0xC1900101-0x20017 Yükleme SAFE_OS aşamasında BOOT işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu

Güncelleme ilk geldiği zaman yükleme tamamlandı ve kurulum işlemine geçti. %100 tamamlanırken harddiskte 7gb lık alan olduğu için resimdeki hatayı aldım.

Daha sonra aşağısında resimdeki seçeneklerden F9'a basarak windows 8.1 ile geri açıldı.

Harddiskte 30gb yer açtıktan sonra Windows Update aracından yeniden deneyin ile 3 gblık update yüklemesine yeniden başladım. Yükleme bittiğinde kuruluma bile geçmeden hata vereye başladı. 3 kere denediysemde aynı problemi yaşadım. Bende Media Creation Tool'u indirip update'i yükledim. Kurulumu yaptım ve %100 tamamlanırken bu sefer aşağıdaki resimde olan hatayı aldım.

Artık Windows Update aracında da c1900101-20017 hatası yazıyor:

Merhaba Muhammet Balcı ,

Konu ile ilgili daha önce yazdığım makaleden destek alabilirsiniz. 

Makale

Makale 2

Saygılarımla,

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” linkine tıklayınız.>

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Adımları uyguladım ardından Denetim Masası > Windows Update üzerinden güncelleme yüklendi kurulumu başlattım %100 doldu 1-2 defa reset attı ve tekrar aşağıdaki ekran geldi.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba ,

Yaşanılan problem ile ilgili olarak Windows'da temiz önyükleme gerçekleştirme makalesindeki işlemi gerçekleştirip bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve sonrasında BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra güncellemelerinizi ve yükseltme işleminizi yeniden kontrol ediniz.

Sisteminizde yüklü anti virüs programlarınızı kaldırıp deneyiniz. Ayrıca sistemde  Intel Rapid Storage / Intel Depolama Aygıtı Teknolojisi İntel Yönetim Motoru Bileşenleri mevcut ise sistemden kaldırıp test ediniz.

Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Problem giderilmez ise sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp yeniden deneyiniz. Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

Kolay gelsin.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” linkine tıklayınız.>

Bunları denemek oldukça zaman aldığı için 2 kere baştan sona denemem 2 günümü aldı. Maalesef Kurtarma başlıklı sayfa gelmeye devam ediyor. Yeni kullanıcı profili oluşturmayı denemedim. Ne anlama geliyor, nasıl yapabilirim?

Tekrar merhaba,

Size administrator açtıracağım ve bu kullanıcıdan test ediniz.

Başlat bölümünden Aramaya Başla kısmına CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız, ardından da aşağıdaki komutu yazıp Enter' a basınız.

net user administrator /active:yes

Komut başarılı olunca bilgisayarın oturumunu kapatıp Administrator kullanıcısında açıp deneyiniz.

Windows 8 ve 8.1' de modern ara yüze gelip CMD yazın ve gelen sonuca sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açarak yukarıdaki işlemi uygulayınız.

Kolay gelsin.

Desteğiniz teşekkürler Kadir Bey

Maalesef Kurtarma başlıklı mavi ekran gelmeye devam diyor. Hdd'de 30 gb'lık boş alan olması mı problem teşkil ediyor, aşağıdaki hata ne demek istiyor anlam veremiyorum.

" Ramdisk aygıtı oluşturmak için kullanılabilecek yeterli miktarda bellek yok."

Tamam bir mvp değilim ama 20 yıldır ilk defa Windows'da yaşadığım bir problemi çözemiyorum.

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Programlar ve Özellikler kısmını açarak Ralink Bluetooth yazılımı ve sürücüleri mevcutsa kaldırıp tekrar deneyiniz.

Ayrıca kablosuz bağlantı kullanıyorsanız, kablolu bağlantıya geçip kablosuz ethernet kartınızı ve mevcutsa bluetooth' unuzu kapatıp deneyiniz.

Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp yönet bölümünü açarak Disk Yönetimini kontrol ediniz. Burada farklı diskler varsa silip deneyiniz. 

İşletim sisteminizi yeniden kurun ve yükseltmeyi deneyin. Bu arada markalı bir bilgisayar sahibiyseniz, bilgisayarınızın üretici firmasından bu bilgisayarda Windows 10 kurulabileceğini teyid edin.

Kolay gelsin.

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Markayla bir problem yok, kablosuz bağlantıları pasif yapıp kabloyla bağlayarak adımları uyguladım değişen bir şey olmadı. Ayrıca aşağıdaki 2 resimde işaretlediğim yerlere tıklayınca 3. resim sonuç olarak açılıyor.

Sıfırlamaktan başka bir çare görünmüyor sanırım. Bunun yerine 8.1 Pro'ya bir süre daha devam etmeyi tercih edeceğim. Cevaplarınız birçok kişiye yardımcı olacak. Desteğiniz için teşekkürler.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mart 20, 2024 Görüntüleme: 14.556 Şunlara uygulanır: