Windows 10 1803 és Windows 7 hálózati probléma!

Üdv!

Szeretnék hálózatot létrehozni fájlmegosztás és cooperative játék céljából 2 gép között.
Mint az a címben is benne van az egyiken  win7 a másikon win10 ProN 1803-as frissítéssel.

Mivel az otthoni csoport megszünt így hiába állítom be az otthoni csoportot win-7-en a 10-essel nem tudok csatlakozni ezért nyilvánosra állítottam.
A hálózati helyekben meg is jelenek a win7-es PC de nem érek el semmilyen fájlt ugyanis felhasználó nevet meg jelszót kér mikor beakarok lépni.

Bekapcsoltam a hálózatfelderítést és fájl megosztást mind a 2 gépen és a jelszó nélküli megosztást is ezért nem értem mi lehet a probléma!?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Turi Dávid

Válasz
Válasz

Tisztelt Boglárka!

Neked is köszönöm a segítséget, a probléma megoldódott. :)

A Megoldás:

A Windows 7 rendszert Munkacsoport-hoz rendeltem és a Windows 10-et Magánhálózatra állítottam.

Windows 10-en még szükséges volt a Gépház/Hálózat és internet/Jobb oldali menüben kiválasztani az Ethernet opciót/Speciális beállítások módosítása.

A Megjelenő ablakban engedélyezni kell a Magánjellegű (aktuális profil) alatt a Hálózat felderítést és a Fájl- és nyomtatómegosztást, ezután Az összes hálózat-nál legalul, A jelszóval védett megosztás kikapcsolása menüpontot kell kiválasztani.

Márk tanácsára töröltem az előzőekben elküldött képeken látható ismeretlen felhasználókat és magát a megosztást, amit ismételten megosztottam hozzáadva MINDENKI felhasználót a megosztandó mappára Jobb klikk/Tulajdonságok/Megosztás fül/speciális megosztás.../Engedélyek/Hozzáadás... a megjelenő ablakba be kellett írnom a legalsó kitöltő mezőbe, hogy "MINDENKI" (idéző jelek nélkül). Ok.

Alatta: Engedélyek/Mindenki engedélyei/Teljes hozzáférés

Ezután szintén a Tulajdonságok/Biztonság fül/Csoport vagy felhasználó neve/Szerkesztés.../Hozzáadás..., Itt szintén Hozzá adtam a "MINDENKI"-t.
Ezután kijelöltem a Mindenki felhasználót és az alatta lévő mezőben "Mindenki engedélyei" bepipáltam a Teljes hozzáférés-t

Így minden megosztott fájl írható/olvasható és játékon belüli LAN szerverek is láthatóak.

Remélem a leírásom elég érthető és segít majd másnak is! ;)

Köszönöm mégegyszer mindkettőtöknek, nagyon sokat segítettetek!!!

Tisztelettel:

Turi Dávid


3 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését!

Válasz
Válasz

Szia

Az eseménynapló mit mutat a gépeken?

A 7-es gépen megszűntetted az otthoni csoportot?

Ha mindkét gépen engedélyezve van a vendég akkor sem megy?

Miért van két ismeretlen fiókod?

Az is eszembe jutott hogy csináld újra a megosztásokat a felesleges felhasználók eltávolításával és a speciális megosztásnál add ki a jogokat Mindenkire.

2 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését!

 
 

Kérdés adatai


Utolsó frissítés: február 5, 2024 Megtekintések: 4 703 A következőkre vonatkozik: