Microsoft account password reset

Merhaba,

Hotmail kullanıcısıyım. İstemediğim halde sürekli "Microsoft account password reset" maili alıyorum.

Password reset mailleri almaya başladıktan sonra şifremi değişip two factor authentication aktif ettim.

Ancak password reset mailleri gelmeye devam ediyor.

Password reset talebi kim yada hangi uygulama tarafından yapıldıgını ögrenebilir miyim ?

Yada bunun önüne geçebilecegim bir yöntem var mı ?

Merhaba oguzhanc,

Aldığınızı belirttiğiniz parola sıfırlama iletileri ile ilgili bilgi ve yardım sağlamaya çalışacağım.

Bahsettiğiniz iletiler yedi haneli bir güvenlik kodu da içeriyorsa, aldığınız iletilerin nedeni, e-posta adresinizin bir Microsoft hesabının güvenlik bilgisi olması ve güvenlik kodu talep ediyor olması, ancak e-posta adreisndeki bir hata nedeniyle kodu alamadığından tekrar tekrar talep ediyor olması olabilir. Ancak aldığınızı belirttiğiniz iletiyi, kişisel bilgilerinizi maskeleyerek bizimle paylaşabilirseniz, farklı bir durum söz konusu ise bununla ilgili bilgi de sağlamaya çalışabilirim.

Yanıtınızı bekliyorum.

Saygılarımla,

Kayhan_N

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhaba Kayhan_N

Almış olduğum ileti aşağıdaki gibi. Teşekkür ederim.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Tekrar merhaba oguzhanc,

Aldığınız ileti, bu iletide maskelenmiş olarak belirtilen e-posta adresi sizin ise, parolanızı sıfırlamak için kod talep ettiğiniz anlamına gelmektedir. Hesabınıza erişmek için parola sıfırlama işlemine yönlendirilmenize neden olan hatalı bir bağlantı kullanıyor olabilirsiniz. Bir yer imi kullanıyorsanız, bu yer imindeki adresi https://outlook.live.com ile değiştirin.

İkinci bir olasılık, e-posta adresinizi ve güvenlik bilginiz olan e-posta adresini bilen birinin, güvenlik bilginize kod gönderilmesine neden olmak için oturum açma sayfasında "parolamı unuttum" seçeneğine tıklaması olabilir.

Microsoft hesabınızdaki güvenlik bilgilerini görüntülemek için, hesabınıza https://account.live.com/proofs/manage adresinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu iletileri aldığınız e-posta adresiniz , iletide maskelenmiş olarak belirtilen Microsoft hesabının güvenlik bilgisi ise, bu sayfada görüntülenecektir.

İletide "Please use this code to reset the password for the Microsoft account xxx@yyy.com" ibaresinde belirtilen e-posta adresini tanımıyorsanız, iletide "click here" ibaresi ile sağlanmış olan bağlantıya tıklayarak, e-posta adresinizi bahsi geçen Microsoft hesabından kaldırabilirsiniz.

Umuyorum bu bilgiler faydalı olacaktır. Bu veya başka herhangi bir konuda sorunuz olursa çekinmeden bizimle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Saygılarımla,

Kayhan_N

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

Merhaba,

e-posta adresi ve güvenlik bilginiz olan e-posta adresi bana ait.

Sorun tanımadıgım birinin "Şifremi unuttum" link'ini tıklayarak sürekli şansını denemesi. Anladıgım kadarıyla buna engel olamıyoruz. Kötü niyetli biri sürekli bunu deneyecek.

Desteginiz için teşekkür ederim.

Tekrar merhaba oguzhanc,

Anlayışınız ve nezaketiniz için ben teşekkür ederim.

Size bu durumu engelleyebilmeniz için sunabileceğim bir yöntem bulunmaktadır. Önerim, başarısızlıkla sonuçlanıyor olsa bile yetkisiz giriş denemeleri görmek istemiyorsanız, ve bu iletileri almayı durdurmak istiyorsanız, hesabınıza yeni bir ikincil ad eklemeniz ve birincil ad olarak atamanız, yetkisizi giriş denemeleri gerçekleştirilen e-posta adresini de oturum açma tercihlerinde devre dışı bırakmanızdır. Bu işlem hesabın adını kaldırmaktan farklıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek isterseniz, Lütfen hesabın önceki adını kaldırmadığınızdan emin olun. Oturum açma tercihlerinde devre dışı bırakılan e-posta adresine ileti almaya ve göndermeye devam edebilirsiniz ancak, bu e-posta adresini kullanarak hesabınıza giriş yapmak istediğinizde hesabın var olmadığını belirten bir uyarıyla karşılaşırsınız. Yetkisiz giriş denemelerini gerçekleştiren kişi de aynı hatayla karşılaşacağından, hesabınıza giriş yapmayı denemesi veya kod talep etmesi mümkün olmaz. Hesabınıza, yeni eklediğiniz adla erişmeye devam edebilirsiniz. Gerekli yönergeleri aşağıda bulabilirsiniz:

1. Hesabınıza bir ikincil ad ekleyin:
    1. Microsoft'ta oturum açma yollarınızı yönetmek için Microsoft hesabınızda oturum açın.
    2.     Hesap diğer adlarıbölümünün altındanE-posta ekleveyaTelefon numarası ekle'yi seçin. 
    3. Yeni bir e-posta adresi oluştur ve bunu diğer ad olarak ekle'yi seçip yönergeleri izleyin. Microsoft dışında bir e-posta hesabı (@gmail.com veya @yahoo.com e-posta adresi) kullanmak istereseniz, "Bir Microsoft hesabı diğer adına mevcut bir e-posta adresi ekle"yi ve ardından Diğer ad ekle'yi seçin.

1. Eklediğiniz diğer adın yanındaki Birincil yap seçeneğine tıklayın.
      ÖNEMLİ: Önceki birincil adın yanındaki Kaldır seçeneğine tıklamayın!
  1. Aynı sayfada, Oturum açma tercihlerini değiştirin seçeneğini tıklayın.
  2. Önceki birincil adın yanındaki kutudan işareti kaldırın.

Bu işlemleri gerçekleştirirseniz, hesabın önceki adıyla hesaba erişemeyeceğinizi yeniden belirtmek isterim. Bu husus, hesabın yapılandırılmış olduğu cihaz ve uygulamalar için de geçerlidir.

Ek olarak, iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirdiğinizden, hesabınızda kayıtlı en az iki güvenlik bilginiz olmasını tavsiye ederim.

Hesabınızı güvenli hale getirmekle ilgili ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Umuyorum bu bilgiler faydalı olmuştur.

Başka bir sorunuz olursa çekinmeden bizimle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Saygılar,

Kayhan_N

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Ekim 10, 2023 Görüntüleme: 300 Şunlara uygulanır: