seçtiğiniz şeyi gösterir.
Sıfırla'yı tıklatın ve sıfırlama başlar.

Önceki adımlardan sonra Windows kurtarılamıyorsanız.

ISO'yu indirerek Windows'u onarabilirsiniz:

Windows'u onarmak için usb oluşturmak için bir bilgisayar ödünç almanızı öneririm

Windows 10'u indirmek ve oluşturmak için Microsoft Resmi Web Sitesi:

https://www.microsoft.com/en-us/software-downlo...

Windows'u onarırken dosyalarınızı kurtarmanın doğru yolunu buraya bakın:

https://www.backup-utility.com/windows-10/reins...

Not: Bu, Microsoft'a ait olmayan bir web sitesidir. Sayfa doğru ve güvenli bilgiler sağlıyor gibi görünüyor. Sitede, pup (Potansiyel Olarak İstenmeyen Ürünler) olarak sık lıkla sınıflandırılan ürünlerin reklamını yapan reklamlara dikkat edin. İndirmeye ve yüklemeye karar vermeden önce sitede reklamı yapılan herhangi bir ürünü iyice araştırın.

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 10, 2024 Görüntüleme: 33.084 Şunlara uygulanır: