Excel 2021 Yavaşlık Sorunu

Merhaba

office 2021 excel çok yavaş çalışıyor özellikle scroll down lar çok gecikmeli geliyor.

merhaba

NOT: adımları uyguladınız sorun devam ederse windows hangi sürüm kullanıyorsanız windowuda güncelleştirip onarmanız ve arkaplanda çalışan gereksiz hizmetleri devre dışı bırakmanız gerekebilir

1.adım denetim masasını Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler açıp office uygulamasını bulun kaldır /değiştir yazar değiştire tıklayın ve office onarıp test edin

2.adım uygulama güncel değilse güncelleştirin güncelleştirmeler açık mı kapalımı nasıl kontrol edebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=U5iF8SJdk1g

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhaba Mesut Bölükçü,

Excel dosya menüsünden seçenekleri açın. Gelen pencereden sol sekmedeki gelişmiş butonuna basın. Sağ tarafta da görüntüleme bölümüne kadar kaydırma çubuklarını aşağıya kaydırın. Görüntüleme bölümünün altında Donanım grafik hızlandırmasını devre dışı bırak seçeneğini aktif hale getirip tamam diyerek exceli kapatıp yeniden açın. Tekrar bir test edin. Bu işe yaramaz ise başlat - çalıştıra (windows tuşu + R) Excel/safe yazarak çalıştır tuşuna basın ve exceli güvenli modda test edin. Eğer bu şekilde kullanmanızda bir problem yoksa eklentilerinizden biri buna sebep oluyordur. Excel’de eklenti ekleme veya kaldırma makalesinden faydalanarak eklentilerinizi tek tek devre dışı bırakıp exceli kapatıp yeniden çalıştırarak hangi eklentinin buna sebep olduğunu bulabilirsiniz.

Twitter: @mscozum

Bu ileti size yardımcı olduysa lütfen yanıt olarak işaretleyerek, beğene basın.

14 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Mayıs 14, 2024 Görüntüleme: 4.603 Şunlara uygulanır: