Donma ve ses takılması problemi

Windows 10 kullanıyorum, laptop asus marka. Son bir kaç gündür online video izlerken ekran donuyor ve ses takılıp berbat bir cızırtı halini alıyor. Birkaç dakika sonra mavi ekran ile hata verip yeniden başlatılıyor.  Ekran kartı driverını güncelleştirdim ama hiçbir şey değişmedi.  Malware taramaları sonuçsuz kaldı, defender kullanıyorum sadece koruma olarak ki o da virüs olmadığını söylemekte. Sorun windows/yazılım kaynaklı mi yoksa donanımsal mı onu da bilemiyorum. Son win update kaynaklı da olabilir diye düşünüyorum.Yardım edebilecek olan var mıdır? Çok teşekkürler.
Yanıt
Yanıt

Merhaba nefelsever,

Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

Herhangi bir sorununuzda bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Saygılarımla,

Bleda

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

36 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıtı ne kadar faydalı buldunuz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıtı ne kadar faydalı buldunuz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son güncelleştirme Ocak 23, 2021 Görüntüleme 15.255 Uygulandığı öğe: