Windows 10 Fall Creators güncellemesinden sonra ağdaki paylaşılan klasöre erişemiyorum.

Ağ da paylaşılan bir ip harddisk kullanıyorum. Local olarak \\192.168.1.10 ipsinden içindeki klasörlere erişebiliyordum.

Son güncellemeden sonra Windows+R yapıp \\192.168.1.10 yazıp bağlanmayı denediğimde şu uyarıyı alıyorum.

"Kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri, kimliği doğrulanmamış konuk erişimini engellediğinden bu paylaşılan klasöre erişemezsiniz. Bu ilkeler, bilgisayarınızı ağ üzerindeki güvenli olmayan veya kötü amaçlı cihazlardan korumanıza yardımcı olur. ""

Bu izin kısımlarını nereden ayarlamam gerekir. Bağlanmaya çalıştığım kaynak benim için güvenilir.

|
Yanıt
Yanıt

Merhaba HAKANYLMZ,

Yanıtınız için teşekkür ederiz.

Konu ile ilgili olarak, bilgisayarınızda yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturun ve bu hesapta sonucu gözlemleyiniz.

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Üzgünüm bu yardımcı olmadı.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Yanıt
Yanıt

Çözüm EK' teki fotodadır...

Yerel Grup İlkesi / Bilgisayar yapılandırması / Yönetim şablonları / Ağ / Ağ bağlantıları /

Lanman iş istasyonu / "Güvenli olmayan konuk oturum açma işlemlerini etkinleştir" <Etkin>

88 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Üzgünüm bu yardımcı olmadı.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme Eylül 6, 2021 Görüntüleme 10.111 Şunlara uygulanır: