0xc000021a hatası alıyorum

bi sabah lol açayım dedim dll dosyaları eksik dedi dll dosyaları indirip attım açmaya çalıştım oyunu bu seferde promp falan dedi bilgisayarım öxelliklerine girmeye çalıştım dosyalar açılmadı res attım bu hata gelmeye başladı dahada açılmadı

Merhaba Mustafa UğurYıldırım1,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak,   + tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda,  + tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sorununuz giderilmez ise, yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturarak durumu test ediniz.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

masa üstü hiç gelmiyor reis güvenli mod da çalışmıyor 

7 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

yani açılır açılmaz mavi ekran geliyor o kod yazıyor 2 gündür düzelmedi ne yaparsam yapayım o kodlarıda denedim olmadı

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba Mustafa UğurYıldırım1,

Konuyla ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Yukarıda anlatımınızdan sisteminizin güvenliğinizi tehdit eden bir sistem bozulması ile karşılaşmanız sonucu olabilir. Lütfen dosya indirirken güvenilir sitelerden indirdiğinize emin olunuz.

Windows 10 yükleme medyası kullanarak otomatik onarım yapmanızı öneririm. İndirme ve Windows 10 yükleme ortamı oluşturma konusunda bu bağlantıdaki sayfaya başvurabilirsiniz.

Yükleme medyası oluşturduktan sonra, Windows 10 bilgisayarınızda Otomatik onarım gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Oluşturduğunuz yükleme medyasını (USB veya DVD) takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  2. F12 tuşuna basın (genellikle F12'dir, ancak bilgisayar üreticileri arasında değişiklik gösterebilir) ve yükleme medyasını yerleştirdiğiniz sürücüyü seçin.
  3. Windows yükleme penceresi göründükten sonra aşağıdaki adımları izleyin:
    1. İleri butonuna tıklayın ve Bilgisayarı onar seçin.
    2. Ardından mavi bir ekran ve seçebileceğiniz bir seçenek göreceksiniz. Sorun giderme seçeneğini seçin ve Gelişmiş seçenekler'i seçin.
    3. Gelişmiş önyükleme seçeneğinden Otomatik Onarma'yı seçebilirsiniz.

Sorununuz devam ederse tekrar yukarıdaki adımları uygulayarak Gelişmiş seçenekler'i seçin.

1. Gelişmiş önyükleme seçeneğinden Komut İsteme'yı seçiniz. 

Bootrec /fixmbr

Bootrec /fixboot

Bootrec /scanos

Bootrec /rebuildbcd 

Yukarıdaki komutları yazın ve ENTER tuşuna basın.

Ayrıca, Gelişmiş Seçenekler altında Sistem Geri Yükleme seçeneğine gidebilir ve bilgisayarınızı daha önceki bir zamana geri yüklemek için ekrandaki yönergeleri uygulayabilirsiniz. Sorun devam ederse, Dosyalarımı koru seçeneğiyle Bu bilgisayarı Sıfırla'yı seçin. Sıfırlama yaparken dosyalarımı sakla seçeneğini seçin. Detaları bu makalede bulabilirsiniz. 

Windows 10'da kurtarma seçenekleri

Sorunu yukarıdaki adımları uygulayıp kontrol ediniz, daha fazla yardım isterseniz veya başka herhangi bir konuda sorunuz olursa çekinmeden bizimle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Saygılar,
İrem

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa lütfen “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

·

ben önyükleme dosyasını telefonuma indirdim ondan flash a attım çalışırmı yoksa mobilde onu yazıcak bi uygulama vaemı

·

merhaba Mustafa UğurYıldırım1

format usb sini bilgisayarda hazırlamalısınız bunun için 

Yaşadıgınız sorunla ilgili olarak,  her adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmedigini gözlemleyin

2. ADIM  açılmayan bilgisayarlardan verileri kurtarma ve bilgisayarı açma https://www.youtube.com/watch?v=VvTZfyQUcWM

3.ADIM:  ▸▷ sorun devam ederse   Windows 8 veya 10 bilgisayarlar açılmıyorsa yapılacaklar  https://www.youtube.com/watch?v=W_Ky5EE2iQU

Bu adımlara ragmen sorun devam ederse temiz kurulum format yapın bunun için

Windows 10 orijinal iso indirme ve format atma : https://www.youtube.com/watch?v=W4JACy71jUk

<  Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa  " yanıt olarak işaretle "  butonuna tıklayınız >

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Haziran 13, 2024 Görüntüleme: 7.226 Şunlara uygulanır: