İndirilen Dosyalardaki Otomatik Erişim Engelini Kaldırma

Merhabalar,

Ben çoğu kaynaktan word, powerpoint, excel, pdf gibi birçok dosya indiriyorum. Ancak bilgisayarım güvenlik açısından bu dosyalar engelliyor. Bu nedenle dosyaları açmak için İndirilenler>(Herhangi bir Dosya)>Özellikler kısmına girip engellmeyi kaldırmak zorunda kalıyorum. Resimde görebilirsiniz.

İşte bu kutuyu onaylayıp öyle açabiliyorum dosyayı. Ama her dosyada bunu yapmak uzun sürüyor. Bilgisayarımın bu dosyaları otomatik olarak engellemesini istemiyorum. Peki bunu nasıl yapabilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Yanıt
Yanıt

Tekrar merhaba Mert Karapınar,

Konuyla ilgili olarak eğer yaşamış olduğunuz sorunu sadece office programlarında yaşıyorsanız şu yolları dener misiniz?

(OFİS 2010 için) WORD, DOSYA> OPSİYONLAR> GÜVEN MERKEZİNİ AÇIN. Daha sonra MERKEZİ GÜVEN'e tıklayın> Korumalı Görünüm'ü ve TÜM 3 KUTU da işaretliyse bu işaretleri kaldırınız.

Umarım vermiş olduğum çözüm yolu sorununuzu çözmekte yardımcı olur.

Başka herhangi bir konuda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla,

Funda

Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa " yanıt olarak işaretle " butonuna tıklayınız

14 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Yanıt
Yanıt

Merhaba Mert Karapınar,

Konuyla ilgili olarak vereceğim yönergeleri uygulayınız.

Başlangıç ekranında 'inetcpl.cpl' yazın ve Enter tuşuna basın. Internet Özellikleri penceresinde Güvenlik sekmesini tıklatın, Internet Bölgesi'ni (dünya simgesi) tıklatın ve Özel düzey düğmesini tıklatın. Güvenlik ayarları penceresinde, İndirilenler> Dosya indir'e gidin. Etkinleştir'i tıklatıp seçin. Listeden daha aşağıya kaydırarak Çeşitli> Uygulamaları başlatma ve güvensiz dosyaları kaldırın. Sor (öner) seçeneğini tıklatıp seçin. Tamam'ı tıklayın. Bu adımlar, indirmeler için varsayılan güvenlik engelini kaldıracaktır.

Bu ayarları bulamazsanız yine aynı pencerede güvenlik bölgesi bölümü altındaki bar'ı orta düşük seviyeye çekerek güvenlik duvarınızın seviyesiniz düşürebilirsiniz. Ancak bu işlem bilgisayarınızın güvenliğini azaltacağı için indirdiğiniz dosyalardaki kötü yazılımlara karşı koruma sağlamayacaktır.

Başka herhangi bir konuda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla,

Funda

Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa " yanıt olarak işaretle " butonuna tıklayınız

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 23, 2024 Görüntüleme: 11.197 Şunlara uygulanır: