Microsoft 10 Ürün Anahtarı

Merhaba, geçen hafta bilgisayarımın hard diski bozuldu, yeni bir hard disk aldım ve Microsoft sitesinden indirdiğim Windows 10'u kurdum, daha önceden bilgisayarıma Windows 10 yükseltmesi yaptığım için ürün anahtarını girmedim. (Çünkü format esnasında, eğer daha önce Windows 10 yükseltmesi yaptıysanız ürün anahtarını geçiniz yazıyordu.) Ama şimdi Windows 10 etkinleştirmesini yapamıyorum. "Bu cihazda geçerli bir dijital destek hakkı veya ürün anahtarı bulunmadığından etkinleştirme başarısız oldu. Hata kodu 0x803F7001" şeklinde bir uyarı alıyorum. Asus X550LB notebook kullanıyorum. Bu bilgisayarı aldığımda Windows 8 yüklüydü. Önce 8.1'e, daha sonra da Windows 10'a geçtim. Ama hard diskim bozulunca doğal olarak her şey silinmiş oldu. Durumu, Asus teknik destek servisine aktardım ama onlar ürün anahtarımı alabilmek için Microsoft'la iletişime geçmem gerektiğini söyledi. Lisanssız ürün kullanmak istemiyorum. Sizden Windows 10 ürün anahtarımı iletmenizi veya bu soruna uygun bir çözüm bulmanızı bekliyorum. Ücretsiz ve orijinal ürünün hakkım olduğunu düşünüyorum. Kısa zamanda desteğinizi bekliyorum. Selamlar.   
|

* Lütfen daha küçük bir sayfa numarası deneyin.

* Lütfen yalnızca sayı girin.

merhaba İbrahimGündoğdu

yaşadığınız sorunla ilgili olarak

Windows etkinleştirme hataları ile ilgili yardım almabu makalede etkinleştirme hata kodları yeralır

merhaba oem sürümlerde  bilgisayarlarla birilikte gelen işletim sistemlerinde parça değişimi yapamazsınız   anakart vb değiştiği zaman yeniden etkinleştirme ister ama RETAİL sürümlerde (sonrada alınan kutu lisanslarda ) istediğiniz kadar bilgisayarın ana parçalarını değiştirin lisans etkinleştirme  sıkıntısı olmaz 

Arama kutusuna REGEDİT YAZ  AÇILAN PENCEREDEN ŞU YOLU TAKİPET

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE

Mediaboot install =0 değeri sıfır yap 

cmd yönetici olarak açın ve  slmgr /ipk boşluk bırakın linans   anahtarınızı yapıştırıp deneyin sonra

slmgr /ato yazarak etkinleştirin

Windows + R   slui.exe 3 keyni  yapıştır  eger hata verirse

Windows + R     Slui.exe 4 yaz gelen ekrandan  ülke seçin türkiye devamında arayacağınız numara çıkar arayın  sizden yükleme kimliğini sorarlar alt kısımda yükleme kimliği yazar not alın etkinleştirin

sonuç alamazsanız

Lisans anahtarınız RETAİL   (MAGAZADAN ALINMA KUTU LİSASN İSE )

support.microsfot.com   adresine gidin

açılan ekrandan  Answer Desk'e başvurun”  tılayın

açılan pencereden  windows office hizmet ve uygulamaları tıklayın”

tekrar açılan ekrandan “windows”  tıklayın

tekrar açılan ekrandan  “ayarlama”  tıklayın

çıkan ekrandan  “beni olabildigince çabuk ara” ve “bir arama programlayın” seçeneklerinden birini seçin microsoft destek ekibinin size ulaşmasını saglayın

lisans anahtarınız OEM   işletim sisteminiz, bilgisayarınızı aldığınızda beraber geldiyse bilgisayarınızın  üretici firması ile görüşerek bilgi alabilirsiniz

< Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa"yanıt olarak işaretle"butonuna tıklayınız.>

Kolay gelsin

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Üzgünüm bu yardımcı olmadı.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Merhaba, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Oem sürüm kullanıyorum, kayıt defterinde söylediğiniz yolu takip ettim, MediaBootInstall değer verisi sıfır, taban on altılık olarak görünüyordu, değişiklik yapmadım. Daha sonra komut istemini açtım, lisans anahtarınızı yapıştırıp deneyin demişsiniz ama ben zaten lisans anahtarımı bilmediğim için windowsu etkinleştiremiyorum. Aynı sebeple Windows + R   slui.exe 3 de işimi görmedi. Windows + R   slui.exe 4'ü denedim, önerdiğiniz şekilde ilerledim, oradaki numarayı aradım ama girdiğim yükleme kimliği numarası kabul edilmedi. Bilgisayarımın üretici firması olan Asus ile görüştüğümü ve bu sorunu Microsoft'un çözebileceğini söylediklerini yukarıda belirtmiştim. Hasılı, windowsu yine etkinleştiremedim. 

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/20527/windows-10-activation-troubleshooter

Şu sayfada, yakın zamanda bir donanım değişikliği yaptıysam windows etkinleştirmede sorun yaşayabileceğim ve etkinleştirme sorun gidericisiyle bunu çözebileceğim belirtilmiş ancak bilgisayarımdan etkinleştirme kısmına girdiğimde böyle bir kısmın olmadığını görüyorum: 

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

tekrar merhaba

bilgisayar marka üreticinizle irtibata geçerek ürün anahtarı hakkında bilgi alabilirsiniz

kolay gelsin

saygılarımla

tamer

bilgisayarımı ilk aldığımda windows 8 yüklüydü, marka üreticimle görüştüm, windows 8 ürün anahtarıyla windows 10 etkinleştirilmesi yapılamayacağını söylediler, ben bir program yardımıyla bios'a gömülü ürün anahtarını buldum ama sizin söylediğiniz yöntemler yine işe yaramadı.

siz bu yazdığım bu yazıyı okuduğunuz mu ?

merhaba OEM sürümlerde  bilgisayarlarla birilikte gelen işletim sistemlerinde parça değişimi yapamazsınız   anakart vb değiştiği zaman yeniden etkinleştirme ister ama RETAİL sürümlerde (sonrada alınan kutu lisanslarda ) istediğiniz kadar bilgisayarın ana parçalarını değiştirin lisans etkinleştirme  sıkıntısı olmaz

BİLGİSAYAR MARKA ÜRETİCİNİZE DURUMU ANLATMALISINIZ bilgisayarınızda parça değişimi olduğunu ve etkinleştirmede problem olduğu veya yukarda gösterilenler gibi Microsoft destek hattına ulaşarak durumunuzu anlatmanız

Lisans anahtarınız RETAİL   (MAGAZADAN ALINMA KUTU LİSASN İSE )

support.microsfot.com   adresine gidin

açılan ekrandan  Answer Desk'e başvurun”  tılayın

açılan pencereden  windows office hizmet ve uygulamaları tıklayın”

tekrar açılan ekrandan “windows”  tıklayın

tekrar açılan ekrandan  “ayarlama”  tıklayın

çıkan ekrandan  “beni olabildigince çabuk ara” ve “bir arama programlayın” seçeneklerinden birini seçin microsoft destek ekibinin size ulaşmasını saglayın

iletişime geçtiğiniz için teşekürederiz

saygılarımla

tamer

Okuma becerimi sorgulamanız komik olmuş, bunu geçelim; yazdığınız mesajda söylediğiniz her şeye tek tek cevap verdim, bilgisayarımın oem sürümle geldiğini de söyledim, dolayısıyla etkinleştirme istiyor; sizin yönteminizle devam edeyim, BİLGİSAYAR MARKA ÜRETİCİMLE GÖRÜŞTÜM, YARDIMCI OLMADILAR; BUNUN, MİCROSOFT'UN ÇÖZMESİ GEREKEN BİR SORUN OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. Microsoft destek hattına ulaştım ve karşılıklı uğraşlarımız sonucu sorunun nereden kaynaklandığını öğrendim. Şimdi halletmeye çalışıyorum. Selamlar

tekrar merhaba

okuma becerinizi sorgulamadım yanlış anlamışınız belki dalgınlığınıza gelmiş olabilir diye o yüzden söyledim eski hdd nize ulaşılabiliyorsa 3.part programlarla yeni aldıgınız hdd nize klonlanabilir inşallah sorununuz giderilir

kolay gelsin

saygılarımla

tamer

windows 10 1067 anniversary güncellemesi ile artık windows 10 lisans anahtarımızı microsft hesabımızla bağlayabilecek mişiz doğru mu?

Artık donanım değişikliğinde (örneğin hdd yada anakart) destek birimi ile iletişime geçmeden lisansımızı yeni donanım için sadece microsoft hesabımız ile aktif edebilecek miyiz?

Merhaba Mahir_tr,

Microsoft Forum'a hoş geldiniz.

Windows 10 işletim sistemini, Microsoft hesabı ile etkinleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun nedeni ise, Windows lisans anahtarınız, Microsoft hesabınız ile dijital imza üzerinden ilişkilendirilmiş olmasıdır.

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Sayın Topluluk moderatörü Cem,

Lütfen bilgileriniz tazeleyin:

Donanım değişikliğini yapmadan önce cihaz üzerinde Microsoft hesabınızı Windows 10 dijital lisansınız ile ilişkilendirdiyseniz, Windows'u oturum açma bilgilerinizi kullanarak yeniden etkinleştirebilirsiniz:

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/20527/windows-10-activation-troubleshooter

Windows 10'da (1607 veya sonraki bir sürümü), Microsoft hesabınızı cihazınızdaki Windows 10 dijital lisansıyla ilişkilendirebilirsiniz. Böylece daha sonra anakartı değiştirmek gibi önemli bir donanım değişikliği yaparsanız Etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows'u yeniden etkinleştirebilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme Nisan 13, 2021 Görüntüleme 1.994 Şunlara uygulanır: